V této velmi černé komedii si počestný americký obchodník Harold Soyinka (David Oyelowo) vyjede na projížďku a po překročení mexické hranice věci naberou nečekaný spád. Když se Harold zaplete s mexickými narkobarony, mezinárodními žoldáky a americkým úřadem pro boj s narkotiky DEA, překročí tenkou hranici mezi slušným občanem a zločincem. A když se snaží zůstat naživu na jednom z nejnebezpečnějších míst na světě, vyvstává otázka: vězí tento obyčejný muž až po uši v problémech nebo má vše plně pod kontrolou? (Vertical Entertainment)

Hanys_

Na černou komedii málo vtipné, na drama zase příliš nevyvážené. Obsazení ale luxusní a u některých roliček mě až mrzelo, že nedostaly víc prostoru (Charlize, Sharlto). ()

kolemjdouc

nic pro intelektuály! Ale já jsem se pobavila jednoduchým dějem nemusíte se trápit nějakými scénami a obsažnou hloubkou,kdy se zloduši mydlí s těmi dobrými.Děj je podaný spíš jako kabaret! kdo má náladu pod psa a podívá se na tenhle film ,trochu se mu rozjasní svět :-) ()

filipvrbik

Slabá kriminálka, mělo to pár světlých a částečně i překvapivých momentů (líbilo se mi, že opravdu se ve filmu mluví španělsky), ale to je vše. Herci vesměs nesympatičtí a nevýrazní, děj zmatený - konec očekávatelný....30% ()

majec4

Cakal som ze to bude o nieco vtipnejsie. Niekde v polke si vravim: "Ved som sa este nezasmial." Niektore casti filmu su dobre, ale na to pride slaba cast a cely film to tym padom stahuje dole. Theronka a la oteckove dievcatko ma asi bavila najviac. Ten psycho rozhovor v aute nemal chybu. Zaver bol fajn, chlapcovi som to doprial, inak celkom bieda. ()

BOURQUE

Keby som mal charakterizovať tento film jedným slovom, tak by som napísal toto: „sklamanie“. Výprava, scenár a na niektoré výnimky hereckých výkonov, je tu všetko na úrovni „klišé“ bez väčšej fantázii. Film Gringo chce vás nejakým spôsobom zabaviť (len to), ale ani to mu nejde. Na konci filmu som premýšľal nad tým, že čo tu hľadá Ch. Theron. No, vlastne ona to celé zachraňuje, pretože charakter E. Markinsovej zvládla veľmi dobre. Ale aj tak ma prekvapuje, že išla do tohto filmu. Druhým pilierom je tu Sharlto Copley, napriek tomu, že tu dostal malú rolu. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

xmy

Celkem slabota. Nudné, nezajímavé a divně splácané. Z trailerů to vypadalo dobře, škoda, z Gringa se dalo určitě vykřesat více. 1*+ ()

MickeyStuma

Nejedná se o komedii, nejedná se o drama, nejedná se o akci. Ale jakoby to mělo touhu se u všeho tak tvářit. Korporace, korupce, kšefty, intriky, zrada. Zkrátka vše, na co si divák v rámci žánru vzpomene, tu má. Celkově to ale prostě nějak není ono. Chvílemi z dané atmosféry vyznívá pocit, že se tvůrci snažili krapet nadnést tvorbu Tarantina, ale celá plejáda všeho možného i nemožného jakoby nedosáhla ani prvního schodu. Příběh sice má potenciál žánrově spíše pobavit, tudíž se nebrat vůbec vážně, ale místama se to plácá ve zmatečnosti, jakým směrem se ubírat dál. Chvílemi má tak děj vcelku rychle tempo a chvílemi se zdá být vývoj až moc natažený. A tak po divácké stránce nezbývá nic jiného, než zkoprněle sledovat děj a etudy hlavní postavy, kde to často vypadá, že se něco stane, ale ne a ne něčeho dosáhnout. K nenáročné mírně zábavné filmové podívané snímek postačí, ale velmi brzy zpaměti vyšumí. ()

HenryIvan

Vcelku príjemná konina. Na jednej strane to aj baví, no je to niekedy dosť pomotané. Amazon sa v podstate len rozbieha a tak im takýto projekt úplne beriem. Plus to obsadenie. 60 %. ()

tranquill

"Tenhle svět je v pořádku. To jen některý lidi se špatně chovaj..." Zdejší hodnocení je nic moc, ale mně se tahle zamotaná černá kriminální komedie zdála velice zábavná. "Svět je krásnej, svět je zlej!" ()

bearmeedek

Místy nezáživné, místy až dobré, několik známých tváří a touha být dobrým filmem. To sice není, ale žalostně deštivé odpoledne se tím vyplnit dá. ()

Shitonit

Prima komedie, ve který si snad každej najde kousek svýho smíchu. Je to vo tom: Jeden má strach že přijde vo práci a skončí pod mostem, tak si vymyslí todle, stane se tohle a támhle to, celý se to vomotá kolem koňskýho hovna, a nakonec se z tý neskutečně páchnoucí patlanice stane docela dobrej biják. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Sice dost postav a zbytečných odboček, ale obsazení výborné, zápletka ucházející a pár vtípků povedených. Bohužel tomu razantně chybí tempo a svižnost. ()

XXXXXXXX

K uzoufáni nudná, nevtipna a téměř akci neoplývající pseudokomedie, kterou od naprostého odpadu odděluje pouze bravurně obdařený Karlík! ()

Pitryx odpad!

Že akční komedie. Není to akční a komedie tím méně. Akce jsou dvě a jestli dají dohromady deset minut filmu, tak je to hodně. A komedie? Kdy? Kde? Jak? Co zde jako mělo být k smíchu? No, i kdyby byl popisek zcela jiný, nevyváží fakt, že to byla děsná konina. A to nepíši o konci. ()

PlysovyMacko

Film bol dabovany do cestiny, ale ked sa hovorilo po spanielsky, nebol ani dabing, ani titulky takze mi usiel kus deja. Charlize a Joel v najnesympatickejsich rolach svojej kariery. Tie dve sekundy, co bol Sharlto na scene ma to aj bavilo. Ma to byt komedialna gangsterka, ale vtipne to neni. ()