Temnota

The Mutilator

Horor / Sci-Fi

USA, 1979, 92 min

• Karamanlis

The Dark je po všetkých stránkach gýč a naviac miestami trochu nudí. Vesmírneho zabijaka strieľajúceho z očí laser, ktorý je hlavným lákadlom tohto filmu si divák vôbec neužije, nakoľko sa na scéne objavuje iba v kratučkých zostrihoch, prípadne otočený chrbtom v tme a pod.. Tobe Hooper na tomto horore pracoval iba tri dni, potom bol na režisérskej stoličke nahradený beznádejným béčkarom Johnom "Budom" Cardosom a na konečnom výsledku je to celkom poznať...(20.11.2010)

• corpsy

Veci, ktoré by som považoval za plusy. Maska, celkový ksicht toho ´´pekelníka´´, teda aspoň pokiaľ nieje v celej svojej kráse na svetle, vyzerá viac ako uspokojivo a aj atmosféra scén, v ktorých vystupuje, je náležite temná doprevádzaná akýmisi tajuplnými hlasmi opakujúcimi nejaké ,,darkness,, alebo niečo také. Mínusy, to je zvyšok filmu, v ktorom sa toho okrem záverečného klimaxu, naozaj veľa nedeje. Snímok mi tak trochu pripadal, ako nejaký predobraz PREDÁTORA, pretože podobne ako v akčnej klasike, aj tu si prišiel ´´kámo emzák´´ zaloviť.(7.12.2017)

• Slimak

Začátek vypadá hodně zajímavě. Jako kdyby začínal báječný mysteriózní film o podivném návštěvníku z kosmu. Už jenom jeho symbolický přílet v úvodu. Bohužel takovou atmosféru má vážně jen intro a film je akorát tak nudou s někdy dost topornejma scénama (přestřelka s policajty na konci)...to bylo fakt k smíchu.(26.1.2010)

• drankeryth

Vesmirny zabijak vypadal k svetu, ale jeho vrazdiace paprsky, ktore mu isli z oci vyzerali dost smiesne, ale v tej dobe to mozno aj bolo okuzlujuce, co sa uz neda povedat na terajsiu dobu, keby to pouzili v nejakom filme. Co sa tyka jeho zovnajsku tak nevyzeral az tak zle, skor vyzeral na pohlad aj strasidelne. Jeho berserkove vrazdenie ani moc neukazovali, co je dost skoda. Na konci nas mimozemstanik dostal obrovsku chut na vrazdenie a zacal pomalicky likvidovat dotieravych policajtov svojimi smrtonosnymim laserovymi lucmi. Najlepsi bol ten starec, ked uz nemal naboje tak chytil do ruky jednu latu a udrel nou mimozemstana:) Jeden medzi nimi sa nim inspiroval a chytil tiez do ruk drevo, ale tentoraz uz horiace a zapalil nim nezvaneho hosta. On rychlo vzblkol, akoby bol obliaty nejakou horlavinou. A happy end bol na svete:)(10.9.2011)

• djbarrel

Začátek celkem ujde, má takovou správně mrazivou atmosféru, ale postupem času atmosféra mizí a je nahrazena nudou. Zabiják z vesmíru vypadá jako zaplivanej bezdomovec, jen s tím rozdílem, že je asi dva a půl metru vysoký a z očí mu lítaj blesky. Celkově nic moc, a bohužel nuda se nedá omluvit dobou vzniku. 40 %(6.6.2011)

• - Televízna stanica vo filme nesie názov KFVI. Posledné 3 písmená FVI sú skratkou filmovej spoločnosti produkujúcej tento film - Film Ventures International. (beso74)

• - Pôvodne to mal byť zombie film, ale po katastrofálnej testovacej projekcii sa štúdio rozhodlo prerobiť ho na sci-fi, a tak väčšina scén s nemrtvými bola vystrihnutá a monštru bola pridaná schopnosť ničiť objekty laserom v jeho očiach. (beso74)

• - Režisér John 'Bud' Cardos nahradil svojho kolegu Toba Hoopera po niekoľkých dňoch natáčania. (beso74)