Temnota

The Mutilator

Horor / Sci-Fi

USA, 1979, 92 min

• corpsy

Veci, ktoré by som považoval za plusy. Maska, celkový ksicht toho ´´pekelníka´´, teda aspoň pokiaľ nieje v celej svojej kráse na svetle, vyzerá viac ako uspokojivo a aj atmosféra scén, v ktorých vystupuje, je náležite temná doprevádzaná akýmisi tajuplnými hlasmi opakujúcimi nejaké ,,darkness,, alebo niečo také. Mínusy, to je zvyšok filmu, v ktorom sa toho okrem záverečného klimaxu, naozaj veľa nedeje. Snímok mi tak trochu pripadal, ako nejaký predobraz PREDÁTORA, pretože podobne ako v akčnej klasike, aj tu si prišiel ´´kámo emzák´´ zaloviť.(7.12.2017)

• djbarrel

Začátek celkem ujde, má takovou správně mrazivou atmosféru, ale postupem času atmosféra mizí a je nahrazena nudou. Zabiják z vesmíru vypadá jako zaplivanej bezdomovec, jen s tím rozdílem, že je asi dva a půl metru vysoký a z očí mu lítaj blesky. Celkově nic moc, a bohužel nuda se nedá omluvit dobou vzniku. 40 %(6.6.2011)

• Slimak

Začátek vypadá hodně zajímavě. Jako kdyby začínal báječný mysteriózní film o podivném návštěvníku z kosmu. Už jenom jeho symbolický přílet v úvodu. Bohužel takovou atmosféru má vážně jen intro a film je akorát tak nudou s někdy dost topornejma scénama (přestřelka s policajty na konci)...to bylo fakt k smíchu.(26.1.2010)

• Karamanlis

The Dark je po všetkých stránkach gýč a naviac miestami trochu nudí. Vesmírneho zabijaka strieľajúceho z očí laser, ktorý je hlavným lákadlom tohto filmu si divák vôbec neužije, nakoľko sa na scéne objavuje iba v kratučkých zostrihoch, prípadne otočený chrbtom v tme a pod.. Tobe Hooper na tomto horore pracoval iba tri dni, potom bol na režisérskej stoličke nahradený beznádejným béčkarom Johnom "Budom" Cardosom a na konečnom výsledku je to celkom poznať...(20.11.2010)

• Han22

Na zemi zavítá mimozemšťan, který trhá lidem hlavy a střílí lasery z očí. I když se to zdá jako super sci-fi námět, je to klasický a dost nudný horor. Mimozemšťan zabíjí v temnotě, většinou mimo záběr kamery a navíc dost zřídka. Vraždy nemají grády a mimo nich se tu nic neděje - pátrá po něm asi pět různých lidí, ale ti nijak děj neposouvají. Zkrátka brutální nuda. Hvězdičku dávám jen za perfektní finále, kdy mimozemšťan bojuje s armádou policajtů a střílí po nich lasery - takhle to měl vypadat celý film.(4.1.2016)

• - Pôvodne to mal byť zombie film, ale po katastrofálnej testovacej projekcii sa štúdio rozhodlo prerobiť ho na sci-fi, a tak väčšina scén s nemrtvými bola vystrihnutá a monštru bola pridaná schopnosť ničiť objekty laserom v jeho očiach. (beso74)

• - Režisér John 'Bud' Cardos nahradil svojho kolegu Toba Hoopera po niekoľkých dňoch natáčania. (beso74)

• - Televízna stanica vo filme nesie názov KFVI. Posledné 3 písmená FVI sú skratkou filmovej spoločnosti produkujúcej tento film - Film Ventures International. (beso74)