Na premiéra významného afrického státu je při jeho návštěvě na jakémsi ostrově spáchán atentát. Očitým svědkem zločinu byl dvanáctiletý chlapec, jemuž však jeho bohatá představivost a fabulační schopnosti již dávno přisoudily pověst notorického lháře. Jeho pohnutému líčení o tom, že viděl vraha, tedy nikdo nevěří. Atentátníci v něm však vidí smrtelné nebezpečí. (oficiální text distributora)

dopitak

Asi takhle. Začátek je poněkud náročný/nudný, než dojde k atentátu. Závěr je pak ovšem zase očekávaný a na film jako celek zapomenete opravdu rychle. Pochválím výborný starý dabing (Josef Bek, Petr Oliva, Jorga Kotrbová, Mirko Musil). Zapamatovat si lze bydlení v majáku, Lionela Jeffriese jako vysloužilého kapitána (nebo majora) a také zvláštní jména jeho vnoučat Ziggy a Pippu. ()

majo25

Slučný triler z ostrovného prostredia. Začiatok je síce vlažný a ten chlapec by si za svoje lapajstvá zaslúžil pár faciek, ale po atentáte začína dej pekne gradovať a trilerové prvky sú dostatočne chrumkavé. Strach v chlapcových očiach je o to násobnejší, že po ňom poľuje muž zákona a ten sa veru s ničím nemazná. Vytkol by som akurát priemerné spracovanie, občas divnú kameru a herecky zabodoval jedine vyslúžilý plukovník (Lionel Jeffries). ()