Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Francie / USA, 2003, 84 min

• GilEstel

Mr. Bean jako tajný agent Jejího veličenstva? Ta představa je komická již sama o sobě, tak proč z toho nenatočit film? Rowan Atkinson je opravdu skvělý komik. Bohužel uvězněný ve své jediné roli. JOHNNY ENGLISH není výjimkou. Příběh nenabízí nic překvapivého ani nápaditého. Znovu humor snažící se vytěžit z hlouposti a nechápavosti hlavního hrdiny, který je jen shodou nešťastných náhod považován za nejlepšího agenta detektiva. Většina scén se opírá o klasický situační humor. Komičnost scény funguje vždy prvních několik vteřin nebo první dvě věty a pak začíná lézt na nervy. Jedna z mála opravdu vtipných scén je akt korunovace. Kdyby se z toho 90 min dlouhého filmu vyházela část scén a část se jich zkrátila, mohla by to být příjemná krátkometrážní podívaná. Takhle se to všechno utápí v nesmyslné výpravnosti, která nemá žádný význam. Je to moc velká slátanina parodie na bondovku, anglického humoru a americké Bláznivé střely. Nemá to vlastní vizi. 41%(14.1.2011)

Několikrát jsem se od srdce zasmál, ale u filmu jako celku jsem se nepobavil. Pár vydařených chvilek nemůže utáhnout celý film. (A to ještě je minimálně půl hvězdičky za krásnou Natalii :) ... Při pár scénách mě napadla taková hříšná myšlenka, že by stálo za to obsadit Rowana Atkinsona do vážné role. Myslím, že by jí zvládnul bezvadně. Škoda té škatulky Mr. Beana (tedy pro něj škoda, pro nás jen dík že ho stvořil :)(30.10.2003)

• Lucasion

Absurdní komedie, co paroduje nejslavnějšího agenta britské tajné služby 007. Dokonce má i jeho auto Aston Martina. Film je nejen absurdní, ale i nesnesitelně nudný. Fekální humor střídají trapné scény. Velmi hloupý příběh, do kterého zapadá tolik veletrapných událostí. Johnny English není nic jiného než debilní parodie komedie. K hereckému obsazení ať se snaží Atkinson sebevíc tak z této role nevymáčkne nic dobrého. Zato je tu alespoň krásná Natalie Imbruglia. ( 30 procent )(31.3.2012)

"Takhle přece nemůžete jít na Sauvageovu recepci.” - "Vliv drog už téměř vyprchal, Boughe. Je mi bobře. Drobře... Je mi bovře." Pokus o parodii na bondovky, ale na mně to působilo jako pokračování ružového pantera se Stevem Martinem. Pan Bean má charakter jako Clouseau a děj zpočátku je o krádeži klenotů. Vidíte ty podobnosti? Pak to sice jde příběhově jinam, ale na mně to působilo pořád jako kopie ružového pantera. "Zažil jsem výsadek v poušti Kalahari, Boughe. U sebe jsem měl jen kartáček na zuby a balíček citrónového šumáku." Párkrát jsem se zasmál, ale rozhodně ne jako u pantera. - 50%.(21.1.2018)

Keď ono sa to ani ako paródia brať nedá. Čomu svedčí aj fakt, že navyše ďaleko presahuje aj kvalitu niektorých ozajstných bondoviek. Výborný nápad, pár vydarených gagov, Malkovich nesklamal, dokonca aj Imbruglia to príjemne doplnila. Perfektná zábava, Atkinson proste žiari, nech sa pustí do čohokoľvek a to mu dúfam nikdy nikto nezoberie. Len škoda, že ho ešte každý stále berie a nevie s ho predstaviť inak ako Beana. 80%.(14.12.2006)

• - Johnny English jezdí v autě značky Aston Martin DB7 Vantage. Jde o vlastní vůz Rowana Atkinsona. (džanik)

• - Postava Johnnyho Englishe vznikla původně pro reklamu firmy Barclaycard. (Specs)

• - Na DVD Johnny English tančí na píseň "Does Your Mother Know" od skupiny Abba. (džanik)