Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Francie / USA, 2003, 84 min

• ScarPoul

Johnny English jednotka je pre mňa stále tvrdý oriešok na rozlúsknutie. Väčšina z nás má rada špionážne filmy, ktorým bezpochyby dominuje James Bond. Ale dobrú paródiu na agenta jeho veličenstva sa podarilo podľa môjho názoru dosiahnuť len Mike Myersovi v uletenej trilógií o Austinovi Powersovi. Johnny English sa nesnaží byť paródiou. Snaží sa byť komédiu, ktorej hlavnou doménou je Mr. Bean v podaní Rowana Atkinsona. To čo nám prišlo v pánovi Beanovi smiešne a podarené, je tu preplácané a v rámci príbehu nefungujúce. A to nesmiem opomenúť jednu z najhorších rolí Johna Malkovicha, ktorý bol v úlohe hlavného zloducha neznesiteľný. Filmu chýba nejaké to vnútorné smerovanie. Pre mňa je to len zlepenec scén, ktoré by mali fungovať vďaka hlavnému hrdinovi, ale práve kvôli nemu nefungujú. Aj keď Atkinsona považujem za jedného z najlepších komikov, niekoľko podarených vtipov nedokázalo jednoducho utiahnuť celý film. Lenže ani tieto veci nie sú to, čo filmu uberá na vtipnosti a dynamickosti. Na vtipnosti a dynamickosti mu uberajú režisér a scenárista, ktorý očividne nevedeli, čo robia, ako by to mali nakrútiť vtipnú a akčnú scénu a čo je najdôležitejšie ako to celé zakončiť. Tak absurdné ukončenie tohto filmu sa nedokázalo brať z nadhľadom, pretože pred finálnou scénou mal hlavný hrdina jednoducho smolu, keď zrazu, vďaka absurdnej vízie scénaristu a neschopnosti režiséra podať scénu aspoň z recesie vtipne, vyznieva samotná scéna ako násilný zásah do naratívnosti príbehu s jedným jediným účelom a to čo možno najrýchlejšie ho uzavrieť. Na komédiu je tam skrátka príliš veľa hluchých miest.(27.10.2011)

Zasmál jsem se víc, než jsem čekal, John Malkovich je vynikající, ale tím způsobem, že mi přišel tak odporný, že to až přesahovalo roli :-) a Natalie Imbruglia jako tradiční ženské zpestření ;-) Hudba byla bondovská a dokonce i píseň od Robbieho Williamse mi vůbec nevadila. Zkrátka a dobře, další pěkná parodie s jedním z nejtalentovanějších komiků současnosti, Rowanem Atkinsonem, se kterým ani hovna nejsou tak vulgární, jak by mohla být v teenagerských fekálních veselohrách. Z hlediska nadhledu se může jít JB klouzat u scény, kdy okouzlující děva sděluje JE svou náklonnost a dělá to tak dobře, že vám dojde, proč vlastně James klátí jednu babu za druhou jak na běžícím pásu jenom proto, že vystoupí z nějakýho moře :-D(19.5.2003)

"V mém slovníku, pane, slovo OMYL nikdy neexistovalo." Tak takový je ON. English. Johnny English. Nejlepší a zároveň jediný agent jejího veličenstva. ON se prostě nikdy nemýlí. Snad jen občas netrefí taneční krok, někdy vytáhne špatné cédéčko, výjimečně postřelí sekretářku nebo si splete mrakodrap, ale to je lidské. A poměrně vtipné. Agent English je prostě dle očekávání debilní, jeho Englishgirl umí rozkošné pukrle a já bych ochranu anglického trůnu nesvěřil nikomu jinému. Hlavně aby ten člověk nehlídal mou bezpečnost.(15.12.2017)

Nerehotal som sa síce toľko ako na skečoch Mr. Beana, fakt je ale ten, že Rowan Atkinson je skvelý herec (nielen komik) a hoci Johny English nie je až tak zábavný, je to isto omnoho podarenejšia "paródia na bondovky" ako napr. Our Man Flint, ktorú som pozeral nedávno...Natalia Imbruglia je síce pekná, ale herečka je asi tak dobrá ako ja (inými slovami je tam len do počtu:) Na druhej strane Malkovich bol ako vždy a ako v každej filmovej role skvelý!:)(18.7.2006)

• tron

„Vy ste sa museli milovať s veľa ženami.“ – „Človek robí, čo môže“ Rowana Atkinsona som mal strašne rád ako decko, ale čím som starší, tým je mi v komediálnych rolách menej príjemný a oceňujem tých pár (skutočne minimum) vážnych rolí, ktoré mal. Johnny English je samozrejme komédia, čiže... Snímka mala byť obrovskou paródiou na bondovky, bohužiaľ napriek zábavnému paradoxu (scenár napísali bondovskí scenáristi Purvis a Wade) sa žiadna veľká sranda nekoná. John Malkovich ma ako titulný zloduch nebavil a nebyť hŕstky originálnejších scénok (pohreb, kačička, nemocnica, moment prekvapenia, DVD, „Som doktor... doktor... Bough.“) a pomerne zábavného Atkinsona (ktorý však nedokáže zamaskovať slabý scenár a mútnu réžiu) neviem-neviem.(27.12.2008)

• - Když je Pascal u premiéra a sděluje mu, že všichni agenti jsou mrtví, ve skleněné skříňce je vidět odraz mikrofonu, jak se vznáší nad premiérem. (DivX)

• - Když jede Johnny (Rowan Atkinson) se svým kolegou autem, je možné v předním odrazu skla vidět kameru. (Mr.Hudson)

• - Film ve Velké Británii propadl, hitem se stal až v zahraničí. (Indy21)