• Francie

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Francie / USA, 2003, 88 min

Johnny sice má ubohý scénář, mnoho hluchých míst a nepřesvědčivého Malkoviche, ale rovněž disponuje jednou smrtící tajnou zbraní: Rowanem Atkinsonem! Jeho grimasy a pohyby zachraňují skutečně mnoho a hlavně díky němu fungují skeče, na jejichž sled se film drolí a které jsou z větší části založené na tom, že my víme, co on netuší. Nevědomost je ostatně Englishovou jedinou zvláštní schopností a tak není divu, že britské impérium zachraňuje jaksi nechtěně, kombinací debility a pasivity. 60% Zajímavé komentáře: k0C0UR, Oskar, Lokutus(12.3.2005)

Rowan Atkinson zostane u mna navzdy zaskatulkovany ako nemotorny smoliar Mr. Bean a preto som sa na väcsine scen aj v tejto komedii s chuti zasmial, ale to, co sa dialo poslednu tretinu prekrocilo vsetky hranice najdebilnejsieho scenara a to uz nedokazal zachranit ani Atkinson. Takze 60%... 19.06.2009 ___ Rowan Atkinson - (Johnny English) +++ John Malkovich - (Pascal Sauvage) +++ Tasha de Vasconcelos - (Alexandra) +++ Ben Miller - (Bough) +++ Greg Wise - (Agent Jeden) +++ Natalie Imbruglia - (Lorna Campbell) +++ Hudba: Ed Shearmur +++(19.6.2009)

Nebyť Atkinsona, tak to ide o hóóódne nižšie. Takto máme jednu ľahko nadpriemernú "debilnú a chaotickú" komédiu, v ktorej je Atkinson ako pán English rovnaký idiot ako v roli pána Beana, len to dokáže lepšie maskovať... Keď ku nemu pridáme charizmatického Malkovicha, očarujúcu Imbrugliu a za hrsť skutočne vydarených vtipov, tak to vystačí na príjemné oddychové posedenie. (70%)(22.2.2009)

• ScarPoul

Johnny English jednotka je pre mňa stále tvrdý oriešok na rozlúsknutie. Väčšina z nás má rada špionážne filmy, ktorým bezpochyby dominuje James Bond. Ale dobrú paródiu na agenta jeho veličenstva sa podarilo podľa môjho názoru dosiahnuť len Mike Myersovi v uletenej trilógií o Austinovi Powersovi. Johnny English sa nesnaží byť paródiou. Snaží sa byť komédiu, ktorej hlavnou doménou je Mr. Bean v podaní Rowana Atkinsona. To čo nám prišlo v pánovi Beanovi smiešne a podarené, je tu preplácané a v rámci príbehu nefungujúce. A to nesmiem opomenúť jednu z najhorších rolí Johna Malkovicha, ktorý bol v úlohe hlavného zloducha neznesiteľný. Filmu chýba nejaké to vnútorné smerovanie. Pre mňa je to len zlepenec scén, ktoré by mali fungovať vďaka hlavnému hrdinovi, ale práve kvôli nemu nefungujú. Aj keď Atkinsona považujem za jedného z najlepších komikov, niekoľko podarených vtipov nedokázalo jednoducho utiahnuť celý film. Lenže ani tieto veci nie sú to, čo filmu uberá na vtipnosti a dynamickosti. Na vtipnosti a dynamickosti mu uberajú režisér a scenárista, ktorý očividne nevedeli, čo robia, ako by to mali nakrútiť vtipnú a akčnú scénu a čo je najdôležitejšie ako to celé zakončiť. Tak absurdné ukončenie tohto filmu sa nedokázalo brať z nadhľadom, pretože pred finálnou scénou mal hlavný hrdina jednoducho smolu, keď zrazu, vďaka absurdnej vízie scénaristu a neschopnosti režiséra podať scénu aspoň z recesie vtipne, vyznieva samotná scéna ako násilný zásah do naratívnosti príbehu s jedným jediným účelom a to čo možno najrýchlejšie ho uzavrieť. Na komédiu je tam skrátka príliš veľa hluchých miest.(27.10.2011)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $28,082,366Tržby Celosvetovo $160,583,018║ Trošku kolísavá komédia, kde sa striedajú lepšie momentky s tými poslabšími, Rowan Atkinson spraví svoje, keď je pri chuti v svojej "tupej" podobe agenta, trošku hluché miesto tu je John Malkovich. taký priemer /60%/(21.9.2005)

• - Postava Johnnyho Englishe vznikla původně pro reklamu firmy Barclaycard. (Specs)

• - Ve scéně, kdy Johnny (Rowan Atkinson) omráčí plukovníka, má plukovník ohrnutý kabát a je vidět bílá strana. Když k němu však přibíhá zdravotník, už je otočený a vidět je barva červená. (Marrty3)

• - Sekvence s perem vystřelujícím jedovaté šipky také byla nejprve použita v reklamě. V ní se ale do nohy trefil sám Johnny English. (Specs)