• Francie

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Francie / USA, 2003, 88 min

To nám ten film utíká, když se člověk královsky baví, že? Rowan zde ukazuje, jaký je skvělý komediální herec. Jeho komedie já žeru a tohle je jedna z nich, je to vlastně nejlepší komedie s ním. Jako agent je naprosto špičkový, jako blbec je naprosto špičkový, jako kdokoliv je naprosto špičkový. Johnny dokonale vše vyšetří, všechno prověří, vše dá popořádku a dopadne zločince! Nechtěl bych být jeho protivníkem, to bych si rozhodně ani neškrtl. Shrnutí: Supeeeer film, už se nemůžu dočkat druhého dílu!(15.2.2011)

Jako komedie s Rowanem Atkinsonem OK, jako parodie na bondovky KO. Pár narážek na 007 tu najdete: Aston Martin, MI7 a hudbu - téměř absolutní výčet snahy parodovat už i tak sebeparodického agenta. Když už z Atkinsonových úst neuslyšíte ani "English, Johny English", pak je jasné, že ta pravá parodie se nekoná. Nicméně se můžete těšit na zhruba 4 výtečné komické kousky, pár klasických beanovských grimas, jednu fekální nechutnost a pár trapností. Ááááááá, málem bych zapomněl - výtečný, opravdu výtečný John Malkovich jako padouch od "frantíků".(20.5.2003)

• Gilmour93

Žabožrout ověšený anglickými korunovačními klenoty? To nesmí britská tajná služba NIKDY dopustit..! Těch opravdu vtipných scén je tu poskrovnu (např. narušení pohřbu), což lze vedle nenápaditosti klást především za vinu nevhodnému využití Atkinsona. Ten se sice umí brilantně pohybovat po obou koncích spektra inteligenčního kvocientu (takřka němý zaostalec Mr.Bean bavící mimikou a situačním humorem vs. sarkastický chytrák Černá Zmije, útočící na bránici svým rozeklaným jazykem štiplavého vtipu), ale jakmile se po něm vyžaduje něco mezi, málokdy to zafunguje. Na druhou stranu, kdo jiný by měl hrát nejlepšího agenta jejího veličenstva, než ten, kdo jí kdysi uštědřil naprosto ukázkové čelo. A navíc, pořád lepší, než Lazenby..(8.2.2011)

• pan.Kaplan

Ach bože. Mělo to slušný komediální potenciál, ale umřelo to na mizerném scénáři, nepochopitelně blbých vtipech a herectví R. Atkinsona, který zde předvedl asi deset procent toho, čeho je schopen (podle jiných rolí, viz YouTube). Vlastně se mi nepovedlo se ani jednou zasmát, snad jen v závěru (scéna korunovace, mimořádně utahaná a zbytečně dlouhá). 30%(25.12.2007)

Průměrná komedie s potrhlým "Mr. Beanem". Je třeba být připraven na to, že ve filmu bude spousta debilních scén, protože to je Rowanu Etkinsonovi vlastní, ale zábava je celkem slušná. Děj nestojí za moc, ale komické kousky jednoho z nejlepších komiků vůbec to obstojně vynahradí. 55%(29.12.2007)

• - Ve scéně, kdy Johnny (Rowan Atkinson) omráčí plukovníka, má plukovník ohrnutý kabát a je vidět bílá strana. Když k němu však přibíhá zdravotník, už je otočený a vidět je barva červená. (Marrty3)

• - Johnny English jezdí v autě značky Aston Martin DB7 Vantage. Jde o vlastní vůz Rowana Atkinsona. (džanik)

• - Ve filmu můžete vidět i samotného režiséra v cameo roli. Peter Howitt je muž kterému Bough předává DVD, aby ho pustil do televize. (contrastic)