Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Francie / USA, 2003, 84 min

• eraserhead666

Uf, 84 minut trapného pokoušení se o (nefunčkní a neexistující) humor na 4 (slovy čtyři) minuty zábavy je docela tristní. Obzvláště v něčem, co se tváří jako parodie. Že je hlavní postava nesympatická a krajně odpudivá byl zřejmě záměr, leč chybou je, že film postrádá cokoliv, co by to vyvážilo alespoň do příjemné polohy. Natalie (která zde není nic více než jen ozdoba), to sama nezvládne. Existuje tak je jeden jediný důvod, proč půjdu do dvojky, naneštěstí, s tímto filmem to nemá nic společného.(31.12.2014)

• ScarPoul

Johnny English jednotka je pre mňa stále tvrdý oriešok na rozlúsknutie. Väčšina z nás má rada špionážne filmy, ktorým bezpochyby dominuje James Bond. Ale dobrú paródiu na agenta jeho veličenstva sa podarilo podľa môjho názoru dosiahnuť len Mike Myersovi v uletenej trilógií o Austinovi Powersovi. Johnny English sa nesnaží byť paródiou. Snaží sa byť komédiu, ktorej hlavnou doménou je Mr. Bean v podaní Rowana Atkinsona. To čo nám prišlo v pánovi Beanovi smiešne a podarené, je tu preplácané a v rámci príbehu nefungujúce. A to nesmiem opomenúť jednu z najhorších rolí Johna Malkovicha, ktorý bol v úlohe hlavného zloducha neznesiteľný. Filmu chýba nejaké to vnútorné smerovanie. Pre mňa je to len zlepenec scén, ktoré by mali fungovať vďaka hlavnému hrdinovi, ale práve kvôli nemu nefungujú. Aj keď Atkinsona považujem za jedného z najlepších komikov, niekoľko podarených vtipov nedokázalo jednoducho utiahnuť celý film. Lenže ani tieto veci nie sú to, čo filmu uberá na vtipnosti a dynamickosti. Na vtipnosti a dynamickosti mu uberajú režisér a scenárista, ktorý očividne nevedeli, čo robia, ako by to mali nakrútiť vtipnú a akčnú scénu a čo je najdôležitejšie ako to celé zakončiť. Tak absurdné ukončenie tohto filmu sa nedokázalo brať z nadhľadom, pretože pred finálnou scénou mal hlavný hrdina jednoducho smolu, keď zrazu, vďaka absurdnej vízie scénaristu a neschopnosti režiséra podať scénu aspoň z recesie vtipne, vyznieva samotná scéna ako násilný zásah do naratívnosti príbehu s jedným jediným účelom a to čo možno najrýchlejšie ho uzavrieť. Na komédiu je tam skrátka príliš veľa hluchých miest.(27.10.2011)

Průměrná komedie v hlavní roli s R. Atkinsonem, který jako agent MI7 sice nepředvádí své grimasy, jak je známe z krátkých filmů, ale zato působí, řekněme zmateně?:-) Je to komedie, která sice nehýří vtipem každou minutu, ale světlé okamžiky se jistě najdou a pro pobavení znuděného nedělního posezení s tetičkama a strejdama jistě postačí:-)60%(18.7.2008)

To nám ten film utíká, když se člověk královsky baví, že? Rowan zde ukazuje, jaký je skvělý komediální herec. Jeho komedie já žeru a tohle je jedna z nich, je to vlastně nejlepší komedie s ním. Jako agent je naprosto špičkový, jako blbec je naprosto špičkový, jako kdokoliv je naprosto špičkový. Johnny dokonale vše vyšetří, všechno prověří, vše dá popořádku a dopadne zločince! Nechtěl bych být jeho protivníkem, to bych si rozhodně ani neškrtl. Shrnutí: Supeeeer film, už se nemůžu dočkat druhého dílu!(15.2.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// některé vtipy jsou opravdu kolosální, hudba, Natalie Imbruglia, -vtipů není zas tolik, občas až trapné, je to parodie/// V tuto chvíli jsme to viděl podruhé a docela obstojně jsem se bavil. Mohlo to být o hodně lepší, ale co, jakákoliv role Mr. Beana je přijatelná. Nehledě na to, že zpracováno je to solidně, vyniká hudba, jako z nějaké Bondovky. Ovšem když jsem to viděl poprvé, čekal jsem akcí nabitý film, ale hlavně film, který se bude brát vážně. Chtěl jsem prostě Atkinsona vidět v jiné poloze. Výsledek byl pro mě tedy velké zklamání. Dnes jsem však věděl do čeho du, a jak říkám, některé vtípky byly opravdu výborné, jen škoda, že jich nebylo více. „budeme se teď bavit vo hovně?“ :-)/// Celkem 69%///(11.3.2007)

• - Při záběrech "skryté kamery" z Johnnyho (Rowan Atkinson) koupelny se při každém záběru mění pozice zubní pasty v pravém dolním rohu, a to aniž by se jí Johnny dotkl. (Mr.Hudson)

• - Ve scéně, kdy Johnny (Rowan Atkinson) omráčí plukovníka, má plukovník ohrnutý kabát a je vidět bílá strana. Když k němu však přibíhá zdravotník, už je otočený a vidět je barva červená. (Marrty3)

• - Film ve Velké Británii propadl, hitem se stal až v zahraničí. (Indy21)