Reklama

Reklama

Lovci dinosaurů

  • USA A Sound of Thunder (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (438)

Ruut odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle není tak špatný film až je zvráceně zábavný. Tohle je jednoduše blbost. Ani nemá smysl se navážet do děje nebo hereckých výkonů. To bych se upsal. Sice se tam najde par momentů kdy se člověk zasměje nad hloupostí scénáře a kiksi herců s režiserém, ale to je málo. Docela mě dostala zadní projekce na plátno během cesty městem. Jednoduše tento film je ztráta času. To už raději doporučím podobně zaměřeného Pterodactyla. Jak jsem pročítal komentáře ostatních přispěvovatelů, docela mě zarazila jedna věc. A to hodnocení triků. Triky jsou špatné, ale to je opravdu vedlejší. Vadilo mě srovnávání s filmy Karla Zemana. Zeman točil před padesáti lety. Ten nemohl mít takové možnosti jako Hyams. A v té době byly filmy Karla Zemana považovány za naprostou světovou špičku co do trikovosti. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Ono by to v zásadě nebylo až tak špatné. Scénář sice pokulhává (místy docela fest), ale prvotní myšlenku se zničit nepodařilo a v některých momentech je cítit i určitá řemeslná zručnost, kterou Hyamsovi odepřít prostě nelze. V kombinaci s katastrofickým technickým zpracováním se ale z Lovců stává patlanina nejhrubšího zrna a koho už pak zajímá, že za to tvůrci dost možná ani pořádně nemůžou. Nakonec tedy ne zvrhle zábavné, ale spíše tak nějak podivně smutně bezradné... ()

Reklama

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Být v kůži Mistra Raye Bradburyho a vidět tuhle obskurnost, tak se a)smrtelně urazím__b)ožeru__c)uchechtám k smrti. U Bradburyho bych odhadoval možnost c), každopádně z jeho geniální a slavné povídky ´Burácení hromu´ vypreparovali základní kostru, nápad časových paradoxů, na kterém celá povídka stojí a filmově to rozvedli do opravdu netušené šíře. Vypadá to jako projev politika, který v parlamentu chce sdělit jednu myšlenku, ale protože se rád poslouchá, rozvede to do půlhodinového monologu. Nutno říci, že hodně nudného a hodně nepovedeného monologu. Tady opravdu člověk neví, čemu se má smát dříve – jestli těm trapným trikům, ještě trapnějším dialogům, nebo Kingsleyho sněhobílé paruce. Takže to shrňme – tahle Hyamsova patlanina nestojí ani za setření podrážkou. Pokud časové paradoxy, tak třeba Polákovo „Zítra vstanu a opařím se čajem“, pokud časové paradoxy a zároveň chytrou reminiscenci na Bradburyho povídku, tak rodinku Simpsonových a jejich ´Halloween special´z 5.série, kde Homer cestuje časem pomocí rozbitého topinkovače. Ale nejvíc doporučuji povídku samotnou, třeba z geniální Bradburyho povídkové knihy KALEIDOSKOP. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Len 28%? Tentoraz budem vyčnievať nesprávnym smerom, ale mňa to celkom chytilo :-) No hej, efekty sú príšerné (scéna prechádzky po futuristickej ulici bola umelejšia než všetky počítačové zvieratá), dialógy des, herecké výkony nič moc a Ben Kingsley mal strašne smiešne vlasy... ale pozerať sa to dalo. Určite nie na odpad - poznám hromadu filmov, ktoré by si zaslúžili oveľa horšie hodnotenie a majú nad 60%. Ak beriem Lovcov dinosaurov ako televízne scifíčko pre nenáročných, je úplne v norme a nič mu nechýba. Ruku na srdce - niektoré blokbastery majú aj tupšie scenáre a toľko isto logických dier - ale všetci ich žeriete, lebo je to megalomanská produkcia, ktorá efektami zakryje iné chyby ;-) ()

Gimp odpad!

všechny recenze uživatele

K tomuto filmu jsme přistupovali s mými přáteli z Klubu nenáročného diváka s velkými nadějemi a nesplněným očekáváním "velké sračky". Překvapivě jde jen o hodně špatný film, jehož vrcholem jsou bonusové materiály - vidět Bena Kingsleyho jak říká, že práce s Peterem Hyamsem je skutečné intelektuální naplnění je výjimečný moment v dějinách kinematografie. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (10)

  • Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstva, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přistání na Marsu. (Alex.89)
  • Jednou z výziev pre filmárov bolo vytvoriť v hlavnej metropole Českej republiky džungľu. To vyžadovalo importovať množstvo zelene z Talianska, Belgicka, Veľkej Británie a z častí Českej republiky. Produkcia vyprázdnila obrovskú plochu na jednom z ostrovov na Vltave a zaplnila ju vysokými stromami, zasadili 5000 druhov rôznych rastlín a privážali niekoľko ton zeminy. Vďaka zavlažovaciemu systému a rôznym lampám začala zeleň postupne rásť a vytvorila si svoj ekosystém spolu s vtákmi a chrobákmi. (Greenpeacak)

Související novinky

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Reklama

Reklama