Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

petero

Filmy v réžii Petra Hyamsa nikdy neboli veľké pecky. A tak ani od tohto filmu som nečakal nič prevratné. No prevratné to je, ale z opačnej stránky, pretože natočiť v roku 2005 film s tak úbohými trikmi, že i na 12 rokov starý Juský park môže iba so závisťou pozerať z toho najspodnejšieho rebríčka je povedal by som zázrak ak samozrejme nerobím počítačovú hru. Smiešne je, že budúcnosť vyzeré tak ako určite vyzerať nikdy nebude, 90% áut sú hnusné terénne autíčka, zbrane sú nepresvedčivé hračky, no napríklad oblečenie sa vôbec nezmenilo. Cestovanie časom je síce blbosť, ale tu si s tým absolútne nelámali hlavu. V minulosti niekto zastupí motýľa a v budúcnosti tu máme šabľozubého paviánojaštera s pancierovou kožou ktorý spáva dolu hlavou ako netopier. To je dosť husté. Vďaka týmto aspektom sa film pre mňa stal nadmieru zaujímaví, pretože som len čakal čo ešte neuveriteľne zle môže byť natočené a fakt som netušil s čím sa ďalej vytasí kopa scenáristov, ktorá na tomto diele pracovala. Oproti takej The Cave (2005) to bolo aspoň normálne prehľadne nasnímané a tak si môžme všetky nezdary filmu pekne vychutnať dokonca aj na 2x. ()

gogo76

Na dovolenke som na to večer náhodou natrafil a nedalo mi, aby som to aspoň jedným okom nesledoval a potvrdil, či je to vážne také zlé. Videli sme aj horšie "diela", ale najviac bodov strháva katastrofálne kolísavá úroveň trikov, kaskadérskych kúskov i snaha tvorcov napchať do filmu všetko čo sa len dá. Ben Kingsley ani E. Burns sa týmto chváliť určite nebudú. 20%. ()

Gimp odpad!

K tomuto filmu jsme přistupovali s mými přáteli z Klubu nenáročného diváka s velkými nadějemi a nesplněným očekáváním "velké sračky". Překvapivě jde jen o hodně špatný film, jehož vrcholem jsou bonusové materiály - vidět Bena Kingsleyho jak říká, že práce s Peterem Hyamsem je skutečné intelektuální naplnění je výjimečný moment v dějinách kinematografie. ()

Hunt

Neskutečně špatně udělaný film, s tak hroznými triky, že je to až neuvěřitelné. Jaképak béčko, snad možná déčko se zajímavými herci (Ben Kingsley, Catherine McCormack). ()

DJ_bart

Pamatujete si ještě ty  zlatý časy, kdy na Nově každou sobotu večer běžely ty největší filmový hitovky anebo guilty pleasure břečky? Tohle je přesně jeden z těch případů. Ray Bradbury se určitě musí bezmála v hrobě obracet - takhle zmrvit nadčasovou sci-fi povídku je fakticky nevídaný umění. ()

lamps

Sci-fi, na které je zajímavá pouze její ústřední zápletka - vše ostatní včetně herců a vizuálu je natolik špatné, že mě opět udivuje odvaha tvůrců a hlavně producentů pustit něco takového po zkušební projekci na veřejnost, tentokráte dokonce i do kin. Drobné plus za to, že jsem takovou nudnou slátaninu několika podřadných žánrů a ještě podřadnějších scénáristických kliček vůbec dokázal dokoukat - vážně to nebylo snadné... ()

Big Bear

Já jsem se celkem bavil :-) Nebýt několika nelogických míst a místy horší animace bych možná i zvedl hodnocení. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +velice se mi líbil námět a rovněž zpracování města -samozřejmě už méně technické zpracování těch potvor (PC hry z roku raz dva nabídnou lepší animaci)/// Prvně jsem na tohle zašel do kina a podruhé jsem to skounul dnes na DVD. No všichni víme jak špatný to je film a já vám řeknu, že se skutečně dal natočit lépe. Nadruhou stranu filmů s podobným námětem nevznikají tuny a tak jsem rád za každé i třeba hloupější scífko. Když o tom tak uvažuji, tak tento žánr u mě začíná vyhrávát (i proto se teším na Transformers) A třeba i proto tento film neodsoudím k záhubě a narovinu řeknu, že jsem neměl problém ani s druhým zhlédnutím./// Celkem 53%/// ()

Ruut odpad!

Tohle není tak špatný film až je zvráceně zábavný. Tohle je jednoduše blbost. Ani nemá smysl se navážet do děje nebo hereckých výkonů. To bych se upsal. Sice se tam najde par momentů kdy se člověk zasměje nad hloupostí scénáře a kiksi herců s režiserém, ale to je málo. Docela mě dostala zadní projekce na plátno během cesty městem. Jednoduše tento film je ztráta času. To už raději doporučím podobně zaměřeného Pterodactyla. Jak jsem pročítal komentáře ostatních přispěvovatelů, docela mě zarazila jedna věc. A to hodnocení triků. Triky jsou špatné, ale to je opravdu vedlejší. Vadilo mě srovnávání s filmy Karla Zemana. Zeman točil před padesáti lety. Ten nemohl mít takové možnosti jako Hyams. A v té době byly filmy Karla Zemana považovány za naprostou světovou špičku co do trikovosti. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Soft verze Ostrova dr. Moreaua, která měla být asi postavena na spoustě počítačových triků (režie, hereckých výkonů či příběhu si tam člověk nevšimne), leč ty jsou bohužel kombinací Need for Speed 3 a Dooma 2, nehledě na to, že obsahuje jednu scénu s hrdinským černochem, za kterou by scénárista zasloužil pomalu utrhat prsty pinzetou. ()

Allien.9

Za mě tři hvězdy, a to hned z několika důvodů: 1) Narozdíl od jiných béčkových (někdy dokonce céčkových) sci-fi hrůz jsem film sledovala až do konce, a to se zájmem. Stačilo přežít několik prvních (po všech stránkách hrůzně vypadajících) minut a bylo to až překvapivě dobře stravitelné. 2) Námět nebyl vůbec špatný, ba právě naopak. Kdyby to někdo pojal jako vizuálně promakanou letní popcornovku (třeba někdo jako Emmerich?), hodnotila bych určitě mnohem víš. 3) Nové druhy živočichů, které měly nahradit ty stávající, nevypadaly vůbec špatně (nemyslím samozřejmě mizerné počítačové pohyby, ale samotný vzhled). 4) Nutná dávka klišé, bez kterého by to asi nešlo, se mísí se zajímavými, bohužel však hloupě provedenými nápady (časová vlna, drtící se vagony metra, lidé šílející po napadení jedovatými trny atd.)... Takže snad jediné, co mi opravdu vadilo, byl závěr plný časových paradoxů a nelogičností, ale to je u filmů tohoto typu naprosto běžná záležitost.;-) ()

misterz

Fantázii a ľudskej tvorivosti sa obyčajne medze nekladú, ale všetko má svoju hranicu únosnosti. Toľko blbín pohromade sa len tak nevidí, Ben Kingsley sa musel na staré kolená zblázniť, že do toho išiel, inak si tento jeho ťah neviem vysvetliť. Mám rád filmy s časovými paradoxami a cestovaním v čase, ale tvorcovia to s tými časovými vlnami, ktoré všetko menia až po ufónkov naozaj prehnali. To je už na komédiu a nie na sci-fi. Hviezdičku dávam Kingsleymu za odvahu. ()

Javert odpad!

Hyams, tvůrce mé milované 2010, a tahle naprosto bezduchá srágora?? Kdybych si to tady teď nepřečetl, neuvěřím. Uznávám, že právě od druhé Odysey netočil právě skvělé filmy, ale toto je "film" na úrovni Bollových výstřelků. ()

dr.horrible

"Sebevražedná ryba, to tu ještě nebylo..." Naozaj hodne zlé. Keby bolo vo filme aspoň viac vtipných hlášok, možno by som pridal pár bodov; v rámci GP hodnoty ( si rád pridávam), to ale tie filmy musia byť aspoň trošku zábavné (či už chtene alebo nechtene). Nie len koncentrovaná nuda, prepchaná zmätenou akciou a primitívnymi dialógmi, ešte k tomu za 80 mega?!? Šak to vyzeralo ako ten najlacnejší céčkový shit!! Opico jaštero netopier, to je moc ()

Legas

Nevím, jestli ta kategorie existuje, ale Lovci dinosaurů jsou jasné "C" (céčkový film). Film je zábavným způsobem hloupý a s radostí jsem jej dokoukal až do konce. Těm špatným trikům bych se nedivil, ani bych je neodsuzoval, kdyby tento filmový skvost zamířil rovnou do videopůjčoven, ale jak se proboha dostal do kinosálů??? Nicméně bych jej vřele doporučil všem filmovým fandům, protože takové ultra-sci-fi, které vypadá jako sebe-parodie, je ukázkovým příkladem toho, jak se nemá dělat hollywoodský blockbuster. ()

InJo

Pro evolucionisty a lidi zajímající se o časové paradoxy, kauzalitu a "efekt motýlích křídel" musí být Lovci dinosaurů zcela určitě stěžejním filmovým dílem. :-D 30 % ()

HoneyBunny

V průběhu filmu jsem pochopila výraz šílenství či hrůzy, který má Ben Kingsley stále v očích. Vězte, že to nehrál. I pitomec by si musel uvědomit, k čemu se to upsal. Lovci dinosaurů nánosem pitomých dialogů a logických kiksů zadupali do země skvělý Bradburyho nápad, předvedli nulový herecký potenciál Eda Burnse (kdysi hrál v Zachraňte vojína Ryana, proboha) a ukázali, že i dnes se dají točit filmy s triky, za které by se snad styděl i Karel Zeman v padesátých letech. Ale neříkám, že občas se nezasmějete (scéna v metru je lahůdková). Jen mi tam chyběl souboj paviánodraka s mločí ženou... ()

Anderton

Hyams natočil v 80tych rokoch jeden veľmi kvalitný film s Michaelom Douglasom. V 90tych natočil sotva priemerné nudné kúsky s Van Dammeom. V novom tisícročí natočil niečo, čo je kvalitatívne ešte omnoho horšie. Ťažko mu vyčítať úroveň trikov, keď film nemal postprodukciu a triky sa už ďalej neplánovane neupravovali. Lovci dinosaurov sú unikát, ktorý mi unikol v kine a dodnes toho ľutujem. Výtvor, na ktorom nie je všetko zlé, ale všetko príšerné a ktorý musíte vidieť. Plan 9 from outer space našej doby. Burns, McCormack a Kingsley ho musia považovať za najväčší omyl svojich životov (nielen ako hercov). ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)