Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

Carol Pifková odpad!

30%?! To ste boli všetci na drogách keď ste to hodnotili? Neskutočná kopa sračiek a to ani nespomeniem radšej to ako to celé vyzeralo. Prisahám, že celý film sa točil pred zeleným plátnom. A ľudia čo tu robili efekty, tak to zrejme boli nejakí žiaci z kurzu, ktorý sa konal v dákom obchodnom centre zadarmo. ()

Frajer42

Tak podle těch zdejších chvalozpěvů je člověk zaručeně připraven na nejhorší již před zhlédnutím. Úvod naznačuje, že to nejhorší skutečně přichází. Prvních několik desítek minut je takřka nestravitelných. Poté se přeci jen dostaví nějaký ten zvrat a alespoň něco se začne dít. Béčkové efekty jsou poměrně hnusné a navíc jsou využívány celkem nesmyslně a samoúčelně. Za celkem značný rozpočet je nám naservírováno dost málo muziky. Většinu rozpočtu však zřejmě schlamstl Ben Kingsley, jehož účast mě ve filmu tohoto typu poměrně dost překvapuje. Odpadem se zde ohánět nebudu, protože jsem již za svůj košatý filmový život viděl i mnohem větší bláboly. Nicméně, nezbývá mi než souhlasit s faktem, že pokud tento film neuvidíte, tak o pranic nepřijdete. Těžko říct, zda i literární předloha stojí za hovínko. Každopádně to nehodlám zjišťovat. Nevím, jestli je to předvánoční atmosférou, ale vyplodím ze sebe celé 2 vločky. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky harfuska. ()

Fingon

Upřímně, čekal jsem něco mnohem, mnohem horšího. Nebýt naprosto dementních triků, mohl z toho být jen další podprůměrný film s mnoha nelogičnostmi (viz. např. - že bych našel ještě nějakou zkratku? - Proud času). Takhle je to jenom šílenost, která mně ale narozdíl od filmů s podobně nízkým hodnocením nudila jen velmi málo. ()

teutates odpad!

V určitých sekvenciách života pomáha smiech, plač... tuna nepomáha nič. "Lovci" dinosaurov uuuu a aky plagát... lol. Asi nikdy nepochopím, prečo niečo podobne dostane do rúk takýto "rezník" ako Hyams. 0/10 ()

Okara

Člověk by čekal, že když se tvůrci vyfláknou na efekty, především v prehistorické době, tak si alespoň dají záležet se scénářem a vyvarují se chyb a nelogičností. Škoda. První polovinu zaujme dokonale odpudivý Kingsley a především od druhé děj nabírá nečekaně zajímavé obrátky a s přimhouřením očí nad pár chybami a hereckými výkony jsem se i docela bavil. Spolu s napínavým navozením atmosféry ke konci bych dal i tři hvězdičky, nebýt toho konce, který tomu scénáři nasadil korunu. 40% ()

Slartibarkfast

Co dodat k tomuto "skvostu". Mohlo to být velmi zajímavé a poutavé, jak už filmy o cestování v čase pro mne bývají, leč nebylo. Efekty na úrovni 90. let minulého století, zmršený scénář, nesympatičtí herci. Tomu zkrátka nepomůže nic. 20% ()

Zodd odpad!

Ne že by šlo o úplně marný námět, ale u žádného jiného filmu jsem neměl takový pocit, že se dívám na počítačovou hru a ne film. Tu jsem ale nehrál, tak nemůžu srovnávat. Navíc herci jsou úplně prkenní, triky levné a emoce žádné. Možná je to moje chyba, že nemám rád béčkové filmy až na výjimky (Mortal Kombat), ale podle hodnocení se asi nemusím moc omlouvat. A občas to úsměvné až směšné je, to zas jo. ()

nash.

Zašlápnout logiku už v námětu znamenalo devastaci příběhu, která přicházela ve vlnách stále častějších a děsivějších.. ()

Němi

Ja zarážející, nakolik se film podobá videohře. Postupy, kamerou, načasováním jsou Lovci dinosaurů dokonalou adaptací současných survival adventur. Jen je to celé nehorázně blbé a musí se na to koukat. ()

Slarque

Tohle byla opravdu velmi špatná komedie. Scénář většinou nedává smysl, Ben Kingsley je k smíchu a žádný jiný herec na place nebyl. Jako svérázný bonus zbývají efekty, které jsou občas opravdu neuvěřitelné. Pokud se rádi bavíte špatnými filmy, jste na správné adrese. ()

Vitason

To si takhle sedí Ben Kingsley ve své vilce, líně usrkává Crystal a na pravém koleni houpe vnoučka, který se po chvíli zeptá: ,,Dědo, co je to filmový propadák?" Pověrčivý Ben se lekne: ,,Fuj, kdo tě učí takový sprosťárny?" Malá očka se upřou na holohlavého pána: ,,Mluvil o tom mladej Costner, že když táta natočí propadák, tak je doma veselo a rodiče si začnou házet s nádobím. Dědo, natoč taky nějakej propadák, prosííím." Kingsley chtěl vnoučka odbít větou: ,,Spielberga na tebe, harante. Ten by ti dal chtít točit propadák." Jenže pohled do nevinných oček byl tak odzbrojující, že Ben nakonec vzal telefon a vytočil režiséra Hyamse, aby mu řekl, že to tedy bere, ale s tím, že mu režisér musí poslat znovu scénář, protože mu první doručený přišel tak hloupý, že si na něm zatancoval rituální, židovský taneček, poté ho celý roztříhal, spálil a popel poslal na dno oceánu. A jak si vnouček přál, tak se také stalo. V první řadě film nehorázně prodělal a v té druhé je to propadák i po umělecké stránce. Ono námět to špatný nebyl. Ukázat komerční využití pro cestování v čase, ale samotný scénář je chytrý asi jako kalkulačka bez baterek. Scénáristům zřejmě základy fyziky a zákon kauzality nic neříká. Vždyť by si lidé ty změny neuvědomovali. Triková stránka je také úděsná. Nejhorší jsou naklíčované scény, kdy herci přešlapují z jedné nohy na druhou a za nimi běží pozadí, jako že pochodují. Herci v čele s Edwardem Burnesem jsou nevýrazní. A Kingsley tu ani nemusel být. Ty jeho vlasy jsou přirozené asi jako bezdomovec v luxusní restauraci. Jestli existuje film, který je naprostá ztráta času, jsou to právě Lovci dinosaurů. ()

klerik

Zlatý STROJ ČASU... Ale zase ak mám byť úprimný, takmer celých päťdesiat minút som si myslel, že to predsa len bude v pohode... a potom zhasli svetlo a zo zábavného sci-fi béčka v štýle ranných 80-tych rokov sa stalo hororvé céčko a viditeľnosť štúdia mi zrazu začala vadiť ako hrom a načrtnutý vývoj ma značne rozosmial. Námet rozhodne nebol zlý... ()

SeBig

Tady vidím jediný problém.. finance. Mít to lepší efekty, tak za mě to je rozhodně bomba, jelikož ten námět je absolutně super. Bohužel. Tohle je film, kterej by zasloužil reboot a né všechno dobrý okolo. ()

LaciLC

Tento film som si pozrel len tak z recesie a fakt som bol veľmi prekvapený. Rozhodol som sa, že tentokrát prehliadnem tie kvantá klišé, slabé herecké výkony, mizerné triky..., pretože, čo je hlavné, film mi ušiel veľmi rýchlo, vôbec som sa nenudil, poriadne som sa zabavil, ani to, že nechcene teraz nebudem riešiť. Objektívne je to tak na 15%, ale na vypnutie mozgu skvelé. Tých odpadov tu už bolo fakt veľa, tak dúfam, že tie *** niekoho nenahnevajú. Je veľa horších filmov ako tento. ()

Chrustyn odpad!

Peter Hyams nikdy nebyl dobrý režisér a jeho nejlepší filmy se dají označit jen za dobré. To co však předvádí v tomto snímku je neskutečné a srovnatelné snad jen s největšími peckami od legendární společnosti Asylum. Přiznám se, že jsem viděl -shodou nešťastných náhod- jen cca 20 minut tohoto skvostu ale i tak si ho troufám ohodnotit takto. Je to film špatně natočený, příšerně zahraný ale hlavně úplně neskutečně pitomý a neuvěřitelně špatně vypadající (viděl jsem část útěku v autě a tu extréměn "napínavou" scénu v metru). Jediné plus filmu je v tom, že je tak špatný, že se od něj nemůžete odtrhnout a neustále čekáte co si na vás režisér připraví v další scéně. ()

jojinecko odpad!

Ray Bradbury sa asi v hrobe obracia...Nevedel som že Ben Kingsley je taký recesista, že sa dá nahovoriť na takéto dielko a aby bola recesia dokonalá, dali mu na lebku úžasnú parochňu..WAW!!! To už sa rovno mohol navliecť do kostýmu dinosaura a behať tam...:) Inak samozrejme film je skvelý, triky na Oskara (najmä tá retro spomienka na časy spätnej produkcie stála za to). Už teraz sa neviem dočkať ďalšieho skvostu od Petra Hyamsa, ktorý evidentne "na niečom šlape"...Sound Of Thunder vrele odporúčam všetkým mentálne hlboko subnormným jedincom, snáď aspoň tí tento skvost docenia, pretože toto sa už nedá brať ani ako recesia... ()

sharky

30% Čekal jsem film, kterej bude neuvěřitelně blbej, že budu dostávat záchvaty smíchu, párkrát jsem se vydatně zamál (není nad to vytáhnout na 20timetrovýho hada 20ticentimetrovej nůž), ale nejdřív jsem musel vydržet velmi nudnou hodinu. Použití zadní projekce ve filmu z roku 2005 působí snad ještě hůř než bílá paruka na hlavě Bena Kingsleyho (ten už chudák musí mít asi hodně velký dluhy, když vzal tuhle roli). Nelze tomu upřít zajímavej námět, Bradbury holt uměl, škoda, že ho tým scénáristů (ty už museli bejt asi hodně ožralý, když to dávali dohromady) takhle zprznil. Co ještě dodat? Edward Burns se jako vždy ani nepokouší hrát, hlavní ženská představitelka je velmi nesympatická (hezkou herečku už patrně žádnou nesehnali), ale stále ještě existují mnohem horší dílka. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)