• xaver
  odpad!

  Po shlédnutí prvních tří dílů mohu zcela zodpovědně napsat, že je to sra.ka. Již dlouho jsem neviděl tak nestravitelného detektiva, který by ve skutečnosti ne ve funkci, ale ani u policie nevydržel ani týden a skončil by v base. Režisér se po vzoru tvrdých amerických detektivu snažil natočit obdobu českého detektiva, ale zřejmě nepochopil, že to zcela dobře, tedy lépe řečeno vůbec nejde. Česko není Amerika a naopak. Navíc američtí tvrdí detektivové bývají obyčejně poměrně inteligentní a ne debilní primitivové. Nadřízení detektiva jsou prezentováni (jak v Čechách, tak na Slovensku) jako všemocní, všehoschopný ale o to debilnější policajti. Inspektor Max by se v reálu před šéfem kriminálky dopustil vystupovat proti němu obdobným způsobem jenom jednou. Pak už by nebyl ani inspektor, ani policajt, ale primitiv vyhozený na ulici kam bezesporu patří. Celý seriál jsou pouze vyhozené peníze a obtěžování diváků. Nemohu jinak než poslat snímek do kanálu, tedy na smetiště nebo odborně vyjádřeno hodnotím jako ODPAD! Nicméně někomu, kdo nezná skutečnou policejní práci, se to může občas i líbit a těmto se za své příkré hodnocení omlouvám. Každopádně by se však tvůrci měli omluvit všem soudným divákům.(10.3.2018)

 • Šefča
  ***

  Je to takový sitkom - vtipné momenty tam jsou, dívat se na to s odřenýma ušima dá. Krimi to však není ani zdaleka, když se to srovná např. s Vraždami v kruhu, Labyrintem nebo Pířpady 1. oddělení (ty jsou ale podle skutečných událostí, tak se to tak úplně srovnat nedá). Za ty prachy, co se na to spotřebovaly, to ale asi nestojí.(28.1.2018)

 • gogohogofogo
  odpad!

  Kukuru jsem měl vždycky jako herce rád, proto jsem to chtěl s tímto seriálem zkusit. Ale asi po 20 minutách prvního dílu jsem si nemohl pomoct a musel jsem nahraný díl zastavit a smazat, nedalo se na to koukat. Je to celé laciné a "nařvané", u většiny herců afektované a převažuje jen přehrávání hraničící s trapností. Většina postav je silně nesympatická a nepříjemná, u postavy J. Kukury je to plánované, ale nepovedené. Ostatní jsou ale (ještě) mnohem horší. Maxův (Kukurův) kolega, kterého hraje jakýsi Robert Hájek, je ubohý, arogantní a veleprotivný fracík, Maxův šéf (Bareš) je zase uřvaný hulvát a omezenec. Na další díly už jsem neměl odvahu. Tomu prvnímu nemůžu dát nic jiného než 0 hvězdiček, čili "odpad".(15.3.2018)

 • Durgas
  odpad!

  Uf. Už dlho sa mi nestalo, že ma pri pozeraní tak intenzívne oblieval pocit trápnosti za tvorcov a zúčastnených hercov. Pretože už dlho som nevidel niečo tak hrozné v skoro všetkých aspektoch. Otrasne napísaná postava akože žoviálneho a nekonvenčného (v skutočnosti trápneho a idiotského) komisára je znásobená Kukurovym nechutným prehrávaním. Polovica času prvej časti bola venovaná predstaveniu "netradičnej" povahy starého zvodcu detektíva v akože humorných scénach, kde je divák nútený sledovať jeho nelogické výbuchy hnevu, divné vybafnutia (fakt neviem ako to nazvať) a nepodarené vtipkovanie. Do tohto panoptika sa pridávajú podivné rozmazané momentky opakovania stôp a dôležitých momentov, ktoré pôsobia ako z odfláknutého študentského filmu. Ku krimi-zápletke a interpretácii policajnej praxe sa už radšej ani nevyjadrujem. Dopozerať prvý diel do konca chcelo veľa sebazaprenia, k ďalším častiam po zhliadnutí "navnadzovacích" ukážok ani párom volov.(28.1.2018)

 • Tosim
  *

  No to mě poser. Seriál, který jako kdyby vypadl z patnáct let staré "janečkovské" ČT, kde Juraj Kukura v otřesném saku deklamuje, jakej je v sedmdesáti kanec a klátí jednu babu za druhou. Jo a pak se tam taky vyšetřuje nějakej zločin. Vtip, napětí, tempo neexistuje, vše je nepravděpodobné a naivní. Všichni herci jsou špatní a to jsem si nemyslel, že třeba někdy o Igorovi Barešovi řeknu. Další sledování jen na vlastní nebezpečí!(1.3.2018)