• Tosim

No to mě poser. Seriál, který jako kdyby vypadl z patnáct let staré "janečkovské" ČT, kde Juraj Kukura v otřesném saku deklamuje, jakej je v sedmdesáti kanec a klátí jednu babu za druhou. Jo a pak se tam taky vyšetřuje nějakej zločin. Vtip, napětí, tempo neexistuje, vše je nepravděpodobné a naivní. Všichni herci jsou špatní a to jsem si nemyslel, že třeba někdy o Igorovi Barešovi řeknu. Další sledování jen na vlastní nebezpečí!(1.3.2018)

• troufalka

Než začnu něco hodnotit, snažím se najít něco pozitivního, co bych mohla pochválit. Stopáž se opravdu povedla - víc jak 57 minut by bylo pro diváka neúnosné. Juraj Kukura je výrazná osobnost, Zoltán Max je spíš hřmotný, neforemný, hlučný, ale bohužel ne charismatický. Použité klišé starý policajt, mladý policajt tady bohužel nefunguje. Umíme natočit dobré detketivky, ale naše síla byla vždycky v komorních příbězích postavených na lidskosti. Třeba i na jinakosti (viz Kuneš v Cirkus Bukowský nebo Rapl), ale nesmí se to přestřelit. Tady bylo všeho nějak moc - moc barev (hlavně na saku), zbytečně moc akce a hlavně se moc tlačilo na pilu. Čeho tu bylo naopak málo je humor a to je u žánru komedie celkem průšvih.(22.2.2018)

• clubland

Kukura pre mna nie je ziadny herec. Nespominam si na jediny film, v ktorom by ma Kukurov vykon nejakym sposobom zaujal. Inspektor Max je hrozna zlepenina, ktora nema nic spolocne ani s komediou, ani s kriminalkou. Kukurove vykony mi pridu ako nejake silene, ako keby si povedal, ze bude stavat na svojom "mene" ale do hrania sa moc nehrnul. Skoda, mozno niekto iny na jeho mieste by tento serial dokazal ozivit. Jedna hviezdicka len za napad.(29.1.2018)

• xaver

Po shlédnutí prvních tří dílů mohu zcela zodpovědně napsat, že je to sra.ka. Již dlouho jsem neviděl tak nestravitelného detektiva, který by ve skutečnosti ne ve funkci, ale ani u policie nevydržel ani týden a skončil by v base. Režisér se po vzoru tvrdých amerických detektivu snažil natočit obdobu českého detektiva, ale zřejmě nepochopil, že to zcela dobře, tedy lépe řečeno vůbec nejde. Česko není Amerika a naopak. Navíc američtí tvrdí detektivové bývají obyčejně poměrně inteligentní a ne debilní primitivové. Nadřízení detektiva jsou prezentováni (jak v Čechách, tak na Slovensku) jako všemocní, všehoschopný ale o to debilnější policajti. Inspektor Max by se v reálu před šéfem kriminálky dopustil vystupovat proti němu obdobným způsobem jenom jednou. Pak už by nebyl ani inspektor, ani policajt, ale primitiv vyhozený na ulici kam bezesporu patří. Celý seriál jsou pouze vyhozené peníze a obtěžování diváků. Nemohu jinak než poslat snímek do kanálu, tedy na smetiště nebo odborně vyjádřeno hodnotím jako ODPAD! Nicméně někomu, kdo nezná skutečnou policejní práci, se to může občas i líbit a těmto se za své příkré hodnocení omlouvám. Každopádně by se však tvůrci měli omluvit všem soudným divákům.(10.3.2018)

• Durgas

Uf. Už dlho sa mi nestalo, že ma pri pozeraní tak intenzívne oblieval pocit trápnosti za tvorcov a zúčastnených hercov. Pretože už dlho som nevidel niečo tak hrozné v skoro všetkých aspektoch. Otrasne napísaná postava akože žoviálneho a nekonvenčného (v skutočnosti trápneho a idiotského) komisára je znásobená Kukurovym nechutným prehrávaním. Polovica času prvej časti bola venovaná predstaveniu "netradičnej" povahy starého zvodcu detektíva v akože humorných scénach, kde je divák nútený sledovať jeho nelogické výbuchy hnevu, divné vybafnutia (fakt neviem ako to nazvať) a nepodarené vtipkovanie. Do tohto panoptika sa pridávajú podivné rozmazané momentky opakovania stôp a dôležitých momentov, ktoré pôsobia ako z odfláknutého študentského filmu. Ku krimi-zápletke a interpretácii policajnej praxe sa už radšej ani nevyjadrujem. Dopozerať prvý diel do konca chcelo veľa sebazaprenia, k ďalším častiam po zhliadnutí "navnadzovacích" ukážok ani párom volov.(28.1.2018)