• Peabody

Juraj Kukura nikdy nebyl komik, jestliže to zkouší v sedmdesáti letech, lze to sice pochopit, ale je to hrozné. Prostě to neumí, chybí timing, některé repliky jsou až hysterické, nesedí k předchozím větám partnerů a podobně. Pan Chlumský se mu to asi bál říci. Takže to je problém číslo jedna, hlavní postava. Pak je tam partner do dvojice, pro kterého je označení nemastný neslaný zcela adekvátní. Třeba v Poldovi dvojice skutečně má nějaké vztahy a jejich spory fungují, tady jsou jen vedle sebe. Bod číslo tři - zápletka. je tak na 12 minutový bakalářský příběh, okořeněný naprosto zprofanovanou Radkojohnovskou korupční mafiánskou polevou (ani kopnutí si do mrtvoly v podobě UV KSS nechybí :-)). No to jsme kdysi měli v 50., letech, kdy každý padouch musel být ex fabrikant nebo aspoň živnostník. NIc nového pod sluncem. Takže jeden klaun, jedna leklá ryba, několik dam a dívek kolem toho klauna padajících na záda při každé jeho větě, ufff. Osobní vztahové problémy zakrývají pátrání (tedy pátrání tu taky žádné není, jen se tak pohybujeme vesmírem a občas se něco stane.(28.2.2018)

• clubland

Kukura pre mna nie je ziadny herec. Nespominam si na jediny film, v ktorom by ma Kukurov vykon nejakym sposobom zaujal. Inspektor Max je hrozna zlepenina, ktora nema nic spolocne ani s komediou, ani s kriminalkou. Kukurove vykony mi pridu ako nejake silene, ako keby si povedal, ze bude stavat na svojom "mene" ale do hrania sa moc nehrnul. Skoda, mozno niekto iny na jeho mieste by tento serial dokazal ozivit. Jedna hviezdicka len za napad.(29.1.2018)

Oddychové krimi, které místy celkem zábavně účelně působilo jako parodie na oddechovou kriminálku. Pár věcí šlo do mínusu: 1) krimi případ jednoduchoučký a hloupý ( vyšetřování nelogické) 2) Kukura je kanón, ale jako sedmdesátiletej borec, kterému se doma povalujou dvě nahatý roštěnky byl dost neuvěřitelněj a působilo to spíš oplzle. A pár věcí zase potěšilo: 1) obsazení ( Kukura a záporák Mitaš ) 2) pár opravdu dobrých vtipných scén 3) celkem zábavný a poutavý způsob vyprávění ( žádné nudné místo, možná jen hloupé ) Zaujalo mne to, ikdyž to do zlatého fondu nepůjde, tak mne to pobavilo.(8.2.2018)

• petisek

Škoda premrhaného potenciálu, mohol to byť celkom zábavný seriál, ale toto je iba nie moc vydarená exhibícia Juraja Kukuru. V porovnaní s úrovňou inej českej verejnoprávnej krimi tvorby - odpad a ako komediálny seriál to tiež neobstojí. Toto je prípad, kedy ma takmer hnevá, že na takéto niečo boli použité moje koncesionárske poplatky.(28.1.2018)

Je to takový sitkom - vtipné momenty tam jsou, dívat se na to s odřenýma ušima dá. Krimi to však není ani zdaleka, když se to srovná např. s Vraždami v kruhu, Labyrintem nebo Pířpady 1. oddělení (ty jsou ale podle skutečných událostí, tak se to tak úplně srovnat nedá). Za ty prachy, co se na to spotřebovaly, to ale asi nestojí.(28.1.2018)