Smrt blízkého kamaráda otřese každým, i detektivem Zoltánem Maxem. Plukovník Varga je mrtvý. Byl popraven profesionálem, najatým střelcem, což vyšetřování brzy odhalí. Max se pátrání samozřejmě účastní. Není to lehké, má potíže se slovenskou policií a navíc se objevují staří známí, kteří s ním mají nevyřízené účty – zavřený podnikatel a pedofil Banský a velký šéf Richard Antal. Policie spolu s ohroženým Antalem se pokouší nastražit past na vraha. Neúspěšně. Ale to nejhorší teprve přijde. Tajemný ostřelovač pokračuje ve své práci, mrtví přibývají. A jsou mezi nimi i lidé Maxovi blízcí. Ve smrtelném ohrožení je nakonec i jeho dcera a on sám si sáhne až na dno svých detektivních schopností. Za své vítězství zaplatí. Samozřejmě svým originálním způsobem, jinak by to ani neuměl. (Česká televize)

simpanz

Aneb jak z té zpočátku komediální série udělali důstojné drama. Překvapilo mne, kolik hlavních postav v seriálu zemře. Jinak hodnotím pozitivně, Kukura do toho dal kus sebe. Vícekrát už to ale vidět nemusím. ()

mira007

Díl v kterém Maxovi zastřelí kamaráda a on pátrá po odstřelovačovi, který pak jde po jeho blízcích. Ale jo. za Janu Kvantikovou a za ten "dojemný" konec dám čtyři hvězdy. I přes nadbytečný počet vyložených imbecilit, se mi tenhle seriál nakonec i líbil jako taková rozverná oddechovka. ()

Tosim

ACHTUNG - SPOILERS! Trochu jsem Maxe před lety podcenil, tento rok si ho dal celý a musím hodnocení trochu zvýšit, všem opravdu jen trochu - celý seriál je dost nevyrovnaný, ale díky Bohu nejsou pozdější díly takovým otřesem, jako ten první, ale i tak je v nich mnoho zbytečností a nevěrohodností, stejně jako v tom posledním - příliš mnoho smrtí, v podstatě zbytečné prodloužení případu Maxovy dcery, závěrečný pochod do Santiaga je snad špatný vtip, na to do té doby požitkářský a povrchní detektiv přišel jako jak? Zdejší červená mi lehce vyráží dech. 50% i za to, že je seriál tak krátký. ()

troufalka

Překvapivě nejlepší díl z celé série. Zpočátku jsem moc nedoufala, ale po vyloženě slabých dílech, kdy mi Zoli i s Duchoněm lezli na nervy to najednou začalo nabírat grády. Jsem ráda, že to nedopadlo zas tak strašně, jak to zpočátku vypadalo, jen doufám, že nikoho nenapadne točit pokračování. ()