Inspektor Max (TV seriál)

Inšpektor Max

Krimi / Drama / Komedie

Česko / Slovensko, 2018, 10 h 29 min (Minutáž: 11x57 min)

Juraj Kukura, Robert Hájek, Ľubomír Paulovič, Tereza Brodská, Igor Bareš, Dušan Jamrich, Jan Bidlas, Jaroslav Stich, Marián Mitaš, Zuzana Ščerbová, Ivo Novák, Dita Hořínková, Sarah Star, Barbora Jánová, Ivan Sochor, Andrea Daňková, Marek Dobeš, Daniel Krečmar, Diana Mórová, Ivan Béla Vojtek, Jana Radojčičová, Lukáš Frlajs, Martin Bohadlo, Martin Nahálka, Zuzana Slavíková, Ivan Kočí, Jana Malá, Lukáš Rous, Lumír Olšovský, Michal Slaný, Václav Knop, Viktorie Čermáková, Pavel Kříž, Ivan Letko, Tomáš Pokorný, Ester Geislerová, Miroslav Dubský, Barbora Žilecká, Šárka Kavanová, Markéta Tannerová Šebesťáková, Eva Hráská-Blahýnková, Kateřina Plchová, Kristína Hauserová, Michal Krása, Ondřej Dědek, Alan Babický, Marta Sládečková, Marek Vašut, Adam Ernest, Julie Brožová, Vít Bednárik, Milan Antol, Veronika Lapková, Jan Dvořák, Jan Selmbauer Jr., Roman Boháč, Robin Doležal, Ada Crlik, Hana Baroňová, Hynek Chmelař, Lubor Šplíchal, Luboš Veselý, Dana Špilauer Verzichová, Jaroslav Synek, Ján Burda, Jitka Randárová, Petr Kleňka, Justin Svoboda, Jakub Kuka, Dušan Szabó, Jana Hubinská, Juraj Šimko, Mária Havranová, Samuel Spišák, Zuzana Kanócz, Ľuboš Radošovský, Irena Máchová, Ivan Urbánek, Michal Doležal, Dagmar Vošahlíková, Miloslav Samek, Michal Prenek, Pavel Leicman, Kateřina Peřinová Velebová, Josef Humpolec, Tomáš Raček, Bob Klacl, Tomáš Havlík, Ondřej Svoboda, Helena Plecháčková Korejtková, Filip Bradáč, Ivana Alferiová, Gustáv Řezníček, Lubor Novotný, Jiří Srnec Aster, Pavel Lagner, Tereza Kubíčková, Yvette Demartini, Pavla Dostálová, David Altman, Petr Kleňha, Marie Kružíková, Janusz Hummel, Adam Joura, Zuzana Hodková, Daniel Passer, Martin Kalous, Iveta Štěpánová, Jiří Vojta, Ondřej Kavan, Petr Šmíd, Vanda Tureková - Cinkotová, Zuzana Skopálová, Jana Pijáková, Slavomír Blažek, Jan Beran, Jiří Žaloudek, Miroslav Kordiak, Filip Hertz, Lukáš Pavlásek, Richard Genzer, Linda Rybová, Martin Sláma, Pavel Batěk, Tereza Kostková, Zuzana Juračková, Eva Sakálová, Maroš Balážik, Roman Vávra, Marián Turza, Ivan Macho, Robert Hruboš, Daniel Červ, David Suchařípa, Filip Kaňkovský, Jiří Roskot, Mário Kubec, Robin Sobek, Stanislav Lehký, Broňa Kováčiková, Jozef Suchoža, Robert Nebřenský, Naděžda Chroboková-Tomicová, Sarah Aratóová, Zdeněk Průša, František Němec, Marian Roden, Kajetán Písařovic, Miroslav Babuský, Jiří Ployhar ml., Barbora Balková, Zdenka Procházková, Anděla Blažková, Michal Pazderka, Vladimír Ferenc, Martin Gazík, Marta Maťová, Jan Vlasák, Štepánka Fingerhutová, Petr Jeřábek, Jan Nedbal, Jiří Böhm, Antonín Mašek, Martina Delišová, Jiří Krejčí, Boris Farkaš, Branislav Bystriansky, Milan Vojtela, Jana Kvantiková, Martin Hindy, Anton Eliáš, Marián Andrísek, Andrea Sabová, Karolína Krézlová, Štefan Bendula, Oliver Ruttkay, Matúš Vaculčík, Peter Czeri, Andrej Morávek, Juraj Gál, Lukáš Jurko, Dušan Sivák, Zuzana Garajová, Veronika Renčová, Rudolf Štěpán, Stanislav Macháček
  • radek72

Nesmyslná blbost, nejhorší z kriminálních seriálů za spoustu posledních let. Přehrávání herců. "Řešení případů" je naprosto nereálné. Píšu po shlédnutí deseti dílů, a kdyby na konkurenčních televizích bylo něco trochu dívatelného, tak bych od druhého dílu tuto slátaninu nesledoval. I tak to mám zaplé jen jako kulisu. Kdo nesledoval o nic nepřišel.(25.4.2018)

Někde pode mnou někdo položil základní otázku celého herectví kdekoli na světě: "Má to Juraj Kukura zapotřebí?" Má to vůbec nějaký herec zapotřebí? Je to herec a platí mu za to, takže ano má. K tomu navíc pochybuju, že by si někdy mohl zahrát záletného kriminalistu. Tak jako tak je nutné říct, že seriál prostě jako skutečnou kriminálku nelze brát vůbec vážně. Od nesmyslných kriminálních postupů, nad nimiž by pravděpodobně zůstával skutečným kriminalistům rozum stát, po nelogické chování samotných postav. A já seriálu ještě naložím. Sami hlavní detektivové jsou velmi rozporuplné postavy. Jsou momenty, kdy se chovají jako naprostí amatéři a ještě dělají tvůrci idioty z ostatních policistů a naopak chvíle, kdy jsou tak inteligentní, že případ vyřeší okamžitě, aniž by potřebovali sebemenší důkaz či spojitost. Zarážející je pak fakt, kolik předpisů a zákonů detektivové klidně překročí a nic jim za to nehrozí, zkrátka si dělají co chtějí a to v klidu i na území cizího státu. Samotnou kapitolou jsou pak někdy až směšně jednoduché zápletky některých případů. Téměř do všech pak jsou zapleteni Zoliho blízcí - další hřebíček do věrohodnosti a reálnosti skutečné kriminálky. Ne, s opravdovou kriminální prací tohle nemá nic společného. Pokud mám hodnotit seriál jako celek, oceňuji scénář a přes jisté mnohdy až amatérské chování postav - především policistů, napětí, které mě nutilo vždy sledovat do konce. Tři hvězdy tedy dávám přesto, že toto je klasický případ na dvě a půl. Ve druhé půlce však kvalita přeci jen lehce stoupá. I tak ale doufám, že toto byl ojedinělý počin ČT a že Juraj Kukura si svůj sen - stát se pro jednou inspektorem v seriálu splnil a další neplánuje. Po seriálu Místo zločinu Plzeň, je to další úlet. Párkrát jsem se sice zasmál, ale komedií bych tohle veledílo opravdu nenazval. Takže má to pan Kukura zapotřebí? Ano má, je to herec a něco ty složenky přece musí zaplatit.(13.5.2018)

Rozverná, veselé, barevné, hravé krimi s rozverným kriminalistou ve sporťáku a barevném saku. Samotné krimipřípady jsou jednoduché, někdy přitažené za vlasy, takže těžiště tkví spíš ve vtipných situacích, vtipné to občas i je, ale první díly sráží trapnost, oplzlost, přeakčnělost a ikdyž jsem první díl brutálně přestřelil v hodnocení, s nástupem Márie Havranové se to trochu uklidnilo do rozumných mezí a poslední čtyři díly se mi zdáli kvalitní oddechovkou na úrovni aspoň Poldy s Matáskem.(18.4.2018)

Guilty pleasure roku 2018. Je to tak trapný, až je to zábavný. Sledování tohoto seriálu začalo jako recese, ale s přibývajícími díly to naši rodinu začalo celkem bavit. Pitvořící se Kukura má takové zvláštní kouzlo a kvalita jednotlivých epizod se postupně zvyšuje. Některé díly z druhé poloviny obstojí i jako solidní kriminálky. Na to, že jsou v každé epizodě alespoň 2 Kukurovy tanečky, je to místy docela temné a drsné (postavy umírají jedna za druhou). Líbila se mi také přítomnost hlavní dějové linie, která se táhne celým seriálem od prvního dílu až do toho posledního. Inspektor Max má zkrátka osobitý styl (nedá se to popsat, to musíte vidět) a já ho rozhodně vyměním za všechny Policie Modravy, Specialisty, Poldy a Kriminálky Anděl. A teď mě omluvte, jdu si pustit Duchoňa.(18.8.2018)

• gu-staff

Boha to je hrůza. Brouka evidentně nechali žít moc dlouho. Chodí voblečenej jak podle Livie Klausový, když tenkrát vyšňořila toho svýho Jájínka na nějakou tu párty, nebo kam. Hlášky jsou tak cool, že jsem z toho chytal jinovatku na brabečka. A Tereza Brodská vypadá čim dál hůř. Celej její brácha, kterej se tu vobčas zapotácí Žižkovem ve stavu, ve kterym by mně šoupali rovnou do penálu, a kterej na svoje charisma z Křečka v noční košili vzpomíná tak maximálně v nonstopu u beden, když mu nejdou tlačítka, a von by se chtěl zmenšit, vlézt dovnitř a přeštelovat ten cajk, aby mu vyklopil bank. No ale zase jsem kupodivu odbočil. Je to tak slovenský, až je to špatný.(26.4.2018)