Inspektor Max

(seriál)
  • Slovensko Inšpektor Max
Krimi / Drama / Komedie
Česko / Slovensko, 2018, 10 h 29 min (Minutáž: 56–59 min)

Juraj Kukura, Robert Hájek, Ľubomír Paulovič, Tereza Brodská, Igor Bareš, Dušan Jamrich, Jan Bidlas, Jaroslav Stich, Marián Mitaš, Zuzana Ščerbová (více)

Epizody(11)

Slovenský kriminalista Max (Juraj Kukura) už léta žije v Praze. Původně se zde chtěl jen na chvíli ukrýt před svou bývalou přítelkyní, ale nakonec tak nějak zůstal. Pracuje pro pražskou kriminálku, a to se skvělými výsledky. Díky svým schopnostem, neortodoxním metodám a charismatu dokáže vyřešit i ty hodně komplikované případy – a také si proti sobě poštvat většinu lidí, na které při tom narazí... Věrní mu zůstanou jen jeho mladý parťák Filip a státní zástupkyně Markéta, se kterou, po řadě lítých bojů, nakonec skončí ve svazku téměř manželském. (Česká televize)

Gwaihir

Rozpačitý začátek a hodně svérázná postava Zoliho, na kterou si člověk musí chvíli zvykat, sice nevěstili žádný zázrak, ale díky postupně rostoucí kvalitě, zejména pak ve druhé polovině, kde vyprávění v podstatě přechází od jednotlivých případů naplno k jediné pojící lince, a v samém závěru, kde najednou přestane veškerá legrace, to nakonec není tak zlé. 50 % ()

Jara.Cimrman.jr

"Pokiaľ ťa považujú za debila, idiota, arogantného pozéra a podceňujú ťa, tak máš šancu, že skôr urobia chybu." Takže to je finta, že se Zoli Max chová jako debil, idiot a arogantní pozér? A já mu to sežral i s jeho eltonovským sakem. Tak moc mi vadil. Taky mi moc nevonělo, že ty případy byly hrozně slabý. Ale abych jen nehaněl, tak na Žanetu se koukalo moc pěkně, šéfové obou kriminálek byli celkem zábavní a mučení mých uší písněmi Karola Duchoňa bylo neskutečně rafinovaný. A taky Zoliho překlady do češtiny byly dokonalý, takže je dobře "počouvejte". Je to prostě kravina a ty já neumím házet do odpadu, i když tam bezesporu patří. ()

zette

Kriminalista Max je takova karikatura, kdo se ale kousne a vydrzi par dilu, tak si na nej tak nejak zvykne. Smutne je, ze se na takovem braku o jedenacti dilech podileli ctyri scenariste. Z hercu me nepresvedcil nikdo. Ale mam rad ceske serialy a kriminalni zvlast, tak dam slusne dve hvezdicky. Ale zopakovat si to uz nechci.-). ()

MartinezZ

Srágora. Neskutečně trapná hlavní postava úchylného dědka, Kukury je mi líto, nesmyslné chování postav a procesů a světa kolem nich se dějících. Někdy po polovině se to trochu zvedne a alespoň vyšetřované zločiny jsou zajímavější, ale pak se to zas zvrhne do osobní roviny a poslední díl tu má aktuálně červené hodnocení jen proto, že to už konečně skončilo, jinak díl samotný to celé vrátil zas zpátky do kelu. Kdo může, na tohle raději zapomene. ()

Colonist

Guilty pleasure roku 2018. Je to tak trapný, až je to zábavný. Sledování tohoto seriálu začalo jako recese, ale s přibývajícími díly to naši rodinu začalo celkem bavit. Pitvořící se Kukura má takové zvláštní kouzlo a kvalita jednotlivých epizod se postupně zvyšuje. Některé díly z druhé poloviny obstojí i jako solidní kriminálky. Na to, že jsou v každé epizodě alespoň 2 Kukurovy tanečky, je to místy docela temné a drsné (postavy umírají jedna za druhou). Líbila se mi také přítomnost hlavní dějové linie, která se táhne celým seriálem od prvního dílu až do toho posledního. Inspektor Max má zkrátka osobitý styl (nedá se to popsat, to musíte vidět) a já ho rozhodně vyměním za všechny Policie Modravy, Specialisty, Poldy a Kriminálky Anděl. A teď mě omluvte, jdu si pustit Duchoňa. ()