Muž, který uprchl z psychiatrické léčebny, je nebezpečný svému okolí. Je stále o krok před kriminalisty v čele s majorem Špalkem. Co spojuje muže, které pachatel s důrazem na symboliku nastražil policii do cesty? Filip zjišťuje, že jeho vzpomínky na dětství v tomto kraji jsou možná klíčem k vyřešení případu. (Česká televize)

Marigold

Zodiac Chemospolu, sedí tomu jak prostředí, tak podchlazenější soundtrack. Ale že by extra držela pohromadě detektivka, satira a bizarní komatózní elementy, to se pořád říct nedá. ()

Jara.Cimrman.jr

"To je šmrncovní pachatel. Na takovýho u nás na okrese jen tak nenarazíš." Z léčebny uletěl Anděl a já se přiznám, že jsem při vyšetřování čekal od týmu socialistických vyšetřovatelů mnohem lepší zábavu. Klement sice dělal výživné analýzy, Plachý si stylově sjednal pořádek na diskotéce a Brousek jedinečným způsobem vyřizoval telefonát s pachatelem, ale retrospektivní poskakování v čase mě spíše rušilo, takže příště více analýz ruské (sovětské?) zmrzliny, bezdůvodného mlácení sprostých podezřelých a soudruhování, ať si to užiju. ()

sud

Podívej, železnej zámek plnej sraček! Obzvlášť mysteriózní epizoda s tajemným zločincem, jež se rozhodl pomstít smrt své ženy. Nejsilnější v detailech - nemocnice správně ponurá, chemička řádně špinavá a pod. Závěr podivně absurdní. 80%. ()

Radko

V blázinci sú len simulanti a tí čo sa skrývajú pred neúprosnou realitou údesného reálneho socializmu. Nuž - ehm - realita bola značne komplikovanejšia. Útek z psychitarie s pomocou zostrojených krídel bol ešte zvláštnejší než film o mníchovi Cypriánovi. Naozaj sa ukazuje, že ak chýbajú odkazy na nejaké známe dobové hity (Michal David nestačí) tak samotný dej nič moc. ()

Hunt

O něco slabší než první díl, ale má to potenciál a věřím, že oproti 62% hodnocení po prvním dílu, se průměr zvýší. Samozřejmě záleží na tom, co pro diváky tvůrci připravili...určitě se budu dívat. ()

Snorlax

Opět byly ambice tvůrců určitě mnohem větší, než co se z toho vyklubalo. Pokus o thriller bohužel zkolaboval po prvních pár minutách, během nichž hlavní hrdina díky svým věšteckým schopostem ziskaným díky propadu z minulosti řeší jeden přîpad únosu za druhým. Ale závěr se vydařil, vivat plegomazin. ()

Necrotongue

Druhá epizoda se příliš snažila být thrillerem a já jsem jí to moc nevěřil. Myslím, že by tento seriál měl stát spíše na humoru, protože ve chvíli, kdy je dovoleno postavě Ivana Trojana, aby mě rozesmála, dostává druhý díl ty správné grády. Ve chvílích, kdy se začíná řešit koma hlavního hrdiny, se celý příběh zbytečně přibrzdí a zpoza rohu začne vykukovat číhající nuda. ()

Earl_23

Scénář na neuvěřitelně skvělé úrovni, smekám. Pořád tomu něco chybí, ale velký příslib do dalších dílů. ()

rakovnik

Tento díl seriálu byl velice mysteriózní, nebo veliká nelogická blbost. Děj byl napínavý a zajímavý, i když jsem nechápal funkci retrospektiv. Bohužel, jejich význam, krom toho, že vedly k odhalení pachatele, zůstal skryt až do konce. Ivan Trojan měl méně prostoru, ale dnes mi to ani nevadilo, Václav Neužil sem dnes lépe zapadl. Stále obdivuji výpravu a exteriéry, je s podivem, kolik ošklivosti začátku let osmdesátých se dodnes dochovalo. Několikrát jsem se i zasmál, ale obávám se, že vlastně vážným věcem. ()

otík

První pořádný případ. Jeden blázen ohrožuje "nevinné" občany, a tak je na čase ukázat soudruhům, jak to veřejná bezpečnost dělá. Místy zábavný díl díky povedené partičce kolegů, místy docela i slušné krimi, retro flashbacky moc nezaujaly. Tento díl rozhodně nezklamal a pokud to půjde tak i dál, seriál se bude líbit. ()

sator

Na nástěnce v psychiatrické léčebně jsou fotografie z filmu Anděl na horách,  narážka na příjmení poručíka Marvana (Václav Neužil). takhle voněly vlasy mojí mámy... lybar extra brouku...😇 ()

Mrkvič

Ten poetický konec se mi hodně líbil. Trojan je pořád super. Ten jeho úhel pohledu na obávanou snb podaný normálním člověkem. A dokonce i na pravdu o otci hlavního hrdiny se začínám dost těšit. ()

Autogram

Moment prekvapenia sa už nekoná, ani Trojan už nehláškuje. Stále sa nájdu zaujímavé momenty, ale nie je ich až tak veľa ako v prvej časti. Aspoň dnes už máme potvrdené, že Michal David je večný. –––– Dnes jsem nic nevidetelního neviděl. –––– Vezmeš mě na druhej břeh? – Ještě tady chvíli zůstanem. Je nám tady dobře. ()