Orchidej na smetišti (E04) (epizoda)

Orchidea na smetisku

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 59 min

"Je to záměrný útok na jeho osobu. Proto všechno směřuje k němu. Ale my na to neskočíme." Správně, Klemente, musíme se na to politicky dívat jako na snahu poškodit podnik, který plní na 120%. Mě to hrozně bavilo, protože když si soudruhovali soudruh Kratěna se soudruhem Šejbou, tak to byla hrozná pecka. Taky Slávek nezklamal svým kriminalistickým pokusem, recidivista Pepa Kout mě nadchl svou demencí a když Plachý v hospodě "vypnul" Dinga, tak jsem se chtěl hned nechal naverbovat k pendrekům. Jen té holky mi bylo líto, protože potkat za jeden večer magora, pornomagnáta, zamilovaného blbce a obecního idiota, tak to se asi nedalo přežít.(26.1.2017)

Je to čím dál lepší. V tomto momentě už lepší, než Bohéma. Minulý díl mě sice bavil víc, protože byl víc "o politice" a komunistických absurditách, ale tohle byl dobrý kriminální případ. Každopádně pro mě stále nejlepší zůstává fakt, že hlavní postava vidí svoje rodiče zamlada, a to, čím si museli procházet (hlavně matka). Je to zábavné svědectví o době, do níž by se spousta lidí chtěla zase vrátit, ale ti asi stejně nebudou diváky tohoto seriálu, ani stanice ČT1. Sympatie k hlavním postavám, tak trochu ztraceným v komunistické mašinérii, narůstá.(23.1.2017)

60% — Je to zatím čím dál tím lepší. Rozhodně letošní nejlepší seriálový premiérový počin ze všech stanic a žánrů dohromady. Jsem rád, že neznám původní předlohu, aspoň můžu být překvapen. A i tak si myslím, že se autoři dopustili určitých specifik, takže by to nemuselo být tak prozrazující. Těším se na další díly a fakt jsem zvědavej, co z toho nakonec vyleze.(24.1.2017)

Hodně hodně slušnej díl. Smutný a zároveň bizarní příběh, kolem kterého se motají soudruzi debilové, soudruzi pornomagnáti, soudruzi idioti soudruzi náměstkové a soudruzi esenbáci. Temná, hněvem poháňená verze Trojana je úplně jiná, než ji známe (až na to, že hláškuje kde může...to má s tou klasickou společné.), ale je peckózní. Skvělí byli i Marvan, Kristína, Klement a soudruh velitel. Náměstek řekl jednu takovou perlu, něco jako "no víš, soudruhu, ono to vlastně bylo trochu jinak...", u které jsem vyprsknul smíchy. Všichni debilové a blbci byli taky k nezaplacení. Nejvíc teda oceňuju Trojana a příběh celkově. Zatím nejlepší díl. Jen tak dál, čest.(23.1.2017)

• Nalimator

Kriminální příběh je velká slabota, často sklouzává do úplného nesmyslu. Například v této epizodě se stalo během jedné noci asi 6 náhodných a málopravděpodobných událostí vyústících do vraždy. Lepší je to se samostatnýma scénama (tady např. výslech soudruha) a ukázkama dobových zvyklostí a prostředí. Některé postavy jsou taky vymazlené, nicméně jako celek to bez dobrého příběhu nefunguje.(24.1.2017)