Orchidej na smetišti (E04) (epizoda)

Orchidea na smetisku

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 59 min

Po napětí druhého a třetího dílu tento díl sklouzl jako pomyslná mezikapitola, která nás zavádí zase hluboko do nejisté filosofie hrdiny. Trochu si v retru tento díl pohrál s kriminálními zápletkami typu "Malý pitaval z velkého města". Jediné, co mi tak možná nevypadne z paměti je setkání Filipa s Krystýnou, které svým způsobem je opět dalším takovými menším 'cliffhangerem', který nutí diváka zůstat v napětí do dalšího dílu. Tak kdoví, čeho se tentokrát dočkáme, třeba se už Kléma zblázní a bude šílet se "závadovou mládeží.(23.1.2017)

Hodně hodně slušnej díl. Smutný a zároveň bizarní příběh, kolem kterého se motají soudruzi debilové, soudruzi pornomagnáti, soudruzi idioti soudruzi náměstkové a soudruzi esenbáci. Temná, hněvem poháňená verze Trojana je úplně jiná, než ji známe (až na to, že hláškuje kde může...to má s tou klasickou společné.), ale je peckózní. Skvělí byli i Marvan, Kristína, Klement a soudruh velitel. Náměstek řekl jednu takovou perlu, něco jako "no víš, soudruhu, ono to vlastně bylo trochu jinak...", u které jsem vyprsknul smíchy. Všichni debilové a blbci byli taky k nezaplacení. Nejvíc teda oceňuju Trojana a příběh celkově. Zatím nejlepší díl. Jen tak dál, čest.(23.1.2017)

Martine, ty si pořád myslíš, že jsi chytřejší než já, ale na mě nemůžeš štípat dříví, nejsem Špalek! Konečně pořádný kriminální případ a epizoda, která (až na pár detailů) funguje jako samostatný příběh. Jeden zajímavější podezřelý než druhý, zápletka je čím dál absurdnější a divák ani neví zda se má smát, nebo cítit mrazení v zádech. Dokonalá scéna vyhánění mániček z hospody, Martin Plachý ukazuje jaký je doopravdy a objevuje se dokonalý Marek Daniel coby slizký soudruh Šejba st. (nepřehlédnutelná podoba s hoteliérem z filmu Homolka a tobolka). 100%.(3.9.2017)

Neuveriteľne bizarný príbeh s viacerými vrahmi, že by sa ich toľko nenašlo ani v Orient Exprese. Ten socialistický soudruh náměstek nemal chybu podobne ako všetci ostatní až po klub náročnýho diváka pro soudruhy (pro soudružky ne). Smutný príbeh, ale skvostne natočený, výborná Kristínka Petra Nagya použitá v rôznych kontextoch. –––– Ale na druhou stranu, i socialistickí lidi jsou jenom chlapi. –––– Ty jsi výjimka potvrzující pravidlo. Ty kradeš, ale nelžeš. –––– V socialistickém zřízení se přivyrábí brigádou nebo překračováním plánu. Všecko vostatní je černota.(23.1.2017)

Zaujímavosť prípadov nechýba, keď sa dostávajú od podozrivého k ďalšiemu podozrivému a každý má svoj diel viny. A všetkého bolo primerane akurát: komunistické žvásty, "neochvejné" policajné postupy, rekvizitky, aj hlášky... // I socialistický lidi jsou jenom chlapi. // V socialistický společnosti se přivydělává brigádou nebo překračováním plánu. // Jsem střizlivý jak pytlík mlíka. // Marvanove fantasy stavy sú čoraz lepšie. Keď sa pozerá na seba ako leží v kóme cez obrazovku televízora, ktorý sme mali i my doma... Paráda.(24.1.2017)