Orchidej na smetišti (E04) (epizoda)

Orchidea na smetisku

Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi

Česko, 2017, 59 min

Po napětí druhého a třetího dílu tento díl sklouzl jako pomyslná mezikapitola, která nás zavádí zase hluboko do nejisté filosofie hrdiny. Trochu si v retru tento díl pohrál s kriminálními zápletkami typu "Malý pitaval z velkého města". Jediné, co mi tak možná nevypadne z paměti je setkání Filipa s Krystýnou, které svým způsobem je opět dalším takovými menším 'cliffhangerem', který nutí diváka zůstat v napětí do dalšího dílu. Tak kdoví, čeho se tentokrát dočkáme, třeba se už Kléma zblázní a bude šílet se "závadovou mládeží.(23.1.2017)

• Nalimator

Kriminální příběh je velká slabota, často sklouzává do úplného nesmyslu. Například v této epizodě se stalo během jedné noci asi 6 náhodných a málopravděpodobných událostí vyústících do vraždy. Lepší je to se samostatnýma scénama (tady např. výslech soudruha) a ukázkama dobových zvyklostí a prostředí. Některé postavy jsou taky vymazlené, nicméně jako celek to bez dobrého příběhu nefunguje.(24.1.2017)

Zaujímavosť prípadov nechýba, keď sa dostávajú od podozrivého k ďalšiemu podozrivému a každý má svoj diel viny. A všetkého bolo primerane akurát: komunistické žvásty, "neochvejné" policajné postupy, rekvizitky, aj hlášky... // I socialistický lidi jsou jenom chlapi. // V socialistický společnosti se přivydělává brigádou nebo překračováním plánu. // Jsem střizlivý jak pytlík mlíka. // Marvanove fantasy stavy sú čoraz lepšie. Keď sa pozerá na seba ako leží v kóme cez obrazovku televízora, ktorý sme mali i my doma... Paráda.(24.1.2017)

To byl příbeh jak z basnické sbírky. Velmi smutný, osudový, bizarní a přece ne trapný. Zajímavá detektivka. Trojan jako bůh pomsty. Výborná vtipná, ale současně mrazivá scéna s Markem Danielem. DNA a depilace super. K tomu odporné politikaření Kopty. A konečně jsme se taky dozvěděli, co si o svém působení v minulosti myslí Filip. Akorát jak mohl vědět, že se Bárdos jmenuje v současnosti Daniela?(23.1.2017)

Je to čím dál lepší. V tomto momentě už lepší, než Bohéma. Minulý díl mě sice bavil víc, protože byl víc "o politice" a komunistických absurditách, ale tohle byl dobrý kriminální případ. Každopádně pro mě stále nejlepší zůstává fakt, že hlavní postava vidí svoje rodiče zamlada, a to, čím si museli procházet (hlavně matka). Je to zábavné svědectví o době, do níž by se spousta lidí chtěla zase vrátit, ale ti asi stejně nebudou diváky tohoto seriálu, ani stanice ČT1. Sympatie k hlavním postavám, tak trochu ztraceným v komunistické mašinérii, narůstá.(23.1.2017)