Dvojboj (E06) (epizoda)

Dvojboj

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 57 min

60% — Řečeno sportovní terminologií, začal druhý poločas. Filipova mise se trochu změnila, ještě stále je ve hře Šejbič, který ho vlastně do této situace dostal. Asi se bude muset nějak vypořádat i s ním. Seriál už si našel své koleje, ve kterých se celkem spolehlivě pohybuje. „Past na Klementa“ byla půvabná. Ruská ruleta a odskoky na pokec s tátou na dně hrobu byly opravdu zajímavé. Tak jedeme dál.(7.2.2017)

• Mlle

Tento díl mě příliš nezaujal. Prvních dvacet minut je takové Kosmo, zbytek plytká rodinná sága, v níž nevýrazný humor nahradil jen mírně kriminální nádech. Ve srovnání s předcházejícími třemi díly je to vpodstatě úplně jiný seriál – hloubku nahradily povrchní vtípky, je tu jiné tempo, jiné stěžejní téma… jako bychom si předtím prohlíželi Colloseum a teď si dali rozchod v nákupním centru Letňany.(6.2.2017)

Po dvou super dílech přišel menší útlum. Natočené to bylo brilantně, ale scénář mi přišel slabý a celkově to působilo jako díl inspirován kvalitními zahraničními seriály v kombinaci s českou odlehčenosti a až praštěným absurdnem. Celkově to vytvořilo mišmaš, který sice nebyl špatný, ale úplně se k seriálu nehodí.(6.2.2017)

No vida! Humor se vrátil z pauzy a s ním se vrátily i hvězdičky. Tentokrát si vzal vše na zodpovědnost Klement Kratěna, podpořil ho i Alois Špalek se svými "subotnikami" a hned se nám vedle toho všechna vážná témata lépe vyjímají. Čím dál víc mi ale vadí Filipovo komatózní blouznění a výpadky, úplně zbytečně se narušuje plynulost děje, což je škoda.(29.4.2017)

"Filip je dobrej policajt. Jenom tady na okrese ještě není úplně zorientovanej." Mně se tedy "dobrovolný" subotnik u náčelníka dost líbil, řešení problému s masovým hrobem mě rozesmálo, sledování rozházených chlapíků mě hodně pobavilo a ani Klementovo machrování s jeřábem nemělo chybu. Ať žije Klement a náčelníkovy takřka rovně nalepené dlaždičky. A příště bych už prosil, aby se dopadl nějaký ten živel rozkrádající majetek v socialistickém vlastnictví podle § 132 zákona č. 140/1961 Sb.(9.2.2017)

• - Mikrobus, kterým příslušníci SNB cestující na „sobotník“ u velitele Špalka (Václav Kopta), je Chavdar C-51, vyráběný od roku 1980 v bulharském Botevgradu nedaleko Sofie. Podvozek, převodovka a motor jsou shodné s nákladním automobilem Avia A31 a potřebné komponenty dodával do Bulharska n. p. Avia Letňany. V záběru odjezdu od budovy okresní správy SNB je ale použit postsynchron se zvukem autobusu Karosa ŠL 11 včetně typického hučení maďarské zadní nápravy Rába. (Martin_L)