Dvojboj (E06) (epizoda)

Dvojboj

Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi

Česko, 2017, 57 min

60% — Řečeno sportovní terminologií, začal druhý poločas. Filipova mise se trochu změnila, ještě stále je ve hře Šejbič, který ho vlastně do této situace dostal. Asi se bude muset nějak vypořádat i s ním. Seriál už si našel své koleje, ve kterých se celkem spolehlivě pohybuje. „Past na Klementa“ byla půvabná. Ruská ruleta a odskoky na pokec s tátou na dně hrobu byly opravdu zajímavé. Tak jedeme dál.(7.2.2017)

Psychologický rozbor Klementa z minulého dielu pokračuje. Ale pribudne aj reinkarnácia legendárneho subótnika v trochu inom chápaní s obkladačkovým a ešte jedným nečakaným problémom. Konečne došlo aj na skutočne drsnú partiu, a mafia to nie je. –––– Ta ženská fakt divně mluví. – Protože je Francouzka. Všichni Francouzi takhle mluví. –––– Historie našeho okresu je složitá, a zůstali tady po ní všelijaký stopy. Je to slavná historie, ale my po ní pátrat nebudeme, protože nám jde o pokrok. Vo naši lidi. –––– Možná bychom měli spíš říkat sovětská ruleta.(6.2.2017)

• Mlle

Tento díl mě příliš nezaujal. Prvních dvacet minut je takové Kosmo, zbytek plytká rodinná sága, v níž nevýrazný humor nahradil jen mírně kriminální nádech. Ve srovnání s předcházejícími třemi díly je to vpodstatě úplně jiný seriál – hloubku nahradily povrchní vtípky, je tu jiné tempo, jiné stěžejní téma… jako bychom si předtím prohlíželi Colloseum a teď si dali rozchod v nákupním centru Letňany.(6.2.2017)

Po našlapaném pátém dílu muselo přijít zvolnění. Na mě ale asi bylo moc. Epizodka na chatě byla až na masový hrob celkem nudná. Paní Špalek celkem zbytečná. Ovšem rozehrává se nám tu něco, co by podle Honzy ani dohráno být nemělo. Scény na hřbitově se fakt povedly. Mysteri linka tentokrát parádní. Uvidíme jak se nám škatulata zahýbají. Šejbič určitě neřekl poslední slovo a ještě bude v příběhu v minulosti hrát velkou roli.(6.2.2017)

Na zahradě jsem našel masovej hrob a ty obkladačky jsou z prdele nakřivo! Díky subotniku tu máme zase nějakou srandu (excelující Václav Kopta), i když jde o epizodu spíše vážnou a napínavou. Při závěrečné záchraně mladé Simony jsem byl skutečně napjatý jak kšandy. Výborný Roman Skamene a závěr se sklápěčkou je stylovou tečkou za humorem v seriálu. 100%.(3.9.2017)

• - Mikrobus, kterým příslušníci SNB cestující na „sobotník“ u velitele Špalka (Václav Kopta), je Chavdar C-51, vyráběný od roku 1980 v bulharském Botevgradu nedaleko Sofie. Podvozek, převodovka a motor jsou shodné s nákladním automobilem Avia A31 a potřebné komponenty dodával do Bulharska n. p. Avia Letňany. V záběru odjezdu od budovy okresní správy SNB je ale použit postsynchron se zvukem autobusu Karosa ŠL 11 včetně typického hučení maďarské zadní nápravy Rába. (Martin_L)