Simona Kartousová, dcera ředitele místního kulturáku a Filipova matka, se ztratila. Její otec úkoluje policisty ze Špalkova oddělení, aby ji co nejdříve našli. Jen Filip ví, že tady jde o život. O jeho život. (Česká televize)

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Sice opět podařený a velmi zajímavý díl, ale velká škoda, že absence detektivní zápletky je čím dál výraznější. I tak je ovšem čemu věnovat pozornost. Filip se musí popasovat s Klementem, který má za úkol budoucí mladé mámě Marvanové rozmluvit mladého Marvana. Velitel Špalek pořádá sobotniky neboli dobrovolně povinné pracovní soboty u něj na novém domě. A paní Špalková je velmi vybíravá žena a nenechá na Špalkovi ani na jeho podřízených niť suchou. Filip musí najít mladou Kartousovou, která se před rozčíleným tatou ukryje, ale shodou okolností skončí u všehoschopných dělníků. A nebude lehké se od nich dostat, obzvláště, když jí hrozí, že potratí. Určitě podařený, ale zase v jiném směru než bych čekal vedený díl. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No vida! Humor se vrátil z pauzy a s ním se vrátily i hvězdičky. Tentokrát si vzal vše na zodpovědnost Klement Kratěna, podpořil ho i Alois Špalek se svými "subotnikami" a hned se nám vedle toho všechna vážná témata lépe vyjímají. Čím dál víc mi ale vadí Filipovo komatózní blouznění a výpadky, úplně zbytečně se narušuje plynulost děje, což je škoda. ()

sud

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na zahradě jsem našel masovej hrob a ty obkladačky jsou z prdele nakřivo! Díky subotniku tu máme zase nějakou srandu (excelující Václav Kopta), i když jde o epizodu spíše vážnou a napínavou. Při závěrečné záchraně mladé Simony jsem byl skutečně napjatý jak kšandy. Výborný Roman Skamene a závěr se sklápěčkou je stylovou tečkou za humorem v seriálu. 100%. ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Filip je dobrej policajt. Jenom tady na okrese ještě není úplně zorientovanej." Mně se tedy "dobrovolný" subotnik u náčelníka dost líbil, řešení problému s masovým hrobem mě rozesmálo, sledování rozházených chlapíků mě hodně pobavilo a ani Klementovo machrování s jeřábem nemělo chybu. Ať žije Klement a náčelníkovy takřka rovně nalepené dlaždičky. A příště bych už prosil, aby se dopadl nějaký ten živel rozkrádající majetek v socialistickém vlastnictví podle § 132 zákona č. 140/1961 Sb. ()

Autogram

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Psychologický rozbor Klementa z minulého dielu pokračuje. Ale pribudne aj reinkarnácia legendárneho subótnika v trochu inom chápaní s obkladačkovým a ešte jedným nečakaným problémom. Konečne došlo aj na skutočne drsnú partiu, a mafia to nie je. –––– Ta ženská fakt divně mluví. – Protože je Francouzka. Všichni Francouzi takhle mluví. –––– Historie našeho okresu je složitá, a zůstali tady po ní všelijaký stopy. Je to slavná historie, ale my po ní pátrat nebudeme, protože nám jde o pokrok. Vo naši lidi. –––– Možná bychom měli spíš říkat sovětská ruleta. ()

• Mikrobus, kterým příslušníci SNB cestující na „sobotník“ u velitele Špalka (Václav Kopta), je Chavdar C-51, vyráběný od roku 1980 v bulharském Botevgradu nedaleko Sofie. Podvozek, převodovka a motor jsou shodné s nákladním automobilem Avia A31 a potřebné komponenty dodával do Bulharska n. p. Avia Letňany. V záběru odjezdu od budovy okresní správy SNB je ale použit postsynchron se zvukem autobusu Karosa ŠL 11 včetně typického hučení maďarské zadní nápravy Rába. (Martin_L)