poster

Dvojboj (E06) (epizoda)

 • Slovensko

  Dvojboj

Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi

Česko, 2017, 57 min

 • LachtanShows
  *****

  Já ty hrátky s časem žeru už od prvních řad Flashe a hlavně od mého loňského maratonu netflixovského Dark. Takže není třeba dlouhých debat o tom, že právě stojím tváří v tvář jednomu z nejosobitějších výplodů České televize. Mezi těmi kvanty serošů, co tahle stanice každým rokem vyplodí, se Svět pod hlavou dosti vyjímá.(1.4.2020)

 • Autogram
  ****

  Psychologický rozbor Klementa z minulého dielu pokračuje. Ale pribudne aj reinkarnácia legendárneho subótnika v trochu inom chápaní s obkladačkovým a ešte jedným nečakaným problémom. Konečne došlo aj na skutočne drsnú partiu, a mafia to nie je. –––– Ta ženská fakt divně mluví. – Protože je Francouzka. Všichni Francouzi takhle mluví. –––– Historie našeho okresu je složitá, a zůstali tady po ní všelijaký stopy. Je to slavná historie, ale my po ní pátrat nebudeme, protože nám jde o pokrok. Vo naši lidi. –––– Možná bychom měli spíš říkat sovětská ruleta.(6.2.2017)

 • Mlle
  **

  Tento díl mě příliš nezaujal. Prvních dvacet minut je takové Kosmo, zbytek plytká rodinná sága, v níž nevýrazný humor nahradil jen mírně kriminální nádech. Ve srovnání s předcházejícími třemi díly je to vpodstatě úplně jiný seriál – hloubku nahradily povrchní vtípky, je tu jiné tempo, jiné stěžejní téma… jako bychom si předtím prohlíželi Colloseum a teď si dali rozchod v nákupním centru Letňany.(6.2.2017)

 • otík
  ****

  Sice opět podařený a velmi zajímavý díl, ale velká škoda, že absence detektivní zápletky je čím dál výraznější. I tak je ovšem čemu věnovat pozornost. Filip se musí popasovat s Klementem, který má za úkol budoucí mladé mámě Marvanové rozmluvit mladého Marvana. Velitel Špalek pořádá sobotniky neboli dobrovolně povinné pracovní soboty u něj na novém domě. A paní Špalková je velmi vybíravá žena a nenechá na Špalkovi ani na jeho podřízených niť suchou. Filip musí najít mladou Kartousovou, která se před rozčíleným tatou ukryje, ale shodou okolností skončí u všehoschopných dělníků. A nebude lehké se od nich dostat, obzvláště, když jí hrozí, že potratí. Určitě podařený, ale zase v jiném směru než bych čekal vedený díl.(9.2.2017)

 • Mr.Yedla
  ***

  Po dvou super dílech přišel menší útlum. Natočené to bylo brilantně, ale scénář mi přišel slabý a celkově to působilo jako díl inspirován kvalitními zahraničními seriály v kombinaci s českou odlehčenosti a až praštěným absurdnem. Dohromady to vytvořilo mišmaš, který sice nebyl špatný, ale úplně se k seriálu nehodí.(6.2.2017)

 • - Mikrobus, kterým příslušníci SNB cestující na „sobotník“ u velitele Špalka (Václav Kopta), je Chavdar C-51, vyráběný od roku 1980 v bulharském Botevgradu nedaleko Sofie. Podvozek, převodovka a motor jsou shodné s nákladním automobilem Avia A31 a potřebné komponenty dodával do Bulharska n. p. Avia Letňany. V záběru odjezdu od budovy okresní správy SNB je ale použit postsynchron se zvukem autobusu Karosa ŠL 11 včetně typického hučení maďarské zadní nápravy Rába. (Martin_L)