Dvojboj (E06) (epizoda)

Dvojboj

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 57 min

Vím, že se u komentářů u epizod docela opakuju, ale ... Co psát ke každé epizodě zvlášť? Svět pod hlavou je absolutně parádní seriál a za mě si i v tak "brzké době" rozhodně vysloužil titul "Nejlepší seriál roku 2017" ... Takže proč se nezopakovat, Dvojboj byl pro mě zatím nejlepší epizodou celého seriálu. Už se opravdu nemůžu dočkat na další díl!(6.2.2017)

Jediné, co mi na jinak dokonalém seriálu vadí, je přítomnost Judit Bárdos.pro mě je naprosto nevýrazná, vadí mi i v Bohémě.V takové roli by měla být mnohem energičtější herečka, stejně jako Lily Krallové ji nevěřím, že je prvorepubliková filmová hvězda.S tím nevinným, tuctovým ksichtíkem by měla hrát řádové sestry, nebo prodavačky.(7.2.2017)

• Mlle

Tento díl mě příliš nezaujal. Prvních dvacet minut je takové Kosmo, zbytek plytká rodinná sága, v níž nevýrazný humor nahradil jen mírně kriminální nádech. Ve srovnání s předcházejícími třemi díly je to vpodstatě úplně jiný seriál – hloubku nahradily povrchní vtípky, je tu jiné tempo, jiné stěžejní téma… jako bychom si předtím prohlíželi Colloseum a teď si dali rozchod v nákupním centru Letňany.(6.2.2017)

60% — Řečeno sportovní terminologií, začal druhý poločas. Filipova mise se trochu změnila, ještě stále je ve hře Šejbič, který ho vlastně do této situace dostal. Asi se bude muset nějak vypořádat i s ním. Seriál už si našel své koleje, ve kterých se celkem spolehlivě pohybuje. „Past na Klementa“ byla půvabná. Ruská ruleta a odskoky na pokec s tátou na dně hrobu byly opravdu zajímavé. Tak jedeme dál.(7.2.2017)

Sice opět podařený a velmi zajímavý díl, ale velká škoda, že absence detektivní zápletky je čím dál výraznější. I tak je ovšem čemu věnovat pozornost. Filip se musí popasovat s Klementem, který má za úkol budoucí mladé mámě Marvanové rozmluvit mladého Marvana. Velitel Špalek pořádá sobotniky neboli dobrovolně povinné pracovní soboty u něj na novém domě. A paní Špalková je velmi vybíravá žena a nenechá na Špalkovi ani na jeho podřízených niť suchou. Filip musí najít mladou Kartousovou, která se před rozčíleným tatou ukryje, ale shodou okolností skončí u všehoschopných dělníků. A nebude lehké se od nich dostat, obzvláště, když jí hrozí, že potratí. Určitě podařený, ale zase v jiném směru než bych čekal vedený díl.(9.2.2017)

• - Mikrobus, kterým příslušníci SNB cestující na „sobotník“ u velitele Špalka (Václav Kopta), je Chavdar C-51, vyráběný od roku 1980 v bulharském Botevgradu nedaleko Sofie. Podvozek, převodovka a motor jsou shodné s nákladním automobilem Avia A31 a potřebné komponenty dodával do Bulharska n. p. Avia Letňany. V záběru odjezdu od budovy okresní správy SNB je ale použit postsynchron se zvukem autobusu Karosa ŠL 11 včetně typického hučení maďarské zadní nápravy Rába. (Martin_L)