Dvojboj (E06) (epizoda)

Dvojboj

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 57 min

Vím, že se u komentářů u epizod docela opakuju, ale ... Co psát ke každé epizodě zvlášť? Svět pod hlavou je absolutně parádní seriál a za mě si i v tak "brzké době" rozhodně vysloužil titul "Nejlepší seriál roku 2017" ... Takže proč se nezopakovat, Dvojboj byl pro mě zatím nejlepší epizodou celého seriálu. Už se opravdu nemůžu dočkat na další díl!(6.2.2017)

Jediné, co mi na jinak dokonalém seriálu vadí, je přítomnost Judit Bárdos.pro mě je naprosto nevýrazná, vadí mi i v Bohémě.V takové roli by měla být mnohem energičtější herečka, stejně jako Lily Krallové ji nevěřím, že je prvorepubliková filmová hvězda.S tím nevinným, tuctovým ksichtíkem by měla hrát řádové sestry, nebo prodavačky.(7.2.2017)

"Filip je dobrej policajt. Jenom tady na okrese ještě není úplně zorientovanej." Mně se tedy "dobrovolný" subotnik u náčelníka dost líbil, řešení problému s masovým hrobem mě rozesmálo, sledování rozházených chlapíků mě hodně pobavilo a ani Klementovo machrování s jeřábem nemělo chybu. Ať žije Klement a náčelníkovy takřka rovně nalepené dlaždičky. A příště bych už prosil, aby se dopadl nějaký ten živel rozkrádající majetek v socialistickém vlastnictví podle § 132 zákona č. 140/1961 Sb.(9.2.2017)

No vida! Humor se vrátil z pauzy a s ním se vrátily i hvězdičky. Tentokrát si vzal vše na zodpovědnost Klement Kratěna, podpořil ho i Alois Špalek se svými "subotnikami" a hned se nám vedle toho všechna vážná témata lépe vyjímají. Čím dál víc mi ale vadí Filipovo komatózní blouznění a výpadky, úplně zbytečně se narušuje plynulost děje, což je škoda.(29.4.2017)

60% — Řečeno sportovní terminologií, začal druhý poločas. Filipova mise se trochu změnila, ještě stále je ve hře Šejbič, který ho vlastně do této situace dostal. Asi se bude muset nějak vypořádat i s ním. Seriál už si našel své koleje, ve kterých se celkem spolehlivě pohybuje. „Past na Klementa“ byla půvabná. Ruská ruleta a odskoky na pokec s tátou na dně hrobu byly opravdu zajímavé. Tak jedeme dál.(7.2.2017)