Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Simona Kartousová, dcera ředitele místního kulturáku a Filipova matka, se ztratila. Její otec úkoluje policisty ze Špalkova oddělení, aby ji co nejdříve našli. Jen Filip ví, že tady jde o život. O jeho život. (Česká televize)

Recenze (43)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No vida! Humor se vrátil z pauzy a s ním se vrátily i hvězdičky. Tentokrát si vzal vše na zodpovědnost Klement Kratěna, podpořil ho i Alois Špalek se svými "subotnikami" a hned se nám vedle toho všechna vážná témata lépe vyjímají. Čím dál víc mi ale vadí Filipovo komatózní blouznění a výpadky, úplně zbytečně se narušuje plynulost děje, což je škoda. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Psychologický rozbor Klementa z minulého dielu pokračuje. Ale pribudne aj reinkarnácia legendárneho subótnika v trochu inom chápaní s obkladačkovým a ešte jedným nečakaným problémom. Konečne došlo aj na skutočne drsnú partiu, a mafia to nie je. –––– Ta ženská fakt divně mluví. – Protože je Francouzka. Všichni Francouzi takhle mluví. –––– Historie našeho okresu je složitá, a zůstali tady po ní všelijaký stopy. Je to slavná historie, ale my po ní pátrat nebudeme, protože nám jde o pokrok. Vo naši lidi. –––– Možná bychom měli spíš říkat sovětská ruleta. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sice opět podařený a velmi zajímavý díl, ale velká škoda, že absence detektivní zápletky je čím dál výraznější. I tak je ovšem čemu věnovat pozornost. Filip se musí popasovat s Klementem, který má za úkol budoucí mladé mámě Marvanové rozmluvit mladého Marvana. Velitel Špalek pořádá sobotniky neboli dobrovolně povinné pracovní soboty u něj na novém domě. A paní Špalková je velmi vybíravá žena a nenechá na Špalkovi ani na jeho podřízených niť suchou. Filip musí najít mladou Kartousovou, která se před rozčíleným tatou ukryje, ale shodou okolností skončí u všehoschopných dělníků. A nebude lehké se od nich dostat, obzvláště, když jí hrozí, že potratí. Určitě podařený, ale zase v jiném směru než bych čekal vedený díl. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Filip je dobrej policajt. Jenom tady na okrese ještě není úplně zorientovanej." Mně se tedy "dobrovolný" subotnik u náčelníka dost líbil, řešení problému s masovým hrobem mě rozesmálo, sledování rozházených chlapíků mě hodně pobavilo a ani Klementovo machrování s jeřábem nemělo chybu. Ať žije Klement a náčelníkovy takřka rovně nalepené dlaždičky. A příště bych už prosil, aby se dopadl nějaký ten živel rozkrádající majetek v socialistickém vlastnictví podle § 132 zákona č. 140/1961 Sb. ()

sud 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na zahradě jsem našel masovej hrob a ty obkladačky jsou z prdele nakřivo! Díky subotniku tu máme zase nějakou srandu (excelující Václav Kopta), i když jde o epizodu spíše vážnou a napínavou. Při závěrečné záchraně mladé Simony jsem byl skutečně napjatý jak kšandy. Výborný Roman Skamene a závěr se sklápěčkou je stylovou tečkou za humorem v seriálu. 100%. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Mikrobus, kterým příslušníci SNB cestující na „sobotník“ u velitele Špalka (Václav Kopta), je Chavdar C-51, vyráběný od roku 1980 v bulharském Botevgradu nedaleko Sofie. Podvozek, převodovka a motor jsou shodné s nákladním automobilem Avia A31 a potřebné komponenty dodával do Bulharska n. p. Avia Letňany. V záběru odjezdu od budovy okresní správy SNB je ale použit postsynchron se zvukem autobusu Karosa ŠL 11 včetně typického hučení maďarské zadní nápravy Rába. (Martin_L)
  • Vůz, na kterém přivezou dlaždičky, je Praga S5T – nákladní třístranný sklápeč s hydraulickou rukou. (sator)

Reklama

Reklama