Svět pod hlavou (TV seriál)

Svet pod hlavou

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 10x59 min)

Václav Neužil ml., Ivan Trojan, Judit Bárdos, Jan Budař, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Michal Dalecký, Marie Doležalová, David Máj, Jan Plouhar, Miroslav Hanuš, Kryštof Hádek, Jan Cina, Marek Daniel, Marek Adamczyk, Igor Chmela, Alžbeta Stanková, Ljuba Krbová, Jiří Šimek, Marek Pospíchal, Richard Němec, Tomáš Bambušek, Jitka Schneiderová, Jan Španbauer, Roman Zach, Roman Mrázik, Jana Plodková, Ladislav Hampl, Jiří Černý, Ondřej Malý, Aneta Krejčíková, Robert Mikluš, Daniel Tůma, Pavel Gajdoš, Tobiáš Rímský, Joshua Adam Kostel, Jiří Maryško, Pavel Lagner, Anita Krausová, Vasil Fridrich, Prokop Zach, Magdalena Zimová, Václav Helšus, Miloslav Maršálek, Vladislav Georgiev, Tomáš Milostný, Václav Marhold, Jana Altmannová, Jakub Koudela, Ondřej Nosálek, Jiří Král, Robert Soukup, Sára Märcová, Jakub Gottwald, Ján Sedal, Tomáš Kořének, Anna Fišerová, Daniel Svoboda, Pavel Šimčík, Dušan Sitek, Marek Taclík, Tomáš Měcháček, Marek Brodský, Jakub Wehrenberg, Zuzana Stavná, Joe Weintraub, Veronika Lapková, Tomáš Dianiška, Eduard Jenický, Jaroslav Pížl, Dana Marková, Dan Dittrich, Tereza Nádvorníková, Zuzana Stivínová, Roman Skamene, Rostislav Novák ml., Kamil Švejda, Vladimír Škultéty, Eduard Endt, Martin E. Kyšperský, Ivan Shvedoff, Tereza Hofová, Jana Podlipná, Jan Jankovský, František Staněk, Martin Papesch Huleja, Petr Vršek, René Šmotek, Štěpánka Ludvíková, Zdeněk Dušek, Josef Kadeřábek, Halka Třešňáková, Jiří Štrébl, Jaroslava Pokorná, Lukáš Jůza, Kryštof Rímský, Radim Novák, Jiří Rendl, Marie Ludvíková, David Punčochář, Berenika Kohoutová, Josef Trojan, Barbora Milotová, Hynek Chmelař, Jan Vlasák, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Vojtěch Vondráček, Kryštof Krhovják, Johana Švarcová, Jiří Žaloudek, Petra Nesvačilová, Viktor Martiník, Igor Ivanov, Ivan Sochor

Komentáře uživatelů k TV seriálu (285)

Seriál se mě získal někdy od čtvrtého pátého dílu. Zajímavé bylo propojení nenarozeného Filipa s Filipem v kómatu. Pobavily nejen Sloky, ale i sledovačky Majora Zemana nebo polákovská trma vrma se Šarikem v podání Kryštofa Hádka. V závěrečných dvou dílech mě rušily na 80. léta nereálné vyšetřovací metody a rozsudek pro Martina Plachého. Pochopil bych, kdyby zemřel při útěku na hranicích, ale poprava zaváněla mírnou propagandou...(6.3.2017)

Seriál mě mile překvapil. Už jsem se tolikrát zklamal, že už raději moc nečekám a tentokrát byly konečně obavy zbytečné. Dvojice Neužil, Trojan je vynikající a Budař je zde dokonalá svině. Nejvíc jsem se bál té mysteriozní linie, se kterou si nakonec seriál poradil celkem dobře. Každopádně povedené detektivní retro, aneb co v Pitavalovi neuvidíte.(7.3.2017)

Velmi povedený seriál,zpočátku spíše vtipné,posléze už vážnější,perfektní herecké osazenstvo,tleskám a chválím ČT!!!(7.3.2017)

Taková oddychovka. Kopta, Trojan - místy to připadalo komedii. Díky tomu přehlídnu i nějaké ty scénáristické chybky v příbězích- spíše nelogičnosti.(7.3.2017)

Tleskám, není moc seriálů a filmů u kterých bych si po jejich skončení nebyl jistý, že vše chápu správně. Tady si tím jistý nejsem. To je dobře i když tvůrce podezřívám, že ani oni nemají jasné rozuzlení.(7.3.2017)

Sakra, to byla ale dobrá "sledovačka"!..:) Přátelé, v záplavě zoufale ohraných krimi a detektivních seriálů nám konečně ČT naservírovala něco originálního. Jestli je hlavní dějová linie vypůjčená, vem čert, protože to hlavní, čím seriál vyniká, totiž hustá totalitní atmosféra a vtípky na její účet, to je jen a jen naše dílo. Tohle je hořká komedie a zároveň mysteriozní thriller. Inu, postmoderní doba....a každý díl má i detektivní případ, ale kvůli tomu jsme tuhle famozní "sledovačku" nepodnikali. Trojan alias Plachý - to je nejlepší postava českých seriálů od doby doktora Cvacha. Ale i tupý Kopta a zákeřný Budař se vyřádili - hnusáci na entou. Kopta ke svým podřízeným, kteří jej svázali: "Sakra chlapi, tak už mě rozvažte....to je rozvaz!"(8.3.2017)

Vadil mi neslaný-nemastný Neužil. Pokuď je hlavní hrdina nejslabším článkem v hereckém ansáblu, pak je něco špatně. 65%.(12.3.2017)

Skvělé herecké výkony, skvělá atmosféra, skvělá kamera i střih. A přes to všechno z toho nejsem odvázaná. 60% za zmíněné.(12.3.2017)

• EddieIron

Co tohle, krucinál, má být??? Na první díl jsem čuměl asi tak jako ta Neužilova postava, když se ocitla v roce 1982. Tedy pardon, v roce 1982, jak si ho představují tvůrci. S realitou toho má seriál společného míň, než Major Zeman nebo Žena za pultem. Nástup vesničanů na kontrolu zubů? Policajt, který jen tak pro zábavu kdekoho mlátí? Vy volové /Štindl, Geisler, Tuček/, na co si to hrajete? O co se snažíte? Těžkej, ale opravdu těžkej úlet ČT a přičtu-li k tomu Slíbenou princeznu, začínám mít dojem, že se na Kavčích horách někdo zbláznil.(3.1.2017)

Zatím asi brzo na hodnocení, ale vypadá to zajímavě i zábavně.(3.1.2017)

• Horác

Tak nad tím odcestováním časem do reálného socialismu musím kroutit hlavou. Možná by mně víc sedělo, kdyby to byl normálně přiznanej seriál o socialistickej policajtech. Ale udělat takovýdle harakiri, jen aby se dal vytěžit retro potenciál? Nic odpudivějšího jsem v poslední době neviděl, nehledě na to, že to zase nechápu:) Pořád jen někde choděj, někoho mlátěj, týpek přemejšlí, něco se mu zdá divný, pak zas někoho proplesknou...no a co jako? Odpad nedám jen proto, že se to po prvním díle nesluší.(3.1.2017)

Počeštěná verze úspěšného britského seriálu Life on Mars (2006), kde hrál staršího poldu Philip Glenister a jeho americká verze Life on Mars (2008), kde hrál staršího poldu Harvey Keitel, v české verzi ho hraje Ivan Trojan a asi si to docela užil, jak je vidět v prvních dílech. Mě seriál nakonec oslovil víc než Krobotova Čtvrtá hvězda. Zkrátka v osmdesátkách jsem byl i já děcko, takže docela oceňuju kostýmy a rekvizity. Ale byly tam i chyby jako že třeba v roce 1982 tu Fordem Sierrou vážně nikdo nejezdil., ty se k nám dostaly až v půlce osmdesátek. Ale co už, o chlup to jsou 4 frčky. 71%(10.1.2017)

Tvůrcům se podařilo co do formy předstihnout i Life on Mars, který byl seriálu předlohou. Jeho konverze do 80.let v ČSSR je mnohem zábavnější a zajímavější, než cesta do minulosti v USA.(13.1.2017)

Dobrý námět (jinde zmiňovaný originál neznám), dobří herci, scénář ujde. Po třech dílech zatím 4*.(16.1.2017)

Udělal jsem tu chybu, že jsem si před tím narychlo pustil Life on Mars. Člověk se pak neubrání srovnání. Přitom tenhle český "remake" je s ohledem na zcela odlišnou historii svébytným originálem. V Life on Mars ale vážně nechybovali. Při sledování Světa jsem se dost často ošíval. Přesto jsem si ho oblíbil a kdyby se mě někdo ptal, jestli bych chtěl ještě, tak řeknu bez váhání: jo!(17.1.2017)

Po třech dílech říkám "Konečně češi přišli se zajímavým seriálem" Tenhle seriál má dobrý potenciál a je velmi zajímavý. Update po dosledování: Fakt se povedl a předčil mé očekávání :)(17.1.2017)

No jako krimi nic moc - spíš teda nic - ale super retro !!!!!(23.1.2017)

NĚCO to má do sebe . Myslím takové netradiční , nevšední , netuctové , prostě dobré . Napsali to kluci zajímavě . Procitne v závěru na posteli ?? Doufám , že jo .(13.2.2017)

Přiznám se, že jsem se na další epizody našeho seriálu už dlouho takhle netěšil. Musím tedy říct, že originální sérii jsem vůbec neznal. A zatím raději asi nebudu sledovat, abych si nepokazil zážitek porovnáváním :-) U mě za 5 hvězdiček.(15.2.2017)

Jednoznačně jeden z nejlepších seriálů,jaký česká televize vypustila!Výbornej děj,výborný herecký obsazení,kterýmu vévodí trio Neužil,Trojan a Budař,fakt pecka!(27.2.2017)

Z mého pohledu nejlepší český seriál za dlouho. Napínavý, výborně zahraný a ještě odlehčený. Příznivcům komunistů se jistě moc líbit nebude.(6.3.2017)