Vzteklina (TV seriál)

Krimi / Thriller

Česko, 2018, 5 h 46 min (Minutáž: 6x56 min)

Tomáš Bařina

Jan Stehlík

Pavel Berkovič

Kryštof Hádek, Johana Matoušková, Gabriela Heclová, Jan Vlasák, Leoš Noha, Igor Bareš, Filip Čapka, Stanislav Majer, Pavla Beretová, Přemysl Bureš, Eva Leinweberová, Štefan Capko, Ihor Krotovych, Hana Igonda Ševčíková, Petra Jindrová, Ivan Sochor, Miroslav Hanuš, Václav Helšus, Lukáš Melník, Anežka Rusevová, Pavel Skřípal, Jana Šulcová, Marie Jarošová, Jan Mazák, Ctirad Götz, Jana Janěková ml., Ladislav Trojan, Jana Epikaridis, Zdeněk Pecháček, Adéla Petřeková, Denny Ratajský, Karel Polišenský, Jindřich Hrdý, Iva Baumanová, Patrik Gega, Martin Bareš, Boris Búrik, Tereza Hladíková, Anton Čamaj, Roberta Pracná, Petr Vorel, Bohumil Krutiš, František Čejka, Jan Novotný, Jiří Štrébl, Jana Matiášková, Rostislav Pastorek, Hana Štádlerová, Gabriela Zoubková, Matěj Černý, Michal Zimula, Narine Hakobyan, Jakub Šorm, Matouš Moudrý, Pavel Trávníček, Petr Motloch, Libor Jeník, Sofie Hogenová, Lukáš Hogen, Zdeňka Vorlíčková, Patrick Markes, Martin Havelka, Jakub Štěpán, Petr Volek, Marek Dienstl, Petr Stach, Ján Sedal, Roman Slovák, Tereza Léblová, Stanislav Hyžík, Tomáš Tobola, Martin Hub, Pavel Krátký, Jindřich Klaus, Vojtěch Havelka, Miroslav Lhotka, David Lištván, David Mottl, Magdaléna Zelenková, Radka Fidlerová, Jan Fiala, František Mitáš, Jiří Havel, Radek Rubáš, Vojtěch Hříbek, Eliza Roth, Alfons Duška, Petr Franěk, Sofie Hoblová, Sebastian Hobl, Zdeněk Mucha, Zdenka Procházková, Denisa Barešová, Ivan Shvedoff, Markéta Martiníková, Jiří Ployhar ml., Matěj Pohořálek, Jan Kalina, Ivo Novák, Miroslav Chýle, Lucie Domesová, Martin Schneider, Ivo Zubatý, Petr Mráz, Jiří Basl, Miroslav Švéda, Petr Konvalinka, Magdaléna Chrzová, Jana Eva, Radek Polák, Stanislav Macháček

Komentáře uživatelů k TV seriálu (156)

Tak to ne, přátelé, žádnou severskou záležitost to nepřipomíná, jen proto, že je to detektivní a občas se objeví ponurý záběr na přírodu. Tenhle seriál je veskrze český svým obsahem a na evropské úrovni formou. No a to je všechno, respektive, není to málo, zatím jde sice pořád o jednu z prvních vlaštovek, ale jsem tomu rád. Škoda, že vyprávění o vzteklině se tak očividně změní ve vyprávění o historii a současnosti Šumavy, nebylo by marné udělat seriál buď o jednom, nebo o druhém, anebo ty dvě linie lépe skloubit. Jinak ale nemám větších námitek.(19.2.2018)

Našlápne si to odvážně jak kdejaká mysteriózní pásovka ze severu, přičemž to v šumavských lesích překvapivě najde dost potemnělé atmosféry i neotřelých nápadů. Vzteklina se šíří, starousedlíci jsou nejistí a pod povrchem to začne vřít. Škoda, že to tak násilně nabourává přechytralý Pražák, který trousí doktorská moudra i velkoměstské rozumy, přičemž mu jednu chvíli chybí nadhled a tu druhou zase nekompromisní pěst hluboko v nose. Dokud slintající méďa, který ubral v krotkosti a naopak nabral na apetitu, běhá po lesích, jede to na plné otáčky, když se vytáhnou generační křivdy ze zaprášených archivů, je vám líto, že tuhle obstojně napsanou a na poměry z kavek dramaturgicky slušně ošetřenou podívanou, nakonec nekočíruje někdo jistější.(15.2.2018)

To, co ze začátku působí jako kriminálka ze Šumavy, se postupně rozjede ve vychytaný thriller s historickým základem, hledajícím náměty v období po druhé světové válce v oblasti tehdejších Sudet. A je to sakra dobře, protože podobná témata se tu zatím příliš neotevřela a přitom skrývají celou řadu zajímavých, originálních, neotřelých a hlavně smutných příběhů. A u Vztekliny rozhodně oceňuji zpracování a celý soubor herců, kde jsem některé znal, ale spíš neznal, čímž dostali šanci na to mě překvapit a tu bez problémů splnili. Negativně bych mohl hodnotit to, že v druhé polovině seriálu, kdy se příběh trošku zamotává, jsem měl problém, aby se mi v hlavě rozmotal. Některé logické neuvažování některých postav by také mohlo být důvodem sražení jedné hvězdičky. Já ale nic podobného dělat nebudu, protože mě Česká televize nadchla komplexností a zpracováním celého námětu, že ještě půl hodiny po skončení titulků šestého dílu jsem měl co dělat, abych si uvědomil, co jsem to vlastně dokoukal. Klobouk dolů Česká televize! Poslední dobou sypeš zajímavé náměty z rukávu a já doufám, že ti to vydrží co nejdéle!(20.2.2018)

První minuty epic shit, Sklepáci v nejlepších letech hadr atd. Pak už jen plynule z kopce.(17.2.2018)

„TOHLE BYLA DO NEDÁVNA DOCELA KLIDNÁ VESNICE…“ /// Vzteklina, která má důvod - to zní hodně dobře. Navíc ten atmosferickej úvod hodně navnadí. A ten příběh! Super casting. Mix známejch, ale neprofláklejch herců s těma "vostatníma" jen zvyšuje atraktivitu českýho vidlákova. Severská krimi náš vzor!? Proč ne - dokud to funguje a když dokážou napsat podobný "studený" charaktery... nejen těch divnejch. Napětí je super. Přirozený situace... no jo, chovaj se vobčas jako kreténi... prostě lidi. Furt je zapotřebí ten nápad, jak ty lidi do situací dostat a to tady zvládli na výbornou. Závěr je sice kapku zbytečně debilní, ale to se dá prominout. Česká televize letos nasadila seriálovou laťku hodně vysoko. Vyhejbaj se lacinejm berličkám, nevařej z vody a kdyby chtěli, tak z toho udělali neuvěřitelnej hororovej biják, kterej by bodoval nejen v našich kinech. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Začal jsem slintat. 2.) Slintá i můj pes. 3.) Slintající starou jsem musel přikurtovat.. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ***(17.2.2018)

-"Ty vole, kdo dneska nemá depky a problémy." Je tam spousta neobratností a nepodařeně nuceného slovního humoru, ale taky pár skvělých psycho scén a magické tajemné atmosféry, která mi na televizní poměry víc než stačí. Víc vražd duchem lesa v České televizi, prosím, děkuji.(14.3.2018)

Po slibném rozjezdu přicházela pěkná gradace. Příběh byl uvěřitelný, pomalu se zaplétal i rozplétal zároveň. Přesah minulosti do současnosti také zdařilý. Hádek místy působil až zbytečně slušňácky. Ovšem jeho zapojení se do případu už mírně přitažené za vlasy bylo. V reálu si jen stěží dokážu představit, že by si ho vyšetřovatelé takto pustili k tělu. Samotný závěr pro mě znamenal zklamání. Nechci rozebírat proč, vyzrazovala bych zápletku. Série určitě stojí za vidění, nudit se nebudete. Pro tvůrce může být zpětná vazba inspirativní při další tvorbě.(15.2.2018)

Vlastně docela příjemné překvapení, dobře zahrané a v prvních dílech hodně zajímavě pracuje s přízrakem vztekliny, který sice po pár dílech zmizí a místo něj přijde na řadu klasická kriminálka, ale to už jsem měl jako divák nějaký názor na postavy a zajímalo mě, jak to vlastně Dopadne. Vyčíst by se dalo zopár klišé (především v práci s postavami) a mezi druhým a čtvrtým dílem je to trochu natahované - ale pořád je to prostě zábavný seriál s pár pěknými záběry na kokošné, ňuňu, slintající lištičky rozsévající smrtící nákazu.(14.2.2018)

Šumava má svojí mystickou krásu a tento seriál ji umně využívá. Sám je skloubením hororu a detektivky. Pro mne atraktivní zápletka s vzteklinou je poučná a dodá kromě názvu i potřebný náboj. Ano někdy se některé postavy jednaji dost hloupě, ale ruku na srdce nebude to tím, že jsou to lidé a někteří (většina) se občas chová hloupě? Viz. část, kdyby se mi v seriálu chtělo zpívat je do lesa sám a bez náležité lovecké zbraně nepojedu. Herecké obsazení kvalitní a vhodné.(25.2.2018)

Jedním dechem jsem přejel tento zajímavý a psychologicky propracovaný příběh kolem záhadných vražd na Šumavě. Hlavní vyšetřovatel, virolog "vyšetřovatel" i vrah jsou všichni opravdu zdařilými kresbami současných jedinců v podobných úlohách ve společnosti.(12.7.2018)

• Aky

Problém tohoto seriálu tkví v tom, že je špatně napsaný. S lepším scénáristickým podkladem by snad všechno ostatní mohlo fungovat. Ale nefunguje.(5.3.2018)

Achjo, ten casting. Noha zase vyšetřovatel. Hadek se chová jako idiot. S kroucenim hlavy jsem ješte zkousnul, že věčně nadržené něžné pohlaví se otravně dobývá pod peřinu Nestoru Bukowskému, u Hádka je to hodně nepovedený žert. Vraha podvědomě tipnete dost brzy, takže překvápko se nekoná. Naopak atmosféra Sudet a starých křivd je velmi příjemná. Ještěže tu máme herce typu Jana Vlasáka, ten by svým nakřáplým hlasem utáhl i mnohem slabší scénář.(6.3.2018)

To mělo obrovskej potenciál! A nevyužil se. Člověk by se z toho vztek.(5.3.2018)

Som slušne prekvapený, v akej forme sú českí herci! Kryštof Hádek má neuveriteľnú charizmu! Kľudne by som dal ruku do ohňa, že tú Johanu Matouškovú tam kdesi na tom sene vyklátil!(1.3.2018)

• triatlet

Nadějný úvod, který trochu připomínal Pustinu. Fotka naznačovala, že se postavy ze šumavské vesnice vyrovnávají s dávnou minulostí. Drobné nesmysly - půjčené auto od familiérního starosty, v rádiu na různých místech činu se opakující stejná písnička, policajti jako gaučoví povaleči - se dají přehlídnout. Ovšem rozklíčování pomocí flashbecku bylo ubohé. Škoda. Fungovali herci, kamera, hudba, prostředí, ale scénárista si měl uvědomit, jestli se chce vyrovnávat s divokým odsunem, nebo napsat moderní kriminálku. ČT není schopná odvysílat seriály jako Most, Šťastné údolí nebo V pasti před 22. hodinou, ale ve 20.30 naservíruje několikaninutový flashbeck zachycující poválečná zvěrstva...(15.2.2018)

• Adam Bernau

Obrazově a lokačně pěkný, některé postavy fajn (hajný, patoložka...), rvačka v hospodě dobrá, Matouškové nahý zadek bezva. Celkem ovšem jedno velký "rádoby", i když myšleno to bylo parádně. Všechny ty velký (jakože spojitý) motivy permanentně mizí do ztracena, za mohutné podpory různých dějových nehorázností a dialogických laciností. Ale ten závěrečný džouk, že mladej Pudil dokončí rozdělanou práci svého dědečka, se povedl jako už dlouho nic. Taková hezká tečka za odsunem.(14.2.2018)

• honajz

Vůbec mě to nezaujalo. Jako vizuál je pěkný, exteriéry šumavské skvělé, ale to je asi tak všechno. Děj je z prstu vycucaný, stejně jako motiv, postavy se chovají idiotsky, jen aby bylo napětí, vesničané jsou tu zase za kolektivní blbce, sem tam se věci řeší stylem deus ex machina, a na šest dílů je to tak roztahané, že veškerá jakž takž atmosféra prvního dílu jde časem zcela do kopru. Navíc to začne jako mysteriózno, přehoupne se v to v krimi, aby z toho celého nakonec vylezla moralitní agitka o hodných Sudeťácéch a zlých Češích? Wtf? Četl autor třeba od Škrábka knihu Včerejší strach, aby si uvědomil, že takto černobílé to ale rozhodně nebylo?(31.10.2018)

Ale jo, ušlo to. Pokud tomu odpustíte všudepřítomné klišé (naprosto tupí policajti, virolog, co je lepší, jak oni) a dost slabý, poslední díl, tak je tahle série veskrze příjemnou, nenáročnou podívanou. Nenadchne, ale ani neurazí a pokud vypnete mozek úplně, může se Vám líbit snad i víc, než na ty tři hvězdy. A pokud ne, pokocháte se pěknou krajinou a některými méně známými herci, z nichž já bych asi jmenoval Johanu Matouškovou. Ta na mě udělala největší, zdaleka nejen herecký dojem.(15.2.2018)

Dalo by se říct, že v českých seriálových vodách je něco takového skoro úkazem, protože nejde jen o detektivku ve smyslu vyšetřování zločinu, ale o mnohem propracovanější koncept rozplétání minulosti a poměrně drsné drama o vzteklině, která může být hluboce zakořeněná v mysli člověka. A jakkoli se samotné rozuzlení týká záležitostí, které jsou v současné době občas v našich končinách interpretovány poněkud účelově, a tyto záležitosti jsou zde ukazovány částečně pouze ve světle, v jakém se to dnes žádá, nemění to nic na všech ostatních kvalitách celku, který se může pyšnit skutečně hutnou atmosférou, neotřelými nápady a vesměs výbornými hereckými výkony, a to i od méně známých tváří. 85 %(21.2.2018)

Za naturalistické pohledy, které Vzteklina nabízí, by se nemusel stydět ani samotný Emile Zola. Místy to opravdu stálo za to. Ostatně celý seriál je důkazem toho, že Česká televize pořád kvalitní seriály umí (posledně to byl skvělý Trpaslík). Doufám, že podobně kvalitních projektů bude vznikat více, protože Vzteklina vás do sebe vtáhne a zápletka, potažmo rozuzlení, nejsou vůbec špatné, ba naopak.(3.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8