Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Závěrečná část strhujícího kriminálního dramatu, v němž se postupně odkrývají okolnosti vraždy prominentního soudce, kterou spáchala v sebeobraně dvacetiletá Lilli, dcera policejního vyšetřovatele Richarda. Pitva Richardovi potvrdí, že Kowalský byl v době zabití pod vlivem uspávacích léků, což zásadně mění směr vyšetřování. Podnikatel Dostál musí za každou cenu získat ztracený kamerový záznam z bytu, kde se stala Kowalského vražda, protože mu vyhrožují jeho obchodní partneři. Richard zjišťuje, že postupně získávané důkazy ohledně Kowalského smrti jsou v rozporu s verzí, kterou zná od své dcery. Navíc se dostává do osobního konfliktu i se svým parťákem Tomášem. Richard se tedy chopí propuštěného Matěje jako poslední příležitosti, jak uzavřít Kowalského případ a ochránit Lilli. Jenže Matěj ve snaze uchránit vlastní rodinu se nakonec rozhodne postavit kápovi místní mafie Radovanovi, který jej a jeho blízké ohrožuje. Mezitím si ale Tomáš už důsledně skládá stopy o tom, kdo za zavražděním Kowalského skutečně stojí. Jak to skutečně bylo, zjišťuje i Richard, který se musí rozhodnout, jestli i nadále bude schopen svou dceru i sám sebe chránit před spravedlností. (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

agentmiky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dobré zakončení této výborné minisérie. Autoři to určitě neměli jednoduché, neboť rozpracovat tolik osudů jednotlivých postav není ni snadného, notabene to nedovést do úplného nesmyslu, ale tady dávalo vše hlavu a patu. Atmosféra mě opět vtáhla, velmi se mi zamlouvalo, jak se postupně kolem každého utahuje smyčka, z které prostě a jednoduše není cesty ven. Nejlepší postavou závěrečného dílu byli bezpochyby Finger s Vetchým, kteří ostatní převálcovali. Asi bych měl jedinou výtku, a to chování hlavního protagonisty, neboť mi to přišlo v některých chvílích již za hranou a v reálu by se podle mě takto nechoval. Jinak jsem spokojený v zásadě se vším. Musím asi nesouhlasit, protože mi otevřený konec přišel snad jako nejlepší řešení. Chtělo by to více takových tuzemských počinů. Za mě dávám 85 % ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kriminalista Ondřej Vetchý vyšetřuje vraždu, kterou sám pomáhal krýt. To od začátku víme. Bebjakovi se podařilo vypracovat to pravé napětí, které od psychologické kriminálky očekáváme, ponurému příběhu navíc pomáhají herny a špinavé paneláky s mnoha postavami, které mají zoufalé vyhlídky. Napětí drží i souboj kolegů. Smyčka se utahuje. Moc dobré. Celou dobu jsem se bál (a komentáře tomu nasvědčovaly), že solidní nadprůměr sklouzne poslední epizodou ostře dolů. Nestalo se. Ano, pár linií bych si přál uzavřít, leccos mi nesedlo, konec je otevřený (doslovnost bych tentokrát uvítal), ale celkově velká spokojenost. Postupně se to pospojovalo a pozorný divák ví. Herecky je to výborné: Ondřej Vetchý, Martin Finger, Ondřej Malý, Jan Plouhar nebo Jitka Schneiderová jsou skvělí. Elizaveta Maximová mi naopak moc nesedla. ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dokonalý zločin a dokonalá manipulácia s dôkazmi je dokonaná a bol to v tých troch dieloch celkom pekný adrenalín. Obzvlášť na konci, keď to, ako vždy, zlyháva na ľudskom faktore. Nečistí podnikatelia, nečistí policajti a nečisté deti, všetko ako obraz dnešnej doby. –––– Věděl jste, že světlo z některých hvězd k nám putuje dva tisíce let? Vidíte jen minulost. Stejně jako já, nemám žádnou budoucnost. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Čert vem otevřený konec, to je naopak v pořádku. V pořádku ale není, že ve třetím díle jsou naprosto zásadní scenáristické lapsy, nebo já nevím, jak si to vysvětlit. Nechápu, kde sebrala hlavní postava tolik peněz, co mi uniklo? Nechápu, jaký byl důvod toho, že dostal Radek nahrávku. To přeci vůbec nedává smysl. Napínavé to bylo, ale že bych tomu věřil, to zrovna ne. ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak dobrá kriminálka v našich luzích a hájích už dlouho nebyla. Příběh reflektující naši současnost - úplatní policisté manipulující a kšeftující s důkazy, velkopodnikatelé porušující zákony čím jiným než penězi, místní mafie těžící z chudoby okolí a spousta jiných neduhů naší doby. Scénáristicky dotažené do otevřeného konce, kterému předcházelo parádní rozuzlení. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama