Raul Schránil sice ve filmu Čtrnáctý v řadě řekl o tomto filmu že propadl. Ale já si to naopak nemyslím. Tento film asi u mě obdržel velké plus za prostředí kde se natáčel a jak tam byla veselá atmosféra. Jinak se mi moc líbilo že i ten malý tlouštík si konečně prožil nějáký milostný románek. A že se na lodi plavila krásná Karla Oličová, tak to byla ucházející podívaná.(30.11.2018)

A Betty Kysilková tu má jeden ze svých geniálních výstupů na téma kramflíčky, pantoflíčky a něco k plážovému pyžama. Jede totiž na letní byt a i ten klobouček si rozhodně vybere. Literární tvorbu Camáry nutno ostatně také vyzvednout, má nejolíbenější kniha je Filmová hvězda, kam mistr propašoval i životopisy Mary Pickford a Pearl White ve vlastním zpracování.(19.2.2009)

Souhlasím s Karlosem80 až na jednu výjimku - že dávám víc hvězdiček:) Tento film se svým způsobem vymyká, protože ho vnímám jako parodii na souběžně natáčené filmy, myslím, že se vysmívá tomu, co nabízí tehdejší mainstream...Minimálně 2* přidávám za účast mé prvorepublikové hvězdy No. 1, Karly Oličové. BTW, nejmenovala se Karla, ale Karolína...(18.1.2014)

Československý film z azurového pobřeží!, jak ohlašoval dychtivým divákům několik týdnů před premiérou dobový tisk, byl skutečným hitem sezony. Výpravy tuzemských filmařů do exoticky působících exteriérů ovšem nebyly výjimkou. Oblíbenými se staly zejména příběhy odehrávající se v malebných prostorách jugoslávského Dubrovníku a na francouzské Riviéře. Do této lokality situoval děj nové romantické komedie i režisér Svatopluk Innemann. Klíčovou osobností tohoto filmu ovšem zůstává hrabě Felix Achilles de la Cámara, o němž se většinou hovoří v negativech nebo polopravdách. Mnohem zajímavější ovšem zůstává jeho literární a filmová tvorba, které vévodí dodnes populární komedie Dívka v modrém. Tehdy se navíc vedle námětu a scénáře podílel na režii exteriérových lokalit, což nepochybně přispívá k jeho širokému uměleckému kaleidoskopu. Z hereckého obsazení zaujme vycházející idol dívčích srdcí Raoul Schránil a značný prostor před kamerou získali i tři výrazní pražští komici Václav Trégl, František Černý a Ota Motyčka. Sympatická je účast Karly Oličové, která se bohužel v českém filmu uplatnila pouze na čtyři sezony. V rámci předválečné filmové produkce nesporně zajímavý snímek s příjemnou atmosférou francouzského letoviska.(24.2.2009)

• Karlos80

Na tomto dílku je určitě nejzajímavější okolí předválečné francouzské Riviéry a Monte Carla, pokud se nepletu tak to byl jen tento film a pak ještě snímek "Tři kroky od těla", který se natáčel v tomto luxusním prostředí azurového pobřeží. Exteriéry jsou určitě atraktivní, děj filmu (místy docela amorální - s přihlédnutím na dobu) je ale strašně chatrný - moc se toho tady nenamluví, film přeskakuje z jedné scény do druhé, a celé to na diváka působí spíše chaotickým dojmem. Krásná, jemná a tajemná 20letá Karla Oličová (femme fatale své doby) byla herečka velmi zvláštního hereckého projevu a výrazu. Svým moderním zjevem jakoby spíše patřila do současné doby, než do té ve které umělecky působila. Tenhle řemeslně nezvládnutý film není žádné velké terno - patří k těm podprůměrným filmům z první poloviny 30 let. To nejlepší se zde odehrává hne-dle na začátku v prodejně obuvy. A postaralo se o to komické trio Motyčka-Kysilková-Trégl. Motyčka se svými tiky a chlastem schovaným ve skříňce neměl chybu(4.4.2013)

• - Exteriéry se natáčely v Monte Carlu a Nice. (Kulmon)