Lovec bouřek

Storm Catcher

Lovec búrok

Akční / Krimi / Thriller / Válečný

USA, 1999, 95 min

Nikdy nezapomenu, když jsem jako malej klučík tenkrát v čerstvém roce 2000 procházel naší nejlepší videopůjčovnu (kterou dávno schlamstl second hand též zvaný hrabák) a mezi regálky pod cedulkou novinky mi do očí počumoval vážný výraz bouráka Dolpha a už jen z respektu vůdči němu, mi nezbývalo nic jiného, než vysypat z kapsy těch pár drobáků, vytáhnout kartičku videopůjčovny s číslem 4496 a s úsměvem vyběhnout co nejrychlej domů za videem a bednou... Jo jo, to byly časy. Už jen pro tu vzpomínku musím dát tři hvězdičky, navíc mě se to i po těch letech fakt líbilo! Lundgren mě jen tak neomrzí! 60%(30.4.2014)

• chef

Tento "film" vyhral moju sobotňajšiu dilemu či si dám TV Markízu a univerzálneho vojaka 2 alebo si zvolím TV JOJ s touto kinematografickou perlou. Ťažký súboj o dívákove oko vyhrala tentokrát TV JOJ a mal som po dlhom čase opäť možnosť ponoriť sa na totálne dno filmárskej stoky a na plné dúšky si užívať Lungrenovo umenie. Lahôdka.(23.12.2007)

Je to priemerný akčný film s Dolphom Lundgrenom, ale patrí medzi jeho horšie filmy. Má iba priemerný príbeh o špičkovom pilotovi bojového lietadla, ktorý je nespravodlivo obvinený z jeho krádeže, ale unikne a rozhodne sa zistiť pravdu a nájsť ukradnuté lietadlo. Spracovanie nie je najhoršie, síce sa toho moc zaujímavého nestane, ale aspoň sa stále niečo deje a tak to ani nenudí. Akcie je tu priemerné množstvo, ale moc nezaujme. Ručná akcia nedosahuje ani priemeru a Lundgren tu v nej pôsobí pomerne nemotorne, ale občas aspoň poteší nejakým slušným úderom alebo kopom. Ale aspoň prestrelky pôsobia celkom slušne. A zvyšok sú už scény s lietadlami. Žiadna akčná scéna výraznejšie nezaujme, ale najviac sa mi páči ochrana rodiny pred zabijakmi v byte alebo krádež lietadla. Herecké obsadenie tiež nie je ničím zaujímavé, poteší iba Lundgren, ktorý síce akčne tu moc nezaujme, ale stále je tým správnym akčným hrdinom a okrem neho tu už nikto nestojí za reč. Réžia je dosť zlá, film pôsobí mierne amatérsky, ale čiastočne to zachraňuje celkom slušná technická stránka. Nie je to zlý film, nenudí a dá sa bez problémov pozrieť, ale je to taký Lundgrenov prechod, takmer všetky jeho filmy pred týmto sú lepšie, ale zároveň niekoľko nasledujúcich rokov už točí iba horšie, no našťastie potom sa už ich úroveň opäť zvýšila. Objektívna kvalita filmu- 47%, film sa páči mne na 56%.(1.9.2007)

• Lacike

Dalsi majstrshit z temneho Lundgrenovskeho obdobia v ktorom tocil same sracky. Story o chrabrom pilotovi, ktoremu ukradnu lietadlo a hodia to na neho a on musi dokazat svoju nevinu a popritom zastaviť spiknutie vo vlastnych radach. Ojojoj. To je proste napínak. Az ma pri nom niekolko krat naplo. :). Dej je proste prekombinovana blbost naviac z leteckeho prostredia, ktore ma nikdy nebavilo. Akcnych scen je bohuzial minimum. Prestrelky su staticke a trapne, Bitka tu je prakticky len jedna, ale celkom slusna. A este sa mi pacilo salto vybuchnuteho auta. To bolo super. Normalne v mojich ociach tomuto nudnemu filmu vybojovalo jednu hviezdicku. :). Proste Lundgren natocil vo svojej kariere aj horsie filmy. Tento je o chlp lepsi ako uplne dno, ale stale to za pozornost nestoji. 2/10.(19.10.2015)

• SeBig

Zpomalenej nastupující začátek, vážná vojenská hudba.. někdo si tu troufal na Broken Arrow, ale trochu pozdě. Akce bylo jakž takž, ale tady mi nějak chybí dobří záporáci.. a ten černoch ani moc neuměl hrát. Nelogický chování postav a prostě to bylo takový divný celý.. ale zase uplná břečka to nebyla.(1.4.2016)

• - Úvodné titulky boli zámerne predĺžené kvôli tomu, aby film presiahol stopáž 90 minút, ktorú obvykle požadujú distribútori. (m.a.t.o.)

• - Na filmovém plakátě je obrázek letadla F-15 Eagle, které však ve filmu není. Ve snímku se objevuje letadlo F-117 Nighthawk. (Terva)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii po dobu 18 dní. (rafix)