Lovec bouřek

Storm Catcher

Lovec búrok

Akční / Krimi / Thriller / Válečný

USA, 1999, 95 min

Nikdy nezapomenu, když jsem jako malej klučík tenkrát v čerstvém roce 2000 procházel naší nejlepší videopůjčovnu (kterou dávno schlamstl second hand též zvaný hrabák) a mezi regálky pod cedulkou novinky mi do očí počumoval vážný výraz bouráka Dolpha a už jen z respektu vůdči němu, mi nezbývalo nic jiného, než vysypat z kapsy těch pár drobáků, vytáhnout kartičku videopůjčovny s číslem 4496 a s úsměvem vyběhnout co nejrychlej domů za videem a bednou... Jo jo, to byly časy. Už jen pro tu vzpomínku musím dát tři hvězdičky, navíc mě se to i po těch letech fakt líbilo! Lundgren mě jen tak neomrzí! 60%(30.4.2014)

• chef

Tento "film" vyhral moju sobotňajšiu dilemu či si dám TV Markízu a univerzálneho vojaka 2 alebo si zvolím TV JOJ s touto kinematografickou perlou. Ťažký súboj o dívákove oko vyhrala tentokrát TV JOJ a mal som po dlhom čase opäť možnosť ponoriť sa na totálne dno filmárskej stoky a na plné dúšky si užívať Lungrenovo umenie. Lahôdka.(23.12.2007)

• SOLOM.

Asi nejlepší na celém filmu byl ten jeho kámoš černoch. S tím byla alespoň prdel, což už se nedá říci o zbytku filmu. Vyložená sračka to nebyla, ale na průměr to taky zdaleka nebylo. Dolph Lundgren se z béčkového akčního herce stal ultra céčkový, ale byla a je to jen jeho volba. Na rozdíl od jeho kolegů šla ta jeho kariéra hodně dolů. Akčních pasáží tu taky zrovna moc nebylo a ten útok na jeho dům – to byla jedna velká slabota – to už „zlaté“ zmrzlinářské auto. Zas tu ale hrály celkem pěkné ženské (viz slavná agentka…).(4.8.2020)

• SeBig

Zpomalenej nastupující začátek, vážná vojenská hudba.. někdo si tu troufal na Broken Arrow, ale trochu pozdě. Akce bylo jakž takž, ale tady mi nějak chybí dobří záporáci.. a ten černoch ani moc neuměl hrát. Nelogický chování postav a prostě to bylo takový divný celý.. ale zase uplná břečka to nebyla.(1.4.2016)

• Lacike

Dalsi majstrshit z temneho Lundgrenovskeho obdobia v ktorom tocil same sracky. Story o chrabrom pilotovi, ktoremu ukradnu lietadlo a hodia to na neho a on musi dokazat svoju nevinu a popritom zastaviť spiknutie vo vlastnych radach. Ojojoj. To je proste napínak. Az ma pri nom niekolko krat naplo. :). Dej je proste prekombinovana blbost naviac z leteckeho prostredia, ktore ma nikdy nebavilo. Akcnych scen je bohuzial minimum. Prestrelky su staticke a trapne, Bitka tu je prakticky len jedna, ale celkom slusna. A este sa mi pacilo salto vybuchnuteho auta. To bolo super. Normalne v mojich ociach tomuto nudnemu filmu vybojovalo jednu hviezdicku. :). Proste Lundgren natocil vo svojej kariere aj horsie filmy. Tento je o chlp lepsi ako uplne dno, ale stale to za pozornost nestoji. 2/10.(19.10.2015)

• - Úvodné titulky boli zámerne predĺžené kvôli tomu, aby film presiahol stopáž 90 minút, ktorú obvykle požadujú distribútori. (m.a.t.o.)

• - Na filmovém plakátě je obrázek letadla F-15 Eagle, které však ve filmu není. Ve snímku se objevuje letadlo F-117 Nighthawk. (Terva)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii po dobu 18 dní. (rafix)