poster

Sindibád: Legenda sedmi moří

 • USA

  Sinbad: Legend of the Seven Seas

 • Slovensko

  Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Komentáře uživatelů k filmu (119)

 • Yardak
  *****

  Bavil jsem se skvěle...jeden z nejlepších dobrodružných animovaných filmů, co jsem zatím viděl. Tak proč ne 5 hvězd, že? :)(7.4.2008)

 • Lima
  ****

  Je to nabušený nápaditou akcí, je to vtipný, je to zábavný, je to Sindibád. Klidně bych si střihll i nějaké to pokračování. Komerční propadák hodně nezaslouženě a ty klasický animáče mi vážně budou chybět.....(27.9.2004)

 • Tsunami_X
  ****

  Velké překvapení a nezasloužený komerční propadák. Jistě, příběh je jednoduchý až na samé hranici snesitelnosti. Sindibád má někam dojet, něco přivést a poznat jaké jsou ty správné morální hodnoty, ale celé je to zabaleno do neskutečně akčního balení s tempem, které marně hledají mnohé hrané Hollywoodské akční spektály. K tomu si přidejte hlasy slavných osobností, které postavy tak trochu formují (ano opravdu nestojí český dabing za nic) a absenci písniček, která film smršťuje ke stopáži, jenž jen těsně přesahuje tu krátkometrážní. I ten uslintaný pes je tentokrát legrační a skvělá hudba jen podtrhuje dojem z krásného pohádkového dobrodružství, ve kterém se sice dvě animační techniky trochu bijí, ale pokud si na to zvyknete, tak vám odměnou bude vůně dalekých moří a časů, ve kterých ještě bohové ze své marnotratnosti zasahovali do lidských osudů. A že zasahovali zatraceně stylově.....(23.12.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $26,483,452Tržby Celosvetovo $80,767,884║ Veľká škoda že úplne vymizli kreslené filmy, lebo kvalitu stále dosahovali a tento má tiež čo do seba, animácia spojená s prvkami CGI bol fajn nápad, aj keď nie zrovna novinkou ale spravil svoje, dej je svižný, miestamy vtipný a hlavne dobrodružný čo mám najradšej. /80%/(12.1.2007)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $73,992,524(9.12.2006)

 • novoten
  *****

  Frajerský hlavní hrdina, ďábelská bohyně sváru a vtipná posádka i s uslintaným psem. K tomu nejen na animované poměry výborná akce s parádními hláškami. Kdo neviděl, ten moje nadšení nepochopí.(10.11.2006)

 • Hal_Moore
  ****

  Těch klasicky animovaných filmů je veliká škoda. Takové dobrodružství, jaké mi poskytl animovaný Sindibád mi většina 3D animovaných snímků nenabídla ani zdaleka. Sindibád jsou vlastně takoví animovaní Piráti z Karibiku, jen krom Jacka Sparrowa jsem koukal na animovanou postavičku, a nechyběl ani Kraken. Finanční neúspěch je vůči DreamWorks strašně nespravedlivý. Jako jedni z posledních velkých Hollywoodských studií ještě 2D animaci nezatratili a vzhledem ke kvalitě a zábavnosti jejich filmů je takové fiasko zklamáním, zklamáním nad tím, že kvalitního 2D animáku se už asi nedočkáme. Sindibád sice není stoprocentní 2D, ale těch tři-dé prvků je tam strašně pomálu, že mě vůbec nerušily a zajímavě doplňovaly zbytek animace. Bavil jsem se, a to hodně. Škoda jen, že nepřízeň platících diváků jen pomohla zatlouct jeden z posledních hřebíčků do rakve s klasickou animací.(25.1.2009)

 • TeeAge
  ****

  Dobrodružné animáky má rád skoro každí, a ja nie som výnimkou. Sinbad má ešte navrch oproti väčšine rozprávok svojími fantastickými prvkami a zdravou akčnosťou.(9.1.2010)

 • Le_Chuck
  ****

  Suverénna animovaná výprava do fantasy sveta tisícich morí s podivným vizuálom, ale zato s odzbrojujúcou chytlavosťou nie len fanúšikov Indiana Jonesa, či Jacka Sparowa. Veľkolepé akčné scény, prekrásna hudba, strhujúce tempo a príjemný humor v dobrodružnom koktejli, ktorý neprávom ostal v tieni komerčného neúspechu. 90%(9.7.2007)

 • berg.12
  ****

  Skutečný animovaný hybrid. Přestože na oko mi tohle spojení dvou animací nijak blízké není, nepostrádá nápad a bohyně chaosu je vyloženě lahůdka. Už kvůli ní alias Michelle Pfeiffer doporučuji originální verzi. I když je film jen takovým putováním od jedné atrakce ke druhé, atrakce to jsou mimořádně poutavé a zábavné. A především ono fantastično, s padnoucí hudbou Gregsona-Williamse, zachraňuje ten ubohý příběh s morální pointou, která je jasná už od prvních minut. Jakoby tomu ta úlitba dětem a tradici tentokrát vyloženě překážela, škoda.(6.5.2007)

 • NinadeL
  ****

  Velmi dobrý DreamWorks animák s výborným obsazením (skvělá Michelle jako Eris, goddess of discord) a několika efektními druhy animace. Příběh i legenda funguje, baví se děti i dospělí.(2.3.2013)

 • D.Moore
  ****

  Pěkné animované překvápko, vtipné a akční, pro menší i velké diváky. Sindibád se sice chová jako Jack Sparrow a také bojuje s "krakenem", nicméně film vznikl ještě před druhými Piráty z Karibiku, takže ho nemůžeme vinit z nějakého vykrádání. Dabing postav byl naprosto výborný, nejvíce se mi líbila podlá bohyně s hlasem Michelle Pfeiffer, s jejíž podobou a jejími změnami si animátoři doopravdy vyhráli. Jediná vada na kráse - klasická kreslená grafika se podle mě až moc tloukla s tou počítačovou - ve zmíněném úvodu s mořskou obludou to bylo obzvlášť do očí bijící.(23.4.2013)

 • Jamal
  ****

  Velice povedená pohádka i pro dospělé, poslední která nejspíše mohla konkurovat se stále zvyšujícím se trendem 3d pohádek, které mi ale poslední dobou jdou docela na nervy. (( ::(18.11.2005)

 • LiVentura
  ***

  Moc příjemné..(7.11.2016)

 • Shakers
  ****

  Jednoduchý, klasický, ale zároveň celkom dobrý a sympatický príbeh (od Johna Logana, autora Oscarového Gladiatora) dokazal ponúknuť nie len fajn postavy, s ktorými sa nenudíte, ale hlavne akciu, ktorá je dynamická, nápaditá, grafický dobre spravená (ako celý film), ale hlavne (a predovšetkým) vynikajúco hudobne podporená. S veľkej časti práve hudba Harryho Gregson-Williamsa posúva film výrazne vpred. Obľúbený soundtrack: Rescue, Heroics. 85% - 4*(14.11.2015)

 • Carol Pifková
  ***

  Videla som už aj horšie veci ako toto....(12.1.2013)

 • Tomco
  ***

  na male deti to fungovat jednoznacne musi. na dospeleho moze a nemusi. ja som skor niekde uprostred. prva polka nic moc, finis celkom fajn. nenudil som sa a zvladol by som aj repete. take mile dobrodruzstvo s vtipnym hlasom brada pitta :)(19.6.2007)

 • predators
  ****

  Velice pěkná animace doprovázená spoustou detailů ještě více oku lahodících. Akce má šmrnc, stejně jako postavičky, které jsou navíc vtipné a dojemné. Animák, který doporučuji nejmenším stejně jako nám, "velkým". :-) 70%(1.11.2009)

 • klerik
  ****

  ATLANTÍDA+PIRÁTI KARIBIKU Skvelé fantasy dobrodržstvo! Nepochopím, prečo práve tento zábavný film stál na začiatku konca Dreamworks... Fantastické hlášky, krásne prostredie, nerozprávkový hrdina... Sfilmujte to! A ani nemusíte hľadať vhodnejších kandidátov - tí najlepší už boli vybratí....(3.4.2006)

 • ork
  ***

  For ME 69%(5.8.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Slušný, dobrodružný animák, který vyniká pěknou animací a svižným dějem, kde se prakticky neustále něco děje a naštěstí se ani jednou nezpívá. P.S. u jedné z prvních akčních scén, jsem byl přesvědčen, že se jí inspiroval Verbinsky, při natáčení druhých "Pirátů".(9.8.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6