Sindibád: Legenda sedmi moří

Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Když pominu 3D animáky tak tohle určitě patří mezi mých top five kreslených filmů.Není tu nouze o vtip,dobrodružství,povedenou a zajímavě kombinovanou animaci a především hudbu.Scéna kdy Sindibád vyzvedne knihu nad hlavu a hraje při tom nezapomenutelný kousek od Gregsona - Williamse mi vždy nahodí husí kůži.Není důvod šetřit hvězdičkami. Score ***** nemuzu jinak,téma Syracuse je nezapomenutelný.(26.9.2009)

Je to nabušený nápaditou akcí, je to vtipný, je to zábavný, je to Sindibád. Klidně bych si střihll i nějaké to pokračování. Komerční propadák hodně nezaslouženě a ty klasický animáče mi vážně budou chybět.....(27.9.2004)

Velké překvapení a nezasloužený komerční propadák. Jistě, příběh je jednoduchý až na samé hranici snesitelnosti. Sindibád má někam dojet, něco přivést a poznat jaké jsou ty správné morální hodnoty, ale celé je to zabaleno do neskutečně akčního balení s tempem, které marně hledají mnohé hrané Hollywoodské akční spektály. K tomu si přidejte hlasy slavných osobností, které postavy tak trochu formují (ano opravdu nestojí český dabing za nic) a absenci písniček, která film smršťuje ke stopáži, jenž jen těsně přesahuje tu krátkometrážní. I ten uslintaný pes je tentokrát legrační a skvělá hudba jen podtrhuje dojem z krásného pohádkového dobrodružství, ve kterém se sice dvě animační techniky trochu bijí, ale pokud si na to zvyknete, tak vám odměnou bude vůně dalekých moří a časů, ve kterých ještě bohové ze své marnotratnosti zasahovali do lidských osudů. A že zasahovali zatraceně stylově.....(23.12.2004)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $26,483,452Tržby Celosvetovo $80,767,884║ Veľká škoda že úplne vymizli kreslené filmy, lebo kvalitu stále dosahovali a tento má tiež čo do seba, animácia spojená s prvkami CGI bol fajn nápad, aj keď nie zrovna novinkou ale spravil svoje, dej je svižný, miestamy vtipný a hlavne dobrodružný čo mám najradšej. /80%/(12.1.2007)

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $73,992,524(9.12.2006)

Frajerský hlavní hrdina, ďábelská bohyně sváru a vtipná posádka i s uslintaným psem. K tomu nejen na animované poměry výborná akce s parádními hláškami. Kdo neviděl, ten moje nadšení nepochopí.(10.11.2006)

Těch klasicky animovaných filmů je veliká škoda. Takové dobrodružství, jaké mi poskytl animovaný Sindibád mi většina 3D animovaných snímků nenabídla ani zdaleka. Sindibád jsou vlastně takoví animovaní Piráti z Karibiku, jen krom Jacka Sparrowa jsem koukal na animovanou postavičku, a nechyběl ani Kraken. Finanční neúspěch je vůči DreamWorks strašně nespravedlivý. Jako jedni z posledních velkých Hollywoodských studií ještě 2D animaci nezatratili a vzhledem ke kvalitě a zábavnosti jejich filmů je takové fiasko zklamáním, zklamáním nad tím, že kvalitního 2D animáku se už asi nedočkáme. Sindibád sice není stoprocentní 2D, ale těch tři-dé prvků je tam strašně pomálu, že mě vůbec nerušily a zajímavě doplňovaly zbytek animace. Bavil jsem se, a to hodně. Škoda jen, že nepřízeň platících diváků jen pomohla zatlouct jeden z posledních hřebíčků do rakve s klasickou animací.(25.1.2009)

Dobrodružné animáky má rád skoro každí, a ja nie som výnimkou. Sinbad má ešte navrch oproti väčšine rozprávok svojími fantastickými prvkami a zdravou akčnosťou.(9.1.2010)

Suverénna animovaná výprava do fantasy sveta tisícich morí s podivným vizuálom, ale zato s odzbrojujúcou chytlavosťou nie len fanúšikov Indiana Jonesa, či Jacka Sparowa. Veľkolepé akčné scény, prekrásna hudba, strhujúce tempo a príjemný humor v dobrodružnom koktejli, ktorý neprávom ostal v tieni komerčného neúspechu. 90%(9.7.2007)

Skutečný animovaný hybrid. Přestože na oko mi tohle spojení dvou animací nijak blízké není, nepostrádá nápad a bohyně chaosu je vyloženě lahůdka. Už kvůli ní alias Michelle Pfeiffer doporučuji originální verzi. I když je film jen takovým putováním od jedné atrakce ke druhé, atrakce to jsou mimořádně poutavé a zábavné. A především ono fantastično, s padnoucí hudbou Gregsona-Williamse, zachraňuje ten ubohý příběh s morální pointou, která je jasná už od prvních minut. Jakoby tomu ta úlitba dětem a tradici tentokrát vyloženě překážela, škoda.(6.5.2007)

Velmi dobrý DreamWorks animák s výborným obsazením (skvělá Michelle jako Eris, goddess of discord) a několika efektními druhy animace. Příběh i legenda funguje, baví se děti i dospělí.(2.3.2013)

Pěkné animované překvápko, vtipné a akční, pro menší i velké diváky. Sindibád se sice chová jako Jack Sparrow a také bojuje s "krakenem", nicméně film vznikl ještě před druhými Piráty z Karibiku, takže ho nemůžeme vinit z nějakého vykrádání. Dabing postav byl naprosto výborný, nejvíce se mi líbila podlá bohyně s hlasem Michelle Pfeiffer, s jejíž podobou a jejími změnami si animátoři doopravdy vyhráli. Jediná vada na kráse - klasická kreslená grafika se podle mě až moc tloukla s tou počítačovou - ve zmíněném úvodu s mořskou obludou to bylo obzvlášť do očí bijící.(23.4.2013)

Velice povedená pohádka i pro dospělé, poslední která nejspíše mohla konkurovat se stále zvyšujícím se trendem 3d pohádek, které mi ale poslední dobou jdou docela na nervy. (( ::(18.11.2005)

Moc příjemné..(7.11.2016)

Jednoduchý, klasický, ale zároveň celkom dobrý a sympatický príbeh (od Johna Logana, autora Oscarového Gladiatora) dokazal ponúknuť nie len fajn postavy, s ktorými sa nenudíte, ale hlavne akciu, ktorá je dynamická, nápaditá, grafický dobre spravená (ako celý film), ale hlavne (a predovšetkým) vynikajúco hudobne podporená. S veľkej časti práve hudba Harryho Gregson-Williamsa posúva film výrazne vpred. Obľúbený soundtrack: Rescue, Heroics. 85% - 4*(14.11.2015)

Videla som už aj horšie veci ako toto....(12.1.2013)

na male deti to fungovat jednoznacne musi. na dospeleho moze a nemusi. ja som skor niekde uprostred. prva polka nic moc, finis celkom fajn. nenudil som sa a zvladol by som aj repete. take mile dobrodruzstvo s vtipnym hlasom brada pitta :)(19.6.2007)

Velice pěkná animace doprovázená spoustou detailů ještě více oku lahodících. Akce má šmrnc, stejně jako postavičky, které jsou navíc vtipné a dojemné. Animák, který doporučuji nejmenším stejně jako nám, "velkým". :-) 70%(1.11.2009)

ATLANTÍDA+PIRÁTI KARIBIKU Skvelé fantasy dobrodržstvo! Nepochopím, prečo práve tento zábavný film stál na začiatku konca Dreamworks... Fantastické hlášky, krásne prostredie, nerozprávkový hrdina... Sfilmujte to! A ani nemusíte hľadať vhodnejších kandidátov - tí najlepší už boli vybratí....(3.4.2006)

Bavil jsem se skvěle...jeden z nejlepších dobrodružných animovaných filmů, co jsem zatím viděl. Tak proč ne 5 hvězd, že? :)(7.4.2008)

For ME 69%(5.8.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6