Sindibád: Legenda sedmi moří

Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Je to nabušený nápaditou akcí, je to vtipný, je to zábavný, je to Sindibád. Klidně bych si střihll i nějaké to pokračování. Komerční propadák hodně nezaslouženě a ty klasický animáče mi vážně budou chybět.....(27.9.2004)

Veľmi príjemné prekvapenie medzi animákmi a jeden z filmov dokonale určený pre celé rodiny. Sympatická a neuveriteľne vtipná posádka lode na čele so Sindibádom (neviem či by som v jeho hlase spoznal Pitta, kebyže o ňom neviem) kraľuje celému filmu. Fakt super a nenásilné vtipy (bradavky, uhorky a vajcia, vykladanie zbraní) sú dávkované počas celej stopáže. K tomu si prirátam množstvo nadupanej a dobre zvládnutej akcie a vynikajúci Gregson-Williamsov soundtrack, pri ktorom dokazuje, že najlepšie OSTčka skomponoval k animovaným filmov. Chcem pokračovanie, alebo veľkorozpčtový blockbuster v rovnakom duchu ako alternatívu ku karibským pirátom.(30.8.2013)

Ta nejprovarenejsi zápletka o tom, jak žena láskou přivede divokého muže na správnou cestu (Han Solo v Starwars, Avatar atd atd). I když tady je Sindibad na začátku opravdu velká svině, a to byl asi jeden z důvodů, proč film propadl. Když se divák spíše bojí o život psa, než hlavního hrdiny...(29.11.2015)

• Streeper

Asi jsem čekala něco jiného a lepšího. Už ze začátku mně to nijak neoslovilo, ale říkala jsem si, že v průběhu filmu to přijde, ale nepřišlo. Je pravda, že na rozdíl od jiných animáků je tohle od začátku do konce nabité akcí, ale tím pádem nezbývá moc prostoru pro hlubší příběh a já jsem ten příběhový typ.(9.6.2017)

Krásna rozprávka plná úžasných akčných sekvencií.Hlavný hrdinovia sú super napísaný a iskrí to medzi nimi.Prekrásna hudobná kulisa robí z tohoto animáku jeden z posledných veľkých 2D dobrodružstiev s veľkým rozpočtom(29.9.2005)

Hlášky o zvýšení platu pro hrdinského námořníka a nebezpečnosti ztopořených bradavek skutečně potěšily, stejně jako neuplně dětská zápletka. Jinak se ovšem většina dění plaví ve vodách průměru a fádnosti, kde není příliš důvodů k lepšímu hodnocení.(20.7.2015)

Super animák! Scenár je pomaly tak dobre vypiplaný ako u hraného filmu, geniálna hudba a pekná animácia, ktorá síce nedosahuje kvalitu Planéty pokladov, ale aj tak ide o nadpriemer. Jednoznačne doporučujem každému, kto sa necíti príliš starý na takýto film... Brad Pitt jednoducho JE Sinbad!(8.3.2004)

Typická animovaná pohádka kterou snad každý zná. 4* za pěkné okamžiky,animaci,postavy.(5.4.2013)

Nejlepší verze Sindibáda!V jeho posádce jsem si oblíbil snad každého člena a každý mě pobavil.Příběh je nabušený dobrodružstvím a akcí a nenechá vás ani na chvíli odpočinout i když jde o animák.Za mě pět hvězdiček.(4.7.2013)

Podařený animáček, který je především ve své druhé polovině nadupaný jako málokterý hollywoodský velkofilm a jen díky přeslazenému konci pak přeci jen ztrácí trochu na tempu. Ale i tak se jedná o parádní zábavu pro dospělé i děti s vynikající dobrodružnou hudbou Harry Gregsona-Williamse. Všechny postavy si okamžitě získají vaše sympatie a budete si přát patřit k Sindibádově posádce.(6.1.2008)

Cílem Sindibáda je ukrást Knihu smíru. Stejný cíl má také bohyně zla Eris. Když se jí nepodaří Sindibáda přemluvit, aby knihu ukradl, ukradne ji sama převlečená za něj. Před trestem smrti zachrání Sindibáda jeho přítel z dětsví Proteus, ale za podmínky, že knihu získá zpět - jinak bude sám popraven. Dokáže Sindibád, že přátelství stojí za všechny útrapy nebo zbaběle uprchne? ... Sice je to pohádka plná kliše, ale skvěle zábavná, krásně namalovaná - a jak se tu již několikrát říkalo - nezpívá se v ní. Navíc vše doprovází báječná hudba Harryho Gregsona-Williamse, takže není co dodat... Bavte se..(22.5.2004)

Onehdy jsem viděl Pixarácký dokument, kde se o kouzlu kreslené animace hovořilo a už jen tenhle film mě přesvědčil, že vymírající oblast 2D nemá na starosti 3D kompjůterovej obraz, ale možná něco jinýho, protože dobrej kreslenej snímek má přednosti nenahraditelný ničim jinym. Jó, kdyby byla lepší zápletka, ale klišé se holt nedá vyhnout.(2.1.2010)

(Hodnotenie 3,5)(21.1.2012)

Jedna z těch lepších "nových" disneyovek. Je tam méně roztomilých zvířátek a růžovoučkých šatečků, což čas od času opravdu neuškodí. Putování Sindibáda mě prostě bavilo a jeho cesta je plná neuvěřitelných tvorů a míst, a samozřejmě skvělé akce.(5.5.2013)

Akce, napětí, dobrodružství, kupa mýtických příšer a nádherná vizuální stránka. Kdo by to byl řekl, že nejlepší Sindibád bude ten animovaný od Dreamworks.(14.1.2006)

Poctivá animovaná disneyovka. Klasická animace se mi líbí daleko více než všechny ty současné Divočiny, Madagaskary a podobně. Naprosto souhlasím s bouncerovým komentářem - zamilovaných písniček už mají opravdu všichni plné zuby, Sindibád navíc není zbytečně natahovaný, má vtipné scény a podle mě dokáže z povinné a nudné návštěvy kina s dětmi udělat příjemné odpoledne i pro rodiče.(11.11.2007)

wow! Sindibád jako super sympaťák, plus namluvenej Bradem Pittem. Vtipný hlášky a žádný šilený písničky. Eris byla vážně hot záporačka. Fakt se mi tenhle animák líbil. V některých scénách jsem se dobře zasmála :D 80% :)(21.6.2012)

Skvělá zábava a odpočinek po práci...myslel jsem, že už mě animované Disneyovky ničím příjemným nepřekvapí, ale jsem rád, že jsem se spletl. Budu jenom opakovat ZIA, skvělá Eris a hlavně skvěle obsazený casting. Jo a je to bez zpívání :-))(9.12.2003)

Vyborna animacia, duchaplny dej, nemam si na vela veci stazovat, dobry animak.(8.5.2007)

Nevím jestli je to náhoda, ale řekl bych, že tvůrci Pirátů z Karibiku viděli tenhle animák určitě víc než jen jednou. No, pokud se Sindibádem: Legenda sedmi moří inspirovali, budiž jim to ke cti. Vzhledem k tomu, že oba filmy vznikli v roce 2003, může tomu být i naopak, ale ono je to vcelku jedno, protože podobnost je ... rámcová. Děj je velmi svižný, nápaditý a v rámci placatých animáků nadprůměrně zábavný. Paradoxně je to právě podobnost s později natočenými Piráty z Karibiku, která by jinak komerčnímu propadáku mohla pomoct. Do dnešní pirátofilské doby se Sindibád: Legenda sedmi moří náramně hodí a dějově nezaostává i za hranými filmy. Animace je příjemná na oko a občas překvapí, že umí být i ve 2D velmi působivá.(8.7.2011)

Tento snímek je opravdů špička mezi animáky, má to příběh, má to atmosféru a 2D animáky už se moc netvoří. Což je škoda, protože pokud by vznikaly takové skvosty jako je Sindibád, tak bych to sledoval pravidelně. Narozdíl od mnoha vyrenderovaných animáků má tento duši. Zároveň není příliš dětinský a pobaví opravdu každého, kdo mu dá šanci. 85 %(28.1.2005)