Sindibád: Legenda sedmi moří

Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Když pominu 3D animáky tak tohle určitě patří mezi mých top five kreslených filmů.Není tu nouze o vtip,dobrodružství,povedenou a zajímavě kombinovanou animaci a především hudbu.Scéna kdy Sindibád vyzvedne knihu nad hlavu a hraje při tom nezapomenutelný kousek od Gregsona - Williamse mi vždy nahodí husí kůži.Není důvod šetřit hvězdičkami. Score ***** nemuzu jinak,téma Syracuse je nezapomenutelný.(26.9.2009)

Tento snímek je opravdů špička mezi animáky, má to příběh, má to atmosféru a 2D animáky už se moc netvoří. Což je škoda, protože pokud by vznikaly takové skvosty jako je Sindibád, tak bych to sledoval pravidelně. Narozdíl od mnoha vyrenderovaných animáků má tento duši. Zároveň není příliš dětinský a pobaví opravdu každého, kdo mu dá šanci. 85 %(28.1.2005)

Velmi pekná rozprávka so so zaujímavým dejom a dávkou napätia, ktorá určite nie je určená len deťom. A plné hodnotenie ešte dopĺňa SUPER hudba by Harry Gregson - Williams.(21.10.2005)

Celkem neznámý animák. Ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Český dabing není špatný - stejní dabéři, jako u Prince of Egypt, ale na originál nemá. Námět mi sice nepřišel příliš dle mého gusta, ale koukat se na to dá. HLAVNĚ Erys je krásně zmáknutá a potom...Tartar je famózní!(2.1.2007)

Vážně nechápu, proč už se klasické animáky netočí. Vtip, pěkné animace, dobrodružství a romantiku, to vše ve filmu najdete.(12.9.2007)

*JEDNOOKÍ A ŠABĽORUKÍ* Rozprávka, ktorá pôsobí na rozdiel od väčšiny iných rozpráviek zrelším a serióznejším dojmom, i jej humor je skôr určený pre staršie publikum. Príbeh je veľmi akčný, plný súbojov, rôznorodých nepriateľov a mnohých prekážok. Človek má niekedy pocit, akoby pozeral do animovanej podoby pretransformovaný dobrodružný film, pretože na mnohých miestach vďaka svojej "zábavnej serióznosti" a komplexnosti postáv ako hraný film skutočne pôsobí. A nebyť nie príliš originálneho príbehu, ktorý pri rozprávke síce nie je prekážkou, ale pri hranom filme by už pôsobil nevhodne, vedel by som si ju predstaviť aj so živými hercami, v hlavných úlohách povedzme s Jason Momoa a Rosario Dawson. Verdikt v 1 vete: Na výprave s tými správnymi pirátmi. 26.04.11(26.4.2011)

Ať už byl Sindibád jako komiks, kniha, film/seriál nebo animák, nebavil mě, což je docela rarita, protože alespoň jednu z platforem vždy u animovaných záležitostí docela můžu.(25.10.2012)

Krásný animák i bez digitálních efektů. Ve všem tak akorát. 85%(29.10.2018)

Akčné, vtipné, dobrodružné, pekné nakreslené a hlavne má to správnu dĺžku bez snaženia sa umelo predlžovať dej.(17.1.2010)

Trošku jiný Sindibád než ho známe filmů nebo seriálu. Tenhle je cynický, sobecký, arogantní a taky hláškující zloděj, jehož zajímá jen jak si co nejvíce nahrabat. A co je na tom krásné že přes dobré a hrdinské skutky co vykoná a přes lásku se na konci zas tak moc nezmění. Jinak fajn animák, který chvílemi výpravou a strhující hudbou působí jako nějaký fantasy velkofilm a nechybí mu ani luxusní akční scény (ovládání lodi a různé akrobacie s lany a plachtami mi připoměly Vodní svět) a to co k Sindibádovi neodmyslitelně patří - nejrůznější obrovská monstra. Příjemné překvapení.(21.2.2010)

Animovaný film o priateľstve a láske + uslintaný milý pes = rozprávka ako má byť, vizuálne krásne spracovaná, so skvelou hudbou.(27.2.2004)

neškodila by delší stopáž a druhý díl - moc by mě zajímala epizoda s Hydrou nebo kyklopy :-)(16.5.2005)

Úžasný animák, který by si zasloužil více popularity /210%(29.4.2018)

wow... že to bude tak dorý sem nečekal. Kéž by bylo více takovýchto filmů. Vizuálně dokonalé, dějově originální a neklasický hlavní hrdina, který neví jestli je hodný nebo zlý. Určitě to není film jen pro děti. Místy jsem měl pocit, že to je dokonce lepší než některé hrané verze Sindibádových dobrodružství.(8.4.2004)

Klasický kreslený film už se dneska jen tak nevidí. Dnes už je to samá 3D animace. Ne že by to nebylo pěkné, ale takovéhle příjemné a vtipné vytržení ze stereotypu nikdy neuškodí. Je tu láska, akce, humor, zlá bohyně! No, co víc si přát.(22.12.2009)

Jednou to dávali v televizi na štědrý den a tak jsem na to koukal, když po ránu v té televizi nic nedávají a moc mě to teda neoslovilo. Je to pěkný animák, to ano, ale film jinak nuda. Mé srdce pro animované filmy zřejmě vždy bude následovat Pixaru.(15.4.2013)

Mali ponechať len klasickú animáciu, prekážalo mi CGI.(19.12.2015)

Hodně nevýrazný film. Ani se nedivím, že nebyl komerčně úspěšný. Animace průměrná, dialogy jakbysmet.(9.9.2013)

Sindibáda jsem viděl několikrát, doopravdy hodně krát a vždycky se bylo nad čím bavit. Jak zlo tak i dobro, obě tu jsou zhmotněné perfektně, akce je přiměřená a působení postav je tak akorát pochopitelné pro oko menších diváků. Paráda. - 7/10 -(22.3.2015)

Na klasicky animované filmy ze západní produkce moc často nekoukám, vyjímaje Disneyho, ale tady jsem udělal výjimku a udělal jsem tím i sakra dobře! Má to sympatické postavy, od začátku do konce zábavný příběh a hlavně - nádhernou animaci. Ta sice občas kombinuje 3D, ale tak, že to vůbec nevadí. Narozdíl od Disneyho mohl uchopit trochu širší záběr, ačkoliv stále přejímá koncept třeba už jen velmi silné ženské postavy v jedné z hlavních rolí. Film jsem si užil, bavil mě a v jednom kuse jsem se rozplýval nad animací. (Tohle, že je rok 2003? Těžko se věří.) 90%(3.11.2018)

Rozprávka ako má byť - pekne vymyslená, veľmi pekne nakreslená, a casting tiež skvelý. Presne ten typ rozprávky na vianočný čas, pohoda, kávička, sladkosti...(17.12.2003)