Sindibád: Legenda sedmi moří

Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Jeden z mých neojblíbenějších (ne-li nejoblíbenější) animáků vůbec. Hano Solovský pirátský hrdina, ušlechtilý přítel, odvážná krásná a vtipná holka, zlá a zároveň čestná bohyně sváru, a posádka všemožných zábavných individuí. Tihle všichni ve filmu se skvělým příběhem, překvapivě briliantní akcí a epickýma hláškama (ve svých 17 letech používám některé hlášky při normálních rozhovorech - epické). A tohle všechno zabaleno do jedné z nejhezčích animací, které jsem kdy v životě viděl. A to nemluvím s ohledem na ty hnusy, které se tvoří dneska. I proti starým krásným animacím je tohle naprostý "majstrštich". Smekám, klaním se a hlavně doporučuju všem.(14.4.2012)

Výborná odpočinková pohádka o Sindibádovi. Nadupaný vizuál a "průměrný" příběh, který je v tomto ohledu vhodný. Vem si košili, takhle někomu vypíchneš oko...(3.11.2018)

Nejsem žádný fanoušek Dysneyovek ale tato mě zaujala hned napoprvé. Hlavní hrdina není totiž žádnej přitroublej klaďas, ale sympatickej pirát kterej se stará jen o svou kapsu, prostě super!(1.8.2006)

Dávám tři hvězdičky především z důvodu nepěkného skloubení 2D a 3D grafiky. Ale jinak humor je místy dosti kvalitní a některé scěny jsou příjemně střízlivé a nepřekombinované.(20.3.2010)

Ach jo ... Vzdycky me zamrzi, kdyz dobry film propadne a v pripade Sindibada to mrzi dvojnasob, protoze kdyz ke konci Sindibad glosuje mapu a premysli, vstric jakym dobrodruzstvim se vydat dal, je nad slunce jasne, o jak uzasna dobrodruzstvi jsme kvuli nevalnym trzbam prisli. Pokud tedy mate radi dobrodruzstvi a Legendu sedmi mori jste z nejakeho duvodu minuli, urcite si doplnte vzdelani, opravdu to stoji za to. Epic fail zamorskych divaku a naprosto nezaslouzeny kasovni propadak, kteremu vdecime za veskerou kvalitni akci v prvnich ctyrech dilech Piratu z Karibiku. Jen tady je vseho vic a lepe se na to kouka ...(22.5.2013)

Trošičku ještě si pohrát s dějem by neškodilo, ale jinak moc příjemná pohádka za tři hvězdy a ta jedna je za animák ve stylu mého dětství :)(16.3.2015)

Milý a humorom nabitý animák, ktorý má príjemný príbeh. A dobrodružstva tam teda ale je! Super pre deti a niečo si nájdu aj dospelý.(24.1.2018)

Obyčejná pohádka inspirována starořeckou mytologií. Není to nic geniálního, ale je to nápadité, vtipné, rychlé a má to tempo. Akční scénky jsou plynulé, a prostě to udrží vaši pozornost. Jediné chvilky nudy nastávají při scénách, které se snaží hrát na city. Občas taky trošku hapruje animace, ale při tom hlavním, a to je akce, si pár hnusných CGI záběrů ani nevšimnete.(28.7.2018)

Miluji tyto animáky! Když se člověk chce odreagovat něčím nenáročně svělým, tak tohle je jeho volba... 85%(23.2.2012)

Nádherné a v originále velmi pekne namluvené. A navíc jsem se ještě zamiloval do hlavní zapornacky a jejího hlasu.(8.5.2014)

• gpx

Jako film pro děti v mém případě nevhodné. Zase je tam vecpaná feministická agitka. Nemám potřebu podporovat dceru v přesvědčení, že ženská ví všechno nejlíp a že si může beztrestně dovolit k chlapovi co se jí zlíbí.(25.7.2018)

75% | 8/10(21.12.2018)

• armin

popravdě: čekal jsem o tolik více (a to i pro děti) než jen novou verzi řeckého odyssea vracejícího se na místa činu, navíc v převleku za orientálního sindibáda... podprůměrný animovaný, americký film se snahou o zajímavou animaci, která se nakonec až tak nepovedla - Dreamworks těžce zklamali... "skvělou zábavu, vzrušující zážitek a zábavný příběh" (viz text distributora) jsem bohužel nenašel(2.8.2006)

Uzasny animak plny skvelej akcie a humoru. Akurat pribeh bol slabsi, asi mam sindibada zafixovaneho inac ale klobuk dole.(4.2.2010)

Tak přesně takhle si představuji dobrý animovaný film. Je to nápadité, akční, dobrodružné a neskutečně vtipné. Všechno se to děje v obrovském tempu, které nenechá diváka vydechnout. Výborná pohádka nejen pro děti.(16.5.2014)

Poměrně dospělý humor, to mě potěšilo ("Obleč se, ať někomu nevypíchneš oko" při pohledu na bradavky v zimě). Celkově zábavné a příjemné.(22.3.2015)

Parádní animák, který je nabitý akcí a zajímavými monstry. Souboje s nimi se mi taky hodně zamlouvaly. A uslintaný pes byl peckový.(19.4.2015)

Milá rozprávka pre divákou každého veku, humor ani akcia a romantika nechýbajú. Škoda že nie je pokračovanie.(18.6.2017)

71%(26.5.2018)

1 2 3 4 5 6 následující >>