Čtyři pírka: Zkouška cti

The Four Feathers

V mene cti

Dobrodružný / Drama / Válečný / Romantický

USA / Velká Británie, 2002, 124 min

Jako asi většina lidí, co to tu komentovali, jsem poprvé film viděl s nulovýma očekáváníma, a že ten film po chvíli vypnu. Ze začátku to sice je trochu těžší vydržet, ale od scény, kdy Djimon Hounsou paroduje britský smích, jsem byl k filmu přikovaný. Přátelství, hrdinství a síla vůle jsou základem hodně silného příběhu. Do toho fantastický Heath Ledger. Jediným negativním argumentem, se kterým zde můžu souhlasit, je opravdu mizerná kamera (zvlášť v akčních scénách).(30.7.2008)

Po dlhom čase veľkovýpravný historický príbeh vzdialene pripomínajúci Lawrenca z Arábie. Vysoký rozpočet , slušné herecké výkony a silný príbeh dávajú tušiť skvelému diváckemu zážitku. Ale je to strašne dlhé a dej sa doslova vlečie vyše dve hodiny do absurdného finišu, ktorý je vystrihnutý ako z úplne iného filmu.(5.7.2003)

• Raven0

Docela průměrné dobrodružno-válečno-dráma. Pěkná bitva, působivé pouštní prostředí, ale jinak nic extra. Trapné keci o boji za vlast, o boji za statečné britské kamarády, o boji za slečnu, která odsoudí svého milého, že nechce zařvat v nějaké daleké a nic neříkající zemi. Trošku mi tento film připomenul The New World, ale s tím rozdílem, že New World je daleko, daleko lepší :-) Sice nemám xx bodů jako kleopatra a takový machr, že bych toto natočil lépe také bohužel nejsem, ale pravdou halt je, že jsem se prostě nebavil.(25.9.2007)

• Renton

Scénář: Michael Schiffer, Hossein Amini .. Britští královští vojáci si posílali pírka zbabělosti. Shekhar Kapur by měl dostat pírka neschopnosti. Na pár momentů, hereckých výstupů a slušné hudby je to snadno zapomenutelná historická záležitost.(4.1.2006)

Tak tohle me docela prijemne prekvapilo, hlavne na Kapura slusne natocenou akci. Film ma zajimavej a docela originalni pribeh, je tu spousta zajimavejch lokalit a kdyz zacne naka bitva, tak je fakt paradne natocena. Navic se film muze oprit o naprosto perfektni vykon Heatha Ledgera a Hounsoua. Nicmene i Bentley se snazi. Celkove by sice snes drobny zkraceni, hlavne cast pred a po udalostma v pousti, nicmene nikdy film nenudi a ja se dobre bavil.(15.9.2008)

• - Film se dostal do kin až po dvou letech po natočení a nevydělal ani čtvrtinu svého rozpočtu. (Aknah)

• - Aquol, prodanou princeznu převáděnou přes poušť, hrála súdánská top modelka Alek Wek. (Candice)

• - Spoiler: Veľká púštna bitka, ktorá je zobrazená vo filme, bola inšpirovaná skutočnou bitkou pri Abu Klea, ktorej sa zúčastnilo zhruba 1100 britských vojakov a asi 12000 mužov na strane nepriateľa. Narozdiel od filmu v nej však zvíťazili Briti. (MikaelSVK)