Čtyři pírka: Zkouška cti

The Four Feathers

V mene cti

Dobrodružný / Drama / Válečný / Romantický

USA / Velká Británie, 2002, 124 min

Já se ani nedivím tomu nízkému hodnocení. Ne proto, že by to byl špatný film. Je to z toho důvodu, že pro většinu z n(v)ás je těžké si představit, že kvůli čtyřem pírkům, bychom byli ochotni umřít. Protože doba se změnila, většina zapomněla na takové věci, jako jsou čest, respekt, přátelství. Pak se ale divíme, v jakém že světě to žijeme. Vraždy jsou, (bohužel), na denním pořádku a děje se spousta zvěrstev. Kde jsou ty doby, kdy slova jako úcta nebo přátelství něco znamenala.(2.2.2009)

Film som si pozrel len kvôli zosnulému Heathovi Ledgerovi, no musím povedať že ma zaujal. Pekne vymyslený príbeh krásna výprava a to hlavné vojna! Áno je to aj vojnový film hoci dochutený miernou romantikou ale má to aj vojnové scény a za tie mu ďakujem. Herci sú v pohode hlavne Ledger, hoci nieje to Joker ale to dobre všetci vieme takže nemôžem povedať že som ostal sklamaný. Film ktorý je nedocenený a má svoju kvalitu. 80%(18.11.2008)

Historický film by podle mého názoru měl mít v hlavních rolích někoho, kdo má sílu nést velko film, nebo alespoň historický film takovéhoto formátu. Někoho emocionálně silného, který dokáže od začátku do konce drásat nervy na plné obrátky. Tenhle film sice obsahuje Heathe Ledgera, kterého až posmrtně skutečně opěvují, ale tadyta role mu zase natolik nesedla, abych s ním byl spokojený. Tohle je prostě ta historie, natočená ne přílíš zábavnou formou, spíš fádní a nudnou s občasnými akčními scénami, které jsou klasicky na úrovni, ale ty delší nudné kecací části určitě nezachrání.(27.3.2009)

Právě mám puštěný FilmboxHD s "Pírky" a musím se přiznat, že hodnocení dost dobře nechápu a přemýšlím jestli jsem opravdu tak nenáročný divák, když se mi tenhle film líbí. Nezkoumám kameru ani to jestli to režisér mohl natočit líp (to se dá skoro vždycky), ale zajímá mě příběh a i když koukám už po několikáté, tak vždycky najdu detail, který mi dřív unikl. To co je důležité je hrdinství člověka, který nechtěl jít do války, protože se bál, jenže jak se děj odvíjí tak se nakonec stává jejím hrdinou. A ta pírka zbabělosti si vlastně nezasloužil. Za to že je film šmrcnutý ještě romantikou je u mě plus, protože i láska k životu patřila a patří.(29.9.2011)

Filmoví tvorcovia mali k dispozícií zaujímavý príbeh, no naložili s ním veľmi nezodpovedne. Výsledkom je nevýrazný film trpiaci nedostatkom filmového kumštu, ktorý ma výraznejšie zaujal iba dvakrát a to počas najväčšej bojovej scény filmu a počas úteku naprieč púšťou pred väzniteľmi. Na miestach, kde zlyháva režisér ako rozprávač, ktorého úlohou je zaujať diváka, nepomáhajú ani herci a ani Hornerova hudba, ale film má v sebe predsa len niečo, čo mi nedovolí ísť pod tri hviezdičky a tým je najmä príbeh, ktorý sa ale bohužiaľ v tomto filme nedočkal kvalitného spracovania.(23.11.2004)

• - Aquol, prodanou princeznu převáděnou přes poušť, hrála súdánská top modelka Alek Wek. (Candice)

• - Film se dostal do kin až po dvou letech po natočení a nevydělal ani čtvrtinu svého rozpočtu. (Aknah)

• - Vtedajší britskí vojaci v Sudáne nenosili šarlátovo červené uniformy, ako to bolo vo filme, ale sivé tuniky. (MikaelSVK)