Ranč

• USA The Ranch
USA, (2016–2020), 41 h 47 min (Minutáž: 26–36 min)

Režie:

David Trainer

Série(4) / Epizody(80)

Coltovi nevyšel plán být profesionálním sportovcem. Teď pomáhá tátovi a bráchovi udržet ranč nad vodou a ještě si musí najít v rodině svoje místo. (Netflix)

Spooner

Z novinky The Ranch se po čtyřech viděných epizodách žádná velká komediální pecka nestala. O žádný průser se naštěstí nejedná. Divák se i přes výhrady několikrát usměje a celé vám to díky sympatickému castingu a pohodovému country soundtracku příjemně uteče. Jen jsem se nemohl celou dobu zbavit dojmu, že z toho mohla být daleko větší pohodovka. To by si však tvůrci museli rozmyslet, co přesně chtějí točit. Místo správného feel-good kousku tak zatím dostáváme spíše rutinní nudu, která neví jestli chce spíše bavit, nebo být tak trochu dramatem o rodinných vztazích. A nefunguje moc bohužel ani jedno. Další hitový zářez po vzoru Zlatých sedmdesátých a Dva a půl chlapa tak tentokrát nečekejte. 50% ()

DwayneJohnson

Velká škoda, že zhruba po padesáti dílech zlikvidovali Dannyho Mastersona, mojí skoro nejoblíbenější postavu. Do té doby jsem tasil známku nejvyšší a nadšeně chrlil superlativy a dokonce chvíli uvažoval i o top teen. Ale nedá se nic dělat, musím to brát takové, jaké to je a jen se v koutku duše modlit, že kampaň mee too se nedostane až k nám a pokud ano, budu to brát jako zjištění, že už jsem se definitivně obrátili na západ, kompletně se vším všudy. Pokud bych měl říct pár slov k samotnému seriálu, byla to aspoň a to hlavně ze začátku těžce návyková záležitost, která mě ze začátku úplně přikovala k monitoru a přes lehce klesající kvalitu na konci jsem vydržel celých osmdesát dílů. Vůbec nechápu, co mě na tom tolik bavilo, ale možná to bylo samotné prostředí, které mě spolu se spoustou opravdu vtipných a velmi dobře udělaných situací několikrát přivedly do varu. A samotný fakt, že se tady těžce nadržuje republikánům mi ani v nejmenším nevadil, ba naopak, bral jsem to jako příjemnou, seriálovou změnu. (oblíbené postavy: Colt, Rooster, Aby, Beau, Dale, Hank) ()

Jenda

Jsem mile překvapený, že mě takto situovaný sitcom baví. Tím svým roztomilým vidláctvím mi to trochu připomíná Last Man Standing Tima Allena. I když jsou i tady některé vtipy jakoby dost zaměřené na jinou cílovku, dá se u toho občas zasmát a odpočinout si. ()

ScarPoul

Je to iné. Nie je to žiadny hahaha sitcom ani žiadny seriál, ktorý by chytal za srdce, hoci pár silných momentov určite má. The Ranch je tak prapodivná vec, že vlastne v mnohých líniách funguje. Fantastický Masterson a výborný Elliott z tohto robia niečo čo sa oplatí vidieť. Netlačí to na pílu. Mení to veľmi umne náladu z komédie na drámu a pritom to zostáva svojské a svieže. Dejové zvraty sú podmienené charaktermi, ktoré sa len veľmi ťažko menia a sú bohužiaľ v nekonečnom kruhu ich vlastnej obmedzenosti. ( niekedy je to dobré, niekedy nie). Pozeral som to a užíval som si to. Hoci od dokonalosti to má stále ďaleko, vypína sa pri tom znamenite. Až tak, že máte chuť ísť a dať si pivo a whisky. 1. séria - 70% ()

Pajky3

1. série The Ranch je seriál, u kterého jsem od začátku nepochyboval o tom, že to bude něco pro mě. Na shledání dvojice ze „sedmdesátek“, tedy Ashtona Kutchera a Danny Mastersona, jsem se těšil. Oba dokázali i v další komediích, že tohle je žánr, který je jim opravdu vlastní a věřil jsem, že pod taktovkou Netflixu si reputaci nezkazí. Už jsem tedy začal obsazením, kterému to i po letech funguje na jedničku. K obsazení se navíc připojila také Elisha Cuthbert, což je plus. V průběhu prvních 10 epizod potěšil i několik hvězdných hostů jako Jon Cryer, Aimee Teegarden, Megyn Price nebo Ethan Suplee. Trošku mi na začátku nesednul Sam Elliott v roli táty, ale naučil jsem se ho tolerovat, i když z obsazení mě baví nejmíň. Epizody mě bavily, nabídly skvělou interakci mezi hlavní dvojicí (hlavně) a jejich tatíkem. Nabídl spoustu vtipů a z nich byla příjemná část opravdu povedená a navrch přihodil několik narážek a dvojsmyslů. Sice to nejsou Zlatá sedmdesátá, ale to je vlastně taky dobře. Na druhou stranu určitě je tady několik mínusů. Jako hlavní otravný smích v pozadí, který hned následuje tatík Beau. Ještě bych přihodil, že se jim zajímavě podařilo vybruslit ze stereotypu "prsaté blondýny" a až je mi líto, že Heather tam byla (možná ne) jen do počtu. Druhá polovina série se nesla ve stejném duchu a bavila. I tentokrát pobavilo několik hvězdných hostů, ale největší prostor si pro sebe ukradl Fez ze Sedmdesátek, což bylo skvělé zpestření. Jsem docela zvědav na to, co přinese další série, protože jak už to tak bývá, dostalo se na cliffhanger... 2. série Opět jsem se skvěle bavil, opět se přišlo podívat několik hvězdných hostů a potěší hlavně ti z Dva a půl chlapa či Zlatých sedmdesátých. Ač má být Ranch hlavně komedie, tak podle mě přinesl jeden z nejzajímavějších pohledů na těhotenství, co jsem za poslední dobu viděl. 3. série Třetí řada byla zvláštní, protože se provalil skandál Dannyho Mastersona a tak musela být jeho postava odstraněna. Ještě předtím se však stihla natočit první polovina série a pak měli tvůrci dostatek času na ono odstranění. Jsem rád, že to nezabalili úplně. Musím přiznat, že když jsem se seriálem začínal, tak jsem čekal spíš nové "sedmdesátky", ale místo toho boduje Ranč hlavně ve svých dramatických linkách. A to se prokázalo i v této sérii. Se ztrátou Roostera se tvůrci vypořádali na jedničku a díky tomu z toho vytáhli několik pořádně silných epizod. Příchod nové postavy pak nebyl nijak rušivý a jen těžko mohli vybrat někoho, kdo dokáže stejně dobře zahrát komedii i drama jako Dax Shepard. Nyní upřímně doufám v další řadu a doufám, že mi Netflix udělá radost. 4. série Závěrečná řada dopřála slušné rozloučení a dobré zakončení. Sice je třeba si přiznat, že už to možná nemělo ten samý šmrnc jako na začátku, ale i tak je potřeba pochválit. I kdyby jen za to, že tvůrci překonali odstranění jedné z hlavních postav. Jak mi ze začátku úplně nevoněl Sam Elliott a jeho Beau, tak jsem na něj úplně otočil názor a oblíbil si ho, ale zamlouvala se mi celá sestava. O to se mi loučilo hůř. Na Ranč se určitě ještě někdy s chutí vydám. () (méně) (více)

Khumbac

Netradiční humor, táta a štamgast co se vždy ozve v pravou chvíli jsou the best. Kutcher zde vyniká mnohem lépe nežli v dva a půl chlopka. ★★★★✰ ()

WincKruspe

Rozhodně rozporuplný seriál. První 2 série fungují jako komedie, která je založená na jednoduchým hláškování, ale funguje to skvěle a člověk se opravdu pobaví. Další 2 série jsou spíš jak mexická telenovela. Ne, že by ta dramatická část občas taky nefungovala, ale většinou je to pořád to samé dokola, takže jsem od 3. série začal scény některých postav přeskakovat. Ale bohužel nejvíc utrpěla ta zábavná část, kterou vyřešili tak, že do vážných rozhovorů vkládají absurdní, naprosto stupidní hovadiny. Ale i tak seriál zanechá dojem a do některých postav a jejich životních situací se dokážete vžít. ()

Milan25

Seriál z prostředí amerického prdelákova založený na velmi jednoduchém humoru. Ideální, když chcete sledovat něco, u čeho se absolutně nemusí přemýšlet, a docela to pobaví. ()

Ledkodlaq odpad!

Po několika slibných dílech se z toho postupně stává stejný sociologický marast jako vše ostatní a upadá do průměru. Poslední hvězdu ztrácí za to, jak se Netflix zachoval Mastersonovi (Rooster). Ať táhnou do hajzlu s celým metoo. ()

Mimomisu

Hvezdicku musim dat dolu za naprosto zbytecnej laught track. K tomuhle relativnimu comedy/drama s divadelnim feelingem se to nehodi. Ale jinak docela fajn prekvapeni ()

simon84

dal jsem to pomalu na jeden zatah. Vybornej sitcom, ten humor mi sedi. Sam Elliot je naprosto dokonalej. jen teda skoda, ze prijdem o Roostera, protoze dostal od Netflixu vyhazov (obvinen ze znasilneni)... ()

Talina

Na tenhle seriál jsem se začala dívat kvůli kombu Kutcher- Masterson, a jsme ráda že jsme tak učinila. Tenhle seriál je prostě něco jiného. Má to vtipné momenty, má to smutné momenty a je to podle mě něco, co stojí za to vidět. Od S03E11 tam už bohužel nebude Masterson, který je prostě super a bez něhož to bude o dost méně vtipné, ale co se dá dělat, někdo někoho obviní, nemá důkaz no a všichni mu věří a tak to asi zřejmě teď chodí na tom světě. Nahradí ho sice Dax Shepherd, ale bude to jako když skončil Charlie Sheen v Dva a půl, prostě to postupně půjde do sraček. Škoda ()

Jabcan

Geniální seriál. Zajímavý a svěží koncept, který se v sitcomech příliš neobjevuje. Neukazuje totiž život lidí ve velkých městech jako naprosto drtivá většina jiných sitcomů, ale naopak je zasazen do farmářského prostředí americké obilnice. Herecké výkony Sama Elliotta jsou regulérně na Emmy a společně s výbornou atmosférou a velmi dobrým humorem seriál ideálně dotváří. ()

Zdenda_CZ

Né Rooster né. Moje hodnocení platí jen do doby, kdy je v seriálu Danny Masterson, po jeho konci bych dal tak jednu hvězdu. Bohužel v dnešní době je moderní vyhazovat herce za obvinění, která jsou přes 15 let stará. Děkuji presumpci viny za zničení dalšího seriálu. ()

Dejf4

Seriál, který v sobě má jisté kouzlo. Obsahuje humor, ale i dramatické chvíle. Ale především úžasnou sestavu postav, které si zamilujete. Strašně dobře se u toho relaxuje a je to mírně návykové. 7/10▐ Více u jednotlivých sériích...▐ ()