Teroristé hákového kříže: Pachatelé - Ještě není všem dnům konec (TV film)

Die Täter - Heute ist nicht alle Tage

Mitten in Deutschland: NSU 1

German History X: NSU

NSU German History X

Německo, 2016, 95 min

Zatím jsem viděl jenom první díl, který se mi osobně velice líbil. Na rozdíl od ostatních mi to nepřišlo až tak dokumentární a hlavní hrdinové byli vybráni velice dobře. Jejich přesvědčení jsem jim věřil - pěkně to ve srovnání s Baader-Meinhof-Komplex ukazuje, jak podobný je pravicový i levicový extremismus.(1.10.2017)

Po profesní stránce se jedná o v podstatě průměrný hraný dokument s upozorněním, že některá fakta se můžou i podstatně lišit od objektivně známých skutečností. Po obsahové stránce ve mne minisérie zanechala dva rozporné pocity, Jednak respekt k německým filmařům, že si něco tak krutého vůči své zemi dokázali natočit, ale jednak poznání, že různé nuance fašismu a rasismu jsou v tom národě jako v koze.(15.10.2017)

Téma super, snaha o alespoň "nějakou" rekonstrukci, ale zpracování nic moc. Je to natočené takovým tím nudným televizním německým způsobem alá Doktor z hor. Je to škoda, protože téma NSU je hodně silné a dokonce se dá říct, že celá série má dobrý nápad, jak celý případ zpracovat - pachatelé-oběti-vyšetřování. Tak uvidíme, co bude dál. Jinak k výběru herců ... myslím, že to celkem sedí, koukněte na fotky jejich reálných předobrazů.(9.10.2017)

Hodnotím celou sérii jako celek. Rozhodně zajímavý námět a také zajímavé zpracování, kdy se každá část věnuje pouze jedné skupině. Mně by ale asi víc vyhovoval klasický film s postupným vývojem všech postav lineárně - takhle byla 1. část nadprůměrná, 2. část slabší a 3. ještě o trochu, takže celkové vyznění celého projektu bylo pro mně spíš průměrné. Ale to, jak německy "dokonalá" státní mašinerie nebyla schopna 13 let dopadnout 3 pachatele, postavilo naší policii rozhodně do lepšího světla :-)(19.10.2017)

Po úvodnej nude kedy sa dejom posúvame skákaním od mesiaca k mesiacu sa dopracujeme k nejakému príbehu, ktorý začína dávať zmysel. Na druhú stranu príbeh nie je nejako silne pútavý a okrem možnej historickej výpovede prakticky nemá veľkú hodnotu. Hereckí protagonisti sú mne osobne strašne nesympatickí a to doslova všetci. Provokatívny portrét hnevu, frustrácie.... si rozhodne predstavujem inak.(30.9.2017)

• - V čase 1:14, když Beate (Anna Maria Mühe) domlouvá pronájem garáže, je jasně vidět, jak má policista obráceně nasazené nárameníky na uniformě. (Pimburger)