poster

Teroristé hákového kříže: Vyšetřovatelé - Jen pro služební použití (TV film)

 • Německo

  Die Ermittler: Nur für den Dienstgebrauch

 • Německo

  Mitten in Deutschland: NSU 3

Drama

Německo, 2016, 90 min

 • Aky
  ****

  Po profesní stránce se jedná o v podstatě průměrný hraný dokument s upozorněním, že některá fakta se můžou i podstatně lišit od objektivně známých skutečností. Po obsahové stránce ve mne minisérie zanechala dva rozporné pocity, Jednak respekt k německým filmařům, že si něco tak krutého vůči své zemi dokázali natočit, ale jednak poznání, že různé nuance fašismu a rasismu jsou v tom národě jako v koze.(15.10.2017)

 • Pimburger
  ***

  Třetí díl asi nejnudnější a téměř jsem nedokoukal. Vzhledem k tomu, že se dva pachatelé - tedy pravděpodobně- sami zastřelili a poslední se udala sama, neměli herci v rolích policistů v podstatě co hrát. Jediné, co tak z vyšetřovatelů zbylo, byly podivné konspirace o tom, že Spolkový úřad pro ochranu ústavy celou dobu s teroristy téměř spolupracoval. Za mě nic moc...(15.10.2017)

 • BoKo_CzT
  *****

  Skvelé finále tejto nadpriemernej nemeckej trilógie, ktorá už zaláme predstavami o našom živote v údajnej demokracii aj u najnaivnejších z naivných. Film, ktorý vás dostane z kinematografickej nudy a zároveň možno niektorých aj z občianskej letargie. Apropo odporúčam aj penzum dokumentárnych filmov z tvorby nemeckej verejnoprávnej televízie ZDF, ale aj mnohých súkromných televízií. ZDF má mnoho reportáží dostupných napr. cez HBBTV. Kopa dokumentov o NSU sa dá nájsť aj na Youtube. Opakujem však, že aktivity NSU sa diali v dnešnej "modernej" "demokracii", za vlád napr. A. Merkelovej, takže sa pripravte na to, že otrasú vašimi predstavami o modernom štáte.(15.10.2017)

 • gudaulin
  *****

  Pokušení známkovat jednotlivé seriálové díly jsem nikdy nepodlehl, tady ale nebylo zbytí. Chybí tu totiž možnost ohodnotit třídílnou sérii jako celek, jakkoliv právě až průsečík tří pohledů, tedy pachatelů, obětí a vyšetřovatelů, z toho dělá komplexní silné dílo v žánru hraného dokumentu. Na takhle výrazný, odvážně kritický počin se Česká televize dosud nezmohla a v rozpočtu to opravdu nebude. Minisérie dává nahlédnout divákovi na zpackané vyšetřování série vražd tureckých přistěhovalců a mapuje přitom fungování extremistické ultrapravicové německé scény. Naznačuje ledascos o pozadí série vražedných útoků, klade provokující otázky a zneklidňuje naznačenými závěry. Že má série televizní vizáž, považuji za samozřejmost, obsah je ale vysoce nadprůměrný. Celkový dojem: 90 %.(24.10.2017)

 • Morholt
  ***

  Tohle zamrzí. Netvrdím, že trojka je úplně špatná, ale měla největší potenciál ze všech dílů, který ale bohužel nenaplnila. Na vině není jen nevýrazný hlavní hrdina, ale i trochu nepřehledné vyprávění. Každopádně sledovat jednotlivé bezpečnostní složky, které si hrály na svém písečku bylo docel zábavné a zároveň šel mráz z toho, kolik nahnědlých policistů v jednotlivých sborech působí. Jen tomu prostě chybělo něco navíc. Celkově ale celou sérii hodnotím pozitivně a mohu jen doufat, že se tenhle případ jednou dostane i na plátna. 55%(21.2.2018)