Krajinou domova (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014–2017, 7 h 56 min (Minutáž: 26–27 min)

Petr Krejčí

Petr Krejčí

Michal Matuška

Jan Maxián

Alois Švehlík (vyp.), Jan Maxián (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (88)

Po hoooooodně dlouhé době nelituji televizního poplatku který jako ovce platíme a díky čétéčku jen na sračky se díváme... Toto je jedinečné dílo, kterému nejde absolutně nic vytknout! Záběry jsou naprosto archaické, komentář je smysluplný, a hlavně je to všechno NAŠE! A snad to trochu lidem otevře oči, že není jen PC, že není jenom TV, ale že je tu taky neskutečná příroda, kterou v takové rozmanitosti jako u nás nemají téměř nikde na světě... A že bychom si ji měli vážit a ctít ji jako svatou. Vždyť už je všem přeci jasné, že bůh je slunce ( myšleno naše nejjasnější hvězda ) a to všechno ostatní se od toho jen odvíjí...(8.5.2016)

Skvěle natočeno.(29.1.2019)

Fascinující směs rozmanitostí, barev, míst a tvarů, čím chci říct, že i po celou dobu baví. Každá krajina překvapuje novými a novými záběry jako mág svými kouzly. Jinak na horách a jinak v rovinách. Je úplně jedno, jestli v hradní zástavbě nebo v lůně přírody. Ba co víc, plynutím času a jeho střídáním, jako by se mi otvíral neznámý svět. Celé to bylo brilantní, ale zároveň i jakési vlídné vyznání k drahé domovině.(30.1.2019)

Moc hezké záběry a povídání z nejrůznějších míst naší malé, ale krásné krajiny. Jen je někdy hudba i mluvené slovo přepáleně dramatické.(7.6.2016)

Úžasně natočeno i okomentováno. Skvělá stopáž umožňuje i využití v hodinách zeměpisu. Díky! :)(25.2.2019)

Zatím parádní seriál o naší krásné krajině, plno skvělých záběrů a zajímavých informací s hudbou, která Vás úplně vtáhne, vše na vynikající úrovní, fakt výborná práce.(29.4.2016)

Máte rádi dorty? Nebo jste spíše na zdravější bohatý ovocný pohár? Tak si představte, že máte narozeniny a vaši nejbližší vám k tomu Vašemu významnému dnu předají obrovský, ale opravdu obrovský pohár všech chutí, které máte rádi. ... No, a teď znáte můj pocit při sledování dokumentárního cyklu Krajinou domova. Každá epizoda, to je naprosto jiná a unikátní chuť jednotlivých kousků ovoce v poháru. A tak jsem si osmnáctkrát vychutnával tu excelentní chuť a přál si, aby tento dokument nikdy neskončil. Díky pane Krejčí, pane Matuško, pane Maxiáne za hudbu a pane Švehlíku za úvod a ukončení. Bohužel, hlasovým zabarvením nevýrazný zvukový komentář p. Maxiána nebyla dobrá volba.(18.1.2019)

Seriál jakoby poskládaný z nejkrásnějších obrázků na plochu počítače. K tomu doprovodný symfonický spektákl, za nějž by se nemusel styděl ani Tuomas Holopainen z Nightwish a mluvené slovo, vyžívající se v barvitě lyrickém patosu. Přitom nejde o dokument BBC, ale o konečně sebevědomě zpracovanou přírodovědnou anabázi České republiky. Stačí se pohodlně usadit a vrcholně se kochat.(2.5.2016)

Dokumentární série, po jejímž shlédnutí budete mít chuť nejbližší víkend vyrazit na čundr. Kvalitní poměr informací pro každého a pěkných panoramatických záběrů. Je z toho cítit snaha přiblížit se standardům dokumentů BBC, která ale naráží na nestřídmost a občasné nepochopení věci. Letecké záběry jsou cool, ale působí trochu únavným dojmem - člověk tak trochu cítí, že kameraman má nezřízenou obsesi v používání dronů, pročež statické záběry prakticky absentují. Komentář osciluje mezi zasněnou a dramatickou polohou, i kdyby zrovna vyprávěl o cestě na nákupy. Samostatnou kapitolou je pak hudba - vcelku kvalitní a zajímavá, ale opět... nadužívaná a místy nesmyslně dramatická. Přes to všechno se na jednotlivé díly velmi příjemně kouká.(21.9.2017)

Krásný seriál a nádhernými záběry české krajiny - hory, řeky, louky, pole... To vše doplněné příjemnou hudbou, skvělým vypravěčem (oba jsou skvělí) a myšlenkou, že doma je krásně. Jo, zní to jak z reklamy, ale tenhle seriál se hodně povedl a já se na něj ráda koukám.(13.11.2017)

Až na ten odporně vlezlý a vyteplený homohlas jakéhosi übergeje Maxiána, je tenhle seriál možná tím nejlepším, co náš veřejnoprávní Moloch zvaný ČT ze svých útrob za poslední roky vyvrhnul. Nádherné výškové záběry a skvělá inspirace k mnoha nezapomenutelným výletům po naší otčině.(8.10.2017)

Už jen první díl o Jeseníkách, které mám z českých hor nejraději je skvěle nasnímaný s výbornou hudbou. Muselo to dát velkou práci. Teším se na další díly. Procestoval jsem už dost zemí na světě, ale stále u nás to považuji za nekrásnější.(22.4.2016)

Česká televize se rozhodla ukázat krásy naší domoviny. Čin jistě chvályhodný, ale dle mého názoru ne zcela bez vad. Koncept výborný, záběry úchvatné, ovšem na druhou stranu využití dronů v každém druhém pořadu, už mě začíná trochu srát. Pořád ale míň, než doprovodný komentář Jana Maxiána, ze kterého kape tolik patosu, až jsem z toho vždy tak po 10ti minutách celá upatlaná. Škoda, že tvůrci nenechali komentář pouze na mistru Švehlíkovi a Maxián se nevěnoval jen hudbě, která je opravdu výjimečná. Shrnutí: prvoplánově atraktivní pořad, který je možná lehce nedotažený, ale vzhledem k tomu, že nám ČT předkládá za naše peníze i daleko horší pořady, je to nadstandard.(26.5.2016)

Dokument s naprosto dech beroucí kamerou, dokonalou hudbou, velice zajímavým komentářem a přírodou, která nádherou bere dech. Tohle není jen dokument o naší přírodě. Je to i dokument o naší vlasti, který ve mě vyvolává patriotskou hrdost. Úctu i lásku k naší domovině, která zde byla ještě před námi a snad tu zůstane i dlouho po nás. Velký palec nahoru a tvůrcům se maximálně klaním. První epizoda: 95%. Druhá epizoda: 85%. Třetí epizoda: 75% Čtvrtá epizoda: 95%(23.4.2016)

Záběry krajiny jistě nádherné. U záběrů fauny už jsou vidět značné nedostatky v porovnání s profesionály z NG nebo BBC. Věřte, že krajina v Německu, Polsku a třeba i na Slovensku je velmi podobná té české, takže bych se mírnil v těch superlativech a řečech o výjimečnosti. ___ Jakkoli nejsem zastáncem monopolu á la BBC s Attenboroughem, tak patřím do tábora těch, které hned napadlo, proč zrovna toto monumentální dílo nedoprovází hlas pana Cílka. Zase lepší pan Švehlík, než původní nápad s průvodem přímo od pana režiséra Krejčího. Pan Maxián (hudba, vypravěč) nejslabším článkem.(3.11.2017)

Dojemné, poetické. Hezky se na to dívá a hezky se to poslouchá.(9.5.2019)

Tenhle dokument je troufám si říct skoro na úrovni BBC. Akorát britská krajina není tak krásná jako ta naše. Estetický a informativní zároveň. Možná jen škoda občas nepatřičně epické hudby, ticho by sem tam neuškodilo...(24.4.2016)

Naprosto úchvatné a dech beroucí, snese srovnání s absolutní světovou špičkou. Snad někdy příliš mnoho barevných filtrů, ale bez nich by to zase nebylo tak úchvatné a dech beroucí :)(9.5.2016)

Je fajn, že je to o České republice, už ale není tolik fájn fájn fajnový kolik se tu vecpalo počítačové grafiky.(3.5.2016)

V HD kvalitě velice pěkná podívaná(21.9.2017)

Nemůžu se zbavit dojmu, jako by dokument přehrával. Tvůrci se patrně snaží napodobit kousky od BBC, ale za mě se jim to nedaří. Nestačí jen koupit drona a půl hodiny vysílat záběry z něj za doprovodu rádoby megalomanské hudby a komentáře který se marně stačí napodobit Morgana Freemana a má nás u něj asi mrazit v zádech :). Chybí detailnější pohled na realitu a hodnotnější záběry fauny a flóry přímo ze země. Ale když čtu ostatní komentáře, vidím, že jsem sám, kdo je nespokojený, tak je asi všechno v pořádku.(19.5.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5