poster

Krajinou domova (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014–2017, 7 h 56 min (Minutáž: 26–27 min)

Režie:

Petr Krejčí

Scénář:

Petr Krejčí

Kamera:

Michal Matuška

Hudba:

Jan Maxián

Hrají:

Alois Švehlík (vyp.), Jan Maxián (vyp.)
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (88)

 • Fjera
  ***

  Za záběry krajiny a úvodní a závěrečný komentář Aloise Švehlíka bych klidně dala 5*. Dost velká tragédie je ale hudba z dílny Jana Maxiána a ještě horší je jeho komentář. Česká televize s ním opravdu šlápla vedle a díky tomu je pro mě jinak velmi dobrý dokumentární seriál pěkná otrava. Maxián se rozhodně hodí k dabování Spongeboba nebo pubertálních seriálů, ale chybí mu vyzrálost a serióznost. Všechno špatně. V českém dabingu je to druhý nejotravnější hlas hned po Filipu Švarcovi.(10.9.2016)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Skvěle natočeno.(29.1.2019)

 • tahit
  *****

  Fascinující směs rozmanitostí, barev, míst a tvarů, čím chci říct, že i po celou dobu baví. Každá krajina překvapuje novými a novými záběry jako mág svými kouzly. Jinak na horách a jinak v rovinách. Je úplně jedno, jestli v hradní zástavbě nebo v lůně přírody. Ba co víc, plynutím času a jeho střídáním, jako by se mi otvíral neznámý svět. Celé to bylo brilantní, ale zároveň i jakési vlídné vyznání k drahé domovině.(30.1.2019)

 • Hrabka
  ****

  Moc hezké záběry a povídání z nejrůznějších míst naší malé, ale krásné krajiny. Jen je někdy hudba i mluvené slovo přepáleně dramatické.(7.6.2016)

 • heyda
  *****

  Úžasně natočeno i okomentováno. Skvělá stopáž umožňuje i využití v hodinách zeměpisu. Díky! :)(25.2.2019)

 • Sifaka
  *****

  Zatím parádní seriál o naší krásné krajině, plno skvělých záběrů a zajímavých informací s hudbou, která Vás úplně vtáhne, vše na vynikající úrovní, fakt výborná práce.(29.4.2016)

 • Kimon
  *****

  Máte rádi dorty? Nebo jste spíše na zdravější bohatý ovocný pohár? Tak si představte, že máte narozeniny a vaši nejbližší vám k tomu Vašemu významnému dnu předají obrovský, ale opravdu obrovský pohár všech chutí, které máte rádi. ... No, a teď znáte můj pocit při sledování dokumentárního cyklu Krajinou domova. Každá epizoda, to je naprosto jiná a unikátní chuť jednotlivých kousků ovoce v poháru. A tak jsem si osmnáctkrát vychutnával tu excelentní chuť a přál si, aby tento dokument nikdy neskončil. Díky pane Krejčí, pane Matuško, pane Maxiáne za hudbu a pane Švehlíku za úvod a ukončení. Bohužel, hlasovým zabarvením nevýrazný zvukový komentář p. Maxiána nebyla dobrá volba.(18.1.2019)

 • 6thSun
  *****

  Seriál jakoby poskládaný z nejkrásnějších obrázků na plochu počítače. K tomu doprovodný symfonický spektákl, za nějž by se nemusel styděl ani Tuomas Holopainen z Nightwish a mluvené slovo, vyžívající se v barvitě lyrickém patosu. Přitom nejde o dokument BBC, ale o konečně sebevědomě zpracovanou přírodovědnou anabázi České republiky. Stačí se pohodlně usadit a vrcholně se kochat.(2.5.2016)

 • Hwaelos
  ****

  Dokumentární série, po jejímž shlédnutí budete mít chuť nejbližší víkend vyrazit na čundr. Kvalitní poměr informací pro každého a pěkných panoramatických záběrů. Je z toho cítit snaha přiblížit se standardům dokumentů BBC, která ale naráží na nestřídmost a občasné nepochopení věci. Letecké záběry jsou cool, ale působí trochu únavným dojmem - člověk tak trochu cítí, že kameraman má nezřízenou obsesi v používání dronů, pročež statické záběry prakticky absentují. Komentář osciluje mezi zasněnou a dramatickou polohou, i kdyby zrovna vyprávěl o cestě na nákupy. Samostatnou kapitolou je pak hudba - vcelku kvalitní a zajímavá, ale opět... nadužívaná a místy nesmyslně dramatická. Přes to všechno se na jednotlivé díly velmi příjemně kouká.(21.9.2017)

 • hous.enka
  *****

  Krásný seriál a nádhernými záběry české krajiny - hory, řeky, louky, pole... To vše doplněné příjemnou hudbou, skvělým vypravěčem (oba jsou skvělí) a myšlenkou, že doma je krásně. Jo, zní to jak z reklamy, ale tenhle seriál se hodně povedl a já se na něj ráda koukám.(13.11.2017)

 • JASON_X
  *****

  Až na ten odporně vlezlý a vyteplený homohlas jakéhosi übergeje Maxiána, je tenhle seriál možná tím nejlepším, co náš veřejnoprávní Moloch zvaný ČT ze svých útrob za poslední roky vyvrhnul. Nádherné výškové záběry a skvělá inspirace k mnoha nezapomenutelným výletům po naší otčině.(8.10.2017)

 • okkac
  *****

  Už jen první díl o Jeseníkách, které mám z českých hor nejraději je skvěle nasnímaný s výbornou hudbou. Muselo to dát velkou práci. Teším se na další díly. Procestoval jsem už dost zemí na světě, ale stále u nás to považuji za nekrásnější.(22.4.2016)

 • LadyPupu
  ****

  Česká televize se rozhodla ukázat krásy naší domoviny. Čin jistě chvályhodný, ale dle mého názoru ne zcela bez vad. Koncept výborný, záběry úchvatné, ovšem na druhou stranu využití dronů v každém druhém pořadu, už mě začíná trochu srát. Pořád ale míň, než doprovodný komentář Jana Maxiána, ze kterého kape tolik patosu, až jsem z toho vždy tak po 10ti minutách celá upatlaná. Škoda, že tvůrci nenechali komentář pouze na mistru Švehlíkovi a Maxián se nevěnoval jen hudbě, která je opravdu výjimečná. Shrnutí: prvoplánově atraktivní pořad, který je možná lehce nedotažený, ale vzhledem k tomu, že nám ČT předkládá za naše peníze i daleko horší pořady, je to nadstandard.(26.5.2016)

 • Nach
  *****

  Dokument s naprosto dech beroucí kamerou, dokonalou hudbou, velice zajímavým komentářem a přírodou, která nádherou bere dech. Tohle není jen dokument o naší přírodě. Je to i dokument o naší vlasti, který ve mě vyvolává patriotskou hrdost. Úctu i lásku k naší domovině, která zde byla ještě před námi a snad tu zůstane i dlouho po nás. Velký palec nahoru a tvůrcům se maximálně klaním. První epizoda: 95%. Druhá epizoda: 85%. Třetí epizoda: 75% Čtvrtá epizoda: 95%(23.4.2016)

 • 1frida2
  *****

  Dojemné, poetické. Hezky se na to dívá a hezky se to poslouchá.(9.5.2019)

 • Splasher
  ***

  Záběry krajiny jistě nádherné. U záběrů fauny už jsou vidět značné nedostatky v porovnání s profesionály z NG nebo BBC. Věřte, že krajina v Německu, Polsku a třeba i na Slovensku je velmi podobná té české, takže bych se mírnil v těch superlativech a řečech o výjimečnosti. ___ Jakkoli nejsem zastáncem monopolu á la BBC s Attenboroughem, tak patřím do tábora těch, které hned napadlo, proč zrovna toto monumentální dílo nedoprovází hlas pana Cílka. Zase lepší pan Švehlík, než původní nápad s průvodem přímo od pana režiséra Krejčího. Pan Maxián (hudba, vypravěč) nejslabším článkem.(3.11.2017)

 • Kmotr76
  *****

  Tenhle dokument je troufám si říct skoro na úrovni BBC. Akorát britská krajina není tak krásná jako ta naše. Estetický a informativní zároveň. Možná jen škoda občas nepatřičně epické hudby, ticho by sem tam neuškodilo...(24.4.2016)

 • sskrblik
  ***

  Je fajn, že je to o České republice, už ale není tolik fájn fájn fajnový kolik se tu vecpalo počítačové grafiky.(3.5.2016)

 • cpt.Lynch
  *****

  Naprosto úchvatné a dech beroucí, snese srovnání s absolutní světovou špičkou. Snad někdy příliš mnoho barevných filtrů, ale bez nich by to zase nebylo tak úchvatné a dech beroucí :)(9.5.2016)

 • NoFiction
  *****

  V HD kvalitě velice pěkná podívaná(21.9.2017)

 • Teg
  ***

  Nemůžu se zbavit dojmu, jako by dokument přehrával. Tvůrci se patrně snaží napodobit kousky od BBC, ale za mě se jim to nedaří. Nestačí jen koupit drona a půl hodiny vysílat záběry z něj za doprovodu rádoby megalomanské hudby a komentáře který se marně stačí napodobit Morgana Freemana a má nás u něj asi mrazit v zádech :). Chybí detailnější pohled na realitu a hodnotnější záběry fauny a flóry přímo ze země. Ale když čtu ostatní komentáře, vidím, že jsem sám, kdo je nespokojený, tak je asi všechno v pořádku.(19.5.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5