Krajinou domova (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014 - 2017, 7 h 56 min (Minutáž: 8x26 min)

Petr Krejčí

Petr Krejčí

Michal Matuška

Jan Maxián

Alois Švehlík (vyp.), Jan Maxián (vyp.)

Komentář by mohl mít trochu více vypovídající hodnoty namísto toho, aby byl přehlídkou básnických přirovnání. Záběry z dronů jsou sice v některých pasážích opravdu nádherné a dechberoucí, ale mohlo by jich být také o něco méně. Škoda, jinak by to za tento povedený dokument mohlo být ještě o jednu hvězdu lepší hodnocení.(22.11.2017)

• busa

Tento dokument je koukatelný pouze s vypnutým zvukem. Výpovědní hodnota tohoto jistě velmi drahého dokumentu je pro čecha téměř nulová. To může nadchnout opravdu jenom někoho, kdo o české krajině dosud vůbec neslyšel. Informací je tam tolik, co by se vešlo do jednoho destiminutového dílu pořadu "Vysílání pro školy", co nám pouštěli za totality na základce. Dobrý jedině tak k promítání turistům v letadle cestou do Ćech... Pokud někoho opravdu zajímá česká krajina, at si pustí něco od Václava Cílka.(26.9.2016)

Po hoooooodně dlouhé době nelituji televizního poplatku který jako ovce platíme a díky čétéčku jen na sračky se díváme... Toto je jedinečné dílo, kterému nejde absolutně nic vytknout! Záběry jsou naprosto archaické, komentář je smysluplný, a hlavně je to všechno NAŠE! A snad to trochu lidem otevře oči, že není jen PC, že není jenom TV, ale že je tu taky neskutečná příroda, kterou v takové rozmanitosti jako u nás nemají téměř nikde na světě... A že bychom si ji měli vážit a ctít ji jako svatou. Vždyť už je všem přeci jasné, že bůh je slunce ( myšleno naše nejjasnější hvězda ) a to všechno ostatní se od toho jen odvíjí...(8.5.2016)

Odpustit tomu někdy až příliš vznešený a patetický komentář a místy příliš výraznou hudbu (i když ve druhé řadě to bylo již lepší) a pouze se nechat kochat záběry, které nám jsou známy mnohem více z produkce ze zahraničí. Povedené nasnímání největších přírodních krás ČR, některé díly (hlavně ty horské) jsou jedna souvislá dvacetiminutová pastva pro oči. Ve druhé řadě navíc potěší pohled do života typické i netypické české fauny v jejich přirozeném prostředí. Sympatický projekt, kterému dali tvůrci srdce a který má smysl pouštět všem, kteří si myslí, že jim naše domovina nemá co nabídnout.(29.11.2017)

• aannemer

Tak koukám, že nejsem jediný, komu vadí přeřvaná patetická pahudba generovaná počítačem a přehnaně procítěný komentář neherce Maxiána. Jakýkoli dokument Davida Attenborougha předčí tento prvoplánový smímek o tisíce procent. Nechápu 93% - za mě sotva 30. Obrázky sice jsou hezké, ale těch leteckých je možná až příliš a to ostatní je fakt děs a bída. Komentář je navíc nesmírně povrchní. Vždycky jen něco nakousne a člověk by čekal, že se dozví něco konkrétního, ale hned je řeč o něčem jiném. Fakt, NE!(8.5.2016)

• - První český dokumentární seriál, který divákům představuje ty nejvzácnější druhy naší přírody filmovým a výpravným způsobem. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)

• - V seriálu je použita původní hudba Jana Maxiána, nahraná s „živými“ hudebníky. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)

• - Seriál se natáčel za pomocí speciální techniky, která umožňuje záznam v maximálním možném rozlišení 4K a 8K. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)