poster

Krajinou domova (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014–2017, 7 h 56 min (Minutáž: 26–27 min)

Režie:

Petr Krejčí

Scénář:

Petr Krejčí

Kamera:

Michal Matuška

Hudba:

Jan Maxián

Hrají:

Alois Švehlík (vyp.), Jan Maxián (vyp.)
(další profese)
 • 6thSun
  *****

  Seriál jakoby poskládaný z nejkrásnějších obrázků na plochu počítače. K tomu doprovodný symfonický spektákl, za nějž by se nemusel styděl ani Tuomas Holopainen z Nightwish a mluvené slovo, vyžívající se v barvitě lyrickém patosu. Přitom nejde o dokument BBC, ale o konečně sebevědomě zpracovanou přírodovědnou anabázi České republiky. Stačí se pohodlně usadit a vrcholně se kochat.(2.5.2016)

 • Kimon
  *****

  Máte rádi dorty? Nebo jste spíše na zdravější bohatý ovocný pohár? Tak si představte, že máte narozeniny a vaši nejbližší vám k tomu Vašemu významnému dnu předají obrovský, ale opravdu obrovský pohár všech chutí, které máte rádi. ... No, a teď znáte můj pocit při sledování dokumentárního cyklu Krajinou domova. Každá epizoda, to je naprosto jiná a unikátní chuť jednotlivých kousků ovoce v poháru. A tak jsem si osmnáctkrát vychutnával tu excelentní chuť a přál si, aby tento dokument nikdy neskončil. Díky pane Krejčí, pane Matuško, pane Maxiáne za hudbu a pane Švehlíku za úvod a ukončení. Bohužel, hlasovým zabarvením nevýrazný zvukový komentář p. Maxiána nebyla dobrá volba.(18.1.2019)

 • LadyPupu
  ****

  Česká televize se rozhodla ukázat krásy naší domoviny. Čin jistě chvályhodný, ale dle mého názoru ne zcela bez vad. Koncept výborný, záběry úchvatné, ovšem na druhou stranu využití dronů v každém druhém pořadu, už mě začíná trochu srát. Pořád ale míň, než doprovodný komentář Jana Maxiána, ze kterého kape tolik patosu, až jsem z toho vždy tak po 10ti minutách celá upatlaná. Škoda, že tvůrci nenechali komentář pouze na mistru Švehlíkovi a Maxián se nevěnoval jen hudbě, která je opravdu výjimečná. Shrnutí: prvoplánově atraktivní pořad, který je možná lehce nedotažený, ale vzhledem k tomu, že nám ČT předkládá za naše peníze i daleko horší pořady, je to nadstandard.(26.5.2016)

 • subic
  ****

  Už v prví sérii nám ČT ukázala, že umí, že umí udělat dokument, který vypadá jako kdyby byl z dílny velké mocné BBC. Zároveň je to taková první ukázka z roku 2014, kam může a bude směřovat snímání krajiny z dronu. Zkrátka zemský ráj to na pohled a z úhlů, které člověk sám neuvidí jen tak. A proč jsem tomu nedal všech 5 frček? Trochu mě sem tam vyděsí hudba Jana Maxiana. Třeba to ještě po druhé sérii přehodnotím.(14.1.2019)

 • Hwaelos
  ****

  Dokumentární série, po jejímž shlédnutí budete mít chuť nejbližší víkend vyrazit na čundr. Kvalitní poměr informací pro každého a pěkných panoramatických záběrů. Je z toho cítit snaha přiblížit se standardům dokumentů BBC, která ale naráží na nestřídmost a občasné nepochopení věci. Letecké záběry jsou cool, ale působí trochu únavným dojmem - člověk tak trochu cítí, že kameraman má nezřízenou obsesi v používání dronů, pročež statické záběry prakticky absentují. Komentář osciluje mezi zasněnou a dramatickou polohou, i kdyby zrovna vyprávěl o cestě na nákupy. Samostatnou kapitolou je pak hudba - vcelku kvalitní a zajímavá, ale opět... nadužívaná a místy nesmyslně dramatická. Přes to všechno se na jednotlivé díly velmi příjemně kouká.(21.9.2017)

 • - Natáčení probíhalo téměř dva roky, ve všech ročních i denních dobách. (me116)

 • - Seriál se natáčel za pomocí speciální techniky, která umožňuje záznam v maximálním možném rozlišení 4K a 8K. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)

 • - V seriálu je použita původní hudba Jana Maxiána, nahraná s „živými“ hudebníky. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace