Krajinou domova (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014–2017, 7 h 56 min (Minutáž: 26–27 min)

Petr Krejčí

Petr Krejčí

Michal Matuška

Jan Maxián

Alois Švehlík (vyp.), Jan Maxián (vyp.)

Po hoooooodně dlouhé době nelituji televizního poplatku který jako ovce platíme a díky čétéčku jen na sračky se díváme... Toto je jedinečné dílo, kterému nejde absolutně nic vytknout! Záběry jsou naprosto archaické, komentář je smysluplný, a hlavně je to všechno NAŠE! A snad to trochu lidem otevře oči, že není jen PC, že není jenom TV, ale že je tu taky neskutečná příroda, kterou v takové rozmanitosti jako u nás nemají téměř nikde na světě... A že bychom si ji měli vážit a ctít ji jako svatou. Vždyť už je všem přeci jasné, že bůh je slunce ( myšleno naše nejjasnější hvězda ) a to všechno ostatní se od toho jen odvíjí...(8.5.2016)

Za záběry krajiny a úvodní a závěrečný komentář Aloise Švehlíka bych klidně dala 5*. Dost velká tragédie je ale hudba z dílny Jana Maxiána a ještě horší je jeho komentář. Česká televize s ním opravdu šlápla vedle a díky tomu je pro mě jinak velmi dobrý dokumentární seriál pěkná otrava. Maxián se rozhodně hodí k dabování Spongeboba nebo pubertálních seriálů, ale chybí mu vyzrálost a serióznost. Všechno špatně. V českém dabingu je to druhý nejotravnější hlas hned po Filipu Švarcovi.(10.9.2016)

Krásně se na to kouká. Leč utáhnout dokument pouze na krásných záběrech z dronu nelze. Komentář je místama přitažený za vlasy jak koncovka hollywoodského trháku. Ten dokument jako by neměl žádného ducha. "Vypravěč" vždycky odrecituje pár vět z chytré knihy, bez toho, abych mu věřil, že to myslí vážně.(30.5.2016)

Dokument s naprosto dech beroucí kamerou, dokonalou hudbou, velice zajímavým komentářem a přírodou, která nádherou bere dech. Tohle není jen dokument o naší přírodě. Je to i dokument o naší vlasti, který ve mě vyvolává patriotskou hrdost. Úctu i lásku k naší domovině, která zde byla ještě před námi a snad tu zůstane i dlouho po nás. Velký palec nahoru a tvůrcům se maximálně klaním. První epizoda: 95%. Druhá epizoda: 85%. Třetí epizoda: 75% Čtvrtá epizoda: 95%(23.4.2016)

• busa

Tento dokument je koukatelný pouze s vypnutým zvukem. Výpovědní hodnota tohoto jistě velmi drahého dokumentu je pro čecha téměř nulová. To může nadchnout opravdu jenom někoho, kdo o české krajině dosud vůbec neslyšel. Informací je tam tolik, co by se vešlo do jednoho destiminutového dílu pořadu "Vysílání pro školy", co nám pouštěli za totality na základce. Dobrý jedině tak k promítání turistům v letadle cestou do Ćech... Pokud někoho opravdu zajímá česká krajina, at si pustí něco od Václava Cílka.(26.9.2016)

• - Seriál se natáčel za pomocí speciální techniky, která umožňuje záznam v maximálním možném rozlišení 4K a 8K. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)

• - První český dokumentární seriál, který divákům představuje ty nejvzácnější druhy naší přírody filmovým a výpravným způsobem. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)

• - Natáčení probíhalo téměř dva roky, ve všech ročních i denních dobách. (me116)