Krajinou domova (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014 - 2017, 7 h 56 min (Minutáž: 8x26 min)

Petr Krejčí

Petr Krejčí

Michal Matuška

Jan Maxián

Alois Švehlík (vyp.), Jan Maxián (vyp.)

Naprosto uchvancancující dokument. V podstatě se jedná o krajinářskou variantu Národních klenotů. S nimi především sdílí pozoruhodnou vlastnost, která spočívá v krátké stopáži, jež je ale až po okraj naplněna velkým množstvím smysluplných faktů a myšlenek. Líbila se mi esejistická forma dokumentu a především strhující záběry. Někomu může vadit patetický komentář a místy nadměrně epická hudba, ale... to opravdu problémem není. Naše nejharmoničtější středoevropská země si totiž patřičnou adoraci nepochybně zaslouží. Dát 4* a méně může pouze vlastizrádce nebo pokrytecky závistivý obyvatel Horních Uher.(28.7.2016)

Dokumentární seriál o naší krajině,který svým zpracováním nemá zatím u nás obdoby.Seriál nám nabídne úchvatné HD záběry z ptačí perspektivy díky nimž uvidíme naši krajinu tak,jako nikdy před tím(tedy pokud nevlastníme dron,vrtulník,malé letadlo či horkovzdušný balón).Dále pak makro záběry,poutavý komentář a monumentální hudbu.Vzhledem k vyjimečnosti seriálu bych uvítal ještě více dílů.Nejslabším dílem pak zůstává bohužel díl s názvem "Skalní megapole",který vypadá velice dobře,ale autor se zde soustředí pouze na Adršpašské skalní město a blízké okolí.Uvítal bych i záběry ze skalních měst v Českém ráji a v Českém Švýcarsku.(28.6.2016)

Nemůžu se zbavit dojmu, jako by dokument přehrával. Tvůrci se patrně snaží napodobit kousky od BBC, ale za mě se jim to nedaří. Nestačí jen koupit drona a půl hodiny vysílat záběry z něj za doprovodu rádoby megalomanské hudby a komentáře který se marně stačí napodobit Morgana Freemana a má nás u něj asi mrazit v zádech :). Chybí detailnější pohled na realitu a hodnotnější záběry fauny a flóry přímo ze země. Ale když čtu ostatní komentáře, vidím, že jsem sám, kdo je nespokojený, což je asi dobře :-)(19.5.2016)

V 1.dílu : Divoké Jeseníky se autoři dopustili jedné VELKÉ LŽI : majetek odsouzených v tzv. čarodějnických procesech NEDOSTALA žádná církev, ale CIVILNÍ inkvizitor Heinrich Boblig, který neměl s církví NIC SPOLEČNÉHO !!! Naopak: mezi upálenými obětmi byl i mučedník, děkan z Velkých Losin !!! Příště by si měli ověřit fakta a nedělat protikatolickou propagandu, jako komunisté... .(29.6.2016)

Tak toto muselo dát neuvěřitelnou práci. Tvůrci mají můj obdiv. Spousty time lapse záběrů, snímání z ptačí perspektivy i detailů. Čekání na dobré počasí, najít vhodné úhly záběru, ti lidi to prostě museli odchodit. Srovnatelné se zahraniční tvorbou. Komentář jsem ani moc nevnímal, tak byla perfektní kamera. Bez přemýšlení pálím pět hvězd hned po první části. Rozdejte kopie do zahraničních televizí a zdvojnásobíte turismus.(21.4.2016)

• - V seriálu je použita původní hudba Jana Maxiána, nahraná s „živými“ hudebníky. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)

• - Natáčení probíhalo téměř dva roky, ve všech ročních i denních dobách. (me116)

• - Seriál se natáčel za pomocí speciální techniky, která umožňuje záznam v maximálním možném rozlišení 4K a 8K. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)