Krajinou domova (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014 - 2017, 7 h 56 min (Minutáž: 8x26 min)

Petr Krejčí

Petr Krejčí

Michal Matuška

Jan Maxián

Alois Švehlík (vyp.), Jan Maxián (vyp.)

Krásně se na to kouká. Leč utáhnout dokument pouze na krásných záběrech z dronu nelze. Komentář je místama přitažený za vlasy jak koncovka hollywoodského trháku. Ten dokument jako by neměl žádného ducha. "Vypravěč" vždycky odrecituje pár vět z chytré knihy, bez toho, abych mu věřil, že to myslí vážně.(30.5.2016)

Seriál jakoby poskládaný z nejkrásnějších obrázků na plochu počítače. K tomu doprovodný symfonický spektákl, za nějž by se nemusel styděl ani Tuomas Holopainen z Nightwish a mluvené slovo, vyžívající se v barvitě lyrickém patosu. Přitom nejde o dokument BBC, ale o konečně sebevědomě zpracovanou přírodovědnou anabázi České republiky. Stačí se pohodlně usadit a vrcholně se kochat.(2.5.2016)

Za záběry krajiny a úvodní a závěrečný komentář Aloise Švehlíka bych klidně dala 5*. Dost velká tragédie je ale hudba z dílny Jana Maxiána a ještě horší je jeho komentář. Česká televize s ním opravdu šlápla vedle a díky tomu je pro mě jinak velmi dobrý dokumentární seriál pěkná otrava. Maxián se rozhodně hodí k dabování Spongeboba nebo pubertálních seriálů, ale chybí mu vyzrálost a serióznost. Všechno špatně. V českém dabingu je to druhý nejotravnější hlas hned po Filipu Švarcovi.(10.9.2016)

• aannemer

Tak koukám, že nejsem jediný, komu vadí přeřvaná patetická pahudba generovaná počítačem a přehnaně procítěný komentář neherce Maxiána. Jakýkoli dokument Davida Attenborougha předčí tento prvoplánový smímek o tisíce procent. Nechápu 93% - za mě sotva 30. Obrázky sice jsou hezké, ale těch leteckých je možná až příliš a to ostatní je fakt děs a bída. Komentář je navíc nesmírně povrchní. Vždycky jen něco nakousne a člověk by čekal, že se dozví něco konkrétního, ale hned je řeč o něčem jiném. Fakt, NE!(8.5.2016)

No dám tomu plné hodnocení o tom žádná. Ideální formát 25 minut. Parádní záběry kde je jasně vidět odkud se brala inspirace. Zajímavý komentář a vizuální pomůcky také nejsou špatný nápad. Jinak trochu mě štvala hudby není sice tak strašlivá jako ta "Munzarova" ale je na můj vkus až přehnaně bombastická v nevhodných místech, ale to je jen drobnost z českých dokumentů je to jeden z nejlepších za poslední dobu což je také důvod proč dám 5 a ne 4*.(16.5.2016)

• - V seriálu je použita původní hudba Jana Maxiána, nahraná s „živými“ hudebníky. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)

• - Natáčení probíhalo téměř dva roky, ve všech ročních i denních dobách. (me116)

• - Seriál se natáčel za pomocí speciální techniky, která umožňuje záznam v maximálním možném rozlišení 4K a 8K. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)