Krajinou domova (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014 - 2017, 7 h 56 min (Minutáž: 8x26 min)

Petr Krejčí

Petr Krejčí

Michal Matuška

Jan Maxián

Alois Švehlík (vyp.), Jan Maxián (vyp.)

Nemůžu se zbavit dojmu, jako by dokument přehrával. Tvůrci se patrně snaží napodobit kousky od BBC, ale za mě se jim to nedaří. Nestačí jen koupit drona a půl hodiny vysílat záběry z něj za doprovodu rádoby megalomanské hudby a komentáře který se marně stačí napodobit Morgana Freemana a má nás u něj asi mrazit v zádech :). Chybí detailnější pohled na realitu a hodnotnější záběry fauny a flóry přímo ze země. Ale když čtu ostatní komentáře, vidím, že jsem sám, kdo je nespokojený, což je asi dobře :-)(19.5.2016)

Dokumentární série, po jejímž shlédnutí budete mít chuť nejbližší víkend vyrazit na čundr. Kvalitní poměr informací pro každého a pěkných panoramatických záběrů. Je z toho cítit snaha přiblížit se standardům dokumentů BBC, která ale naráží na nestřídmost a občasné nepochopení věci. Letecké záběry jsou cool, ale působí trochu únavným dojmem - člověk tak trochu cítí, že kameraman má nezřízenou obsesi v používání dronů, pročež statické záběry prakticky absentují. Komentář osciluje mezi zasněnou a dramatickou polohou, i kdyby zrovna vyprávěl o cestě na nákupy. Samostatnou kapitolou je pak hudba - vcelku kvalitní a zajímavá, ale opět... nadužívaná a místy nesmyslně dramatická. Přes to všechno se na jednotlivé díly velmi příjemně kouká.(21.9.2017)

Česká televize se rozhodla ukázat krásy naší domoviny. Čin jistě chvályhodný, ale dle mého názoru ne zcela bez vad. Koncept výborný, záběry úchvatné, ovšem na druhou stranu využití dronů v každém druhém pořadu, už mě začíná trochu srát. Pořád ale míň, než doprovodný komentář Jana Maxiána, ze kterého kape tolik patosu, až jsem z toho vždy tak po 10ti minutách celá upatlaná. Škoda, že tvůrci nenechali komentář pouze na mistru Švehlíkovi a Maxián se nevěnoval jen hudbě, která je opravdu výjimečná. Shrnutí: prvoplánově atraktivní pořad, který je možná lehce nedotažený, ale vzhledem k tomu, že nám ČT předkládá za naše peníze i daleko horší pořady, je to nadstandard.(26.5.2016)

Po hoooooodně dlouhé době nelituji televizního poplatku který jako ovce platíme a díky čétéčku jen na sračky se díváme... Toto je jedinečné dílo, kterému nejde absolutně nic vytknout! Záběry jsou naprosto archaické, komentář je smysluplný, a hlavně je to všechno NAŠE! A snad to trochu lidem otevře oči, že není jen PC, že není jenom TV, ale že je tu taky neskutečná příroda, kterou v takové rozmanitosti jako u nás nemají téměř nikde na světě... A že bychom si ji měli vážit a ctít ji jako svatou. Vždyť už je všem přeci jasné, že bůh je slunce ( myšleno naše nejjasnější hvězda ) a to všechno ostatní se od toho jen odvíjí...(8.5.2016)

• busa

Tento dokument je koukatelný pouze s vypnutým zvukem. Výpovědní hodnota tohoto jistě velmi drahého dokumentu je pro čecha téměř nulová. To může nadchnout opravdu jenom někoho, kdo o české krajině dosud vůbec neslyšel. Informací je tam tolik, co by se vešlo do jednoho destiminutového dílu pořadu "Vysílání pro školy", co nám pouštěli za totality na základce. Dobrý jedině tak k promítání turistům v letadle cestou do Ćech... Pokud někoho opravdu zajímá česká krajina, at si pustí něco od Václava Cílka.(26.9.2016)

• - Seriál se natáčel za pomocí speciální techniky, která umožňuje záznam v maximálním možném rozlišení 4K a 8K. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)

• - Natáčení probíhalo téměř dva roky, ve všech ročních i denních dobách. (me116)

• - První český dokumentární seriál, který divákům představuje ty nejvzácnější druhy naší přírody filmovým a výpravným způsobem. [Zdroj: Ceskatelevize.cz] (me116)