Je to samozřejmě uplná debilita. Dlouho převažovala skepse. Ale nakonec jsem musel uznat, že to trefuje přesně tu vzácnou mezírku debility, která nesklouzává k ubohosti, nezáměrné trapnosti a sračkovitosti, ale docela úspěšně balancuje na hraně mezi absurditou a ironií, která tvrdě karikuje, ale přesto neponižuje.(7.2.2019)

Petr Kolečko jako pankáč, co bojuje proti politické korektnosti? Ale kdeže. Myšlenkově si jeho scénář podává ruku s naivitou a "spravedlivým" rozhořčením Tomáše Magnuska, který ve své sérii Bastardi také ukazoval "drsnou realitu" a "věci, o kterých se nemluví". Za vším je ale hrozně cítit pohled zajištěného úspěšného Pražáka, který má svůj společenský status, pocit, že už něco v životě dokázal, jenomže k Mostu nebo nedej bože lidem, kteří v něm žijí, má strašně daleko. Kolečkovy hrdinové proto nejsou skuteční lidé, ale sbírka stereotypů, takové panoptikum, které akorát slouží k tomu, aby se diváci, kteří se cítí intelektuálně a společensky na výši, mohli smát tomu, jak se ty socky plácají od ničeho k ničemu. Míra jakékoliv lidskosti nebo pochopení je tu nulová, podívaná je to v tom smyslu, jako když se jdete podívat do zoo na všechna ta exotická zvířátka. Celé to zachraňuje Prušinovský, který není tak tragický režisér jako Magnusek a Kolečko, ačkoliv strašlivý ignorant, tak řemeslnou úroveň scénáristiky ovládá docela dobře. Jinými slovy, koukat se na to dá.(15.1.2019)

Nebudeme chválit dne před večerní souloží, ale mám takový pocit, jako by pánové Kolečko s Prušinovským dostali od České televize požehnání vystrčit růžky, které u Trpaslíka (r.2016) zůstali schovány pod hodně silným kulichem. První díl jde za hranu, nekorektně glosuje, nemá strach, hrne to jako Jarda Jágr v nejlepších letech….Pošta pro tebe byla TOP. Když se znovu otřu o Trpaslíka, tak je super, že z něj byl draftován Martin Hofmann….to je pán. Navíc na rozdíl od něj funguje i omladina v podobě Filipa Františka Červenky. Skvělí je i Cyril „host vyhazuje vrchního“ Drozda a úplně geniální Vladimír Škultéty. Jak už jsem psal, počkáme, co přinese ráno, ale první krok byl rozhodně levou.(18.1.2019)

• topi80

"Vážení televizní diváci, v novém seriálu naší pokrokové České televize si ukážeme, že ošklivé xenofobní názory mají jen looseři. A pokud má snad divák tendence mít stejné názory jako hlavní hrdina, pak je úplně stejný looser jako on. A to bys, milý diváku, jistě nechtěl. Ty chceš být také součástí naší usměvavé pokrokové společnosti a podílet se nabudování socialismu, multikulturalismu a bojovat proti zpátečnictví. Pojď tedy a přidej se k nám. Vyhrňme si rukávy a budujme spolu lepší společnost a nového člověka."(3.1.2019)

Přiznám se, že i když se tu mluvilo dost bez obalu, tak místy mi přišla úroveň seriálu až vulgárně hospodská. Teda, může to být jenom můj dojem. A je dost možný, že tímhle svým postojem tak půjdu proti názoru většiny, od které slyším, že tenhle seriál je výborný. On i nejspíš je, akorát u tohodle dílu mi to tak nepřišlo. A ruku na srdce, ono mi to tak nepřijde u většiny prvních dílů.(14.2.2019)