• A_Shearer
  ***

  Je to samozřejmě uplná debilita. Dlouho převažovala skepse. Ale nakonec jsem musel uznat, že to trefuje přesně tu vzácnou mezírku debility, která nesklouzává k ubohosti, nezáměrné trapnosti a sračkovitosti, ale docela úspěšně balancuje na hraně mezi absurditou a ironií, která tvrdě karikuje, ale přesto neponižuje.(7.2.2019)

 • Kokska
  ***

  Petr Kolečko jako pankáč, co bojuje proti politické korektnosti? Ale kdeže. Myšlenkově si jeho scénář podává ruku s naivitou a "spravedlivým" rozhořčením Tomáše Magnuska, který ve své sérii Bastardi také ukazoval "drsnou realitu" a "věci, o kterých se nemluví". Za vším je ale hrozně cítit pohled zajištěného úspěšného Pražáka, který má svůj společenský status, pocit, že už něco v životě dokázal, jenomže k Mostu nebo nedej bože lidem, kteří v něm žijí, má strašně daleko. Kolečkovy hrdinové proto nejsou skuteční lidé, ale sbírka stereotypů, takové panoptikum, které akorát slouží k tomu, aby se diváci, kteří se cítí intelektuálně a společensky na výši, mohli smát tomu, jak se ty socky plácají od ničeho k ničemu. Míra jakékoliv lidskosti nebo pochopení je tu nulová, podívaná je to v tom smyslu, jako když se jdete podívat do zoo na všechna ta exotická zvířátka. Celé to zachraňuje Prušinovský, který není tak tragický režisér jako Magnusek a Kolečko, ačkoliv strašlivý ignorant, tak řemeslnou úroveň scénáristiky ovládá docela dobře. Jinými slovy, koukat se na to dá.(15.1.2019)

 • Olík
  ****

  Nebudeme chválit dne před večerní souloží, ale mám takový pocit, jako by pánové Kolečko s Prušinovským dostali od České televize požehnání vystrčit růžky, které u Trpaslíka (r.2016) zůstali schovány pod hodně silným kulichem. První díl jde za hranu, nekorektně glosuje, nemá strach, hrne to jako Jarda Jágr v nejlepších letech….Pošta pro tebe byla TOP. Když se znovu otřu o Trpaslíka, tak je super, že z něj byl draftován Martin Hofmann….to je pán. Navíc na rozdíl od něj funguje i omladina v podobě Filipa Františka Červenky. Skvělí je i Cyril „host vyhazuje vrchního“ Drozda a úplně geniální Vladimír Škultéty. Jak už jsem psal, počkáme, co přinese ráno, ale první krok byl rozhodně levou.(18.1.2019)

 • topi80
  odpad!

  "Vážení televizní diváci, v novém seriálu naší pokrokové České televize si ukážeme, že ošklivé xenofobní názory mají jen looseři. A pokud má snad divák tendence mít stejné názory jako hlavní hrdina, pak je úplně stejný looser jako on. A to bys, milý diváku, jistě nechtěl. Ty chceš být také součástí naší usměvavé pokrokové společnosti a podílet se nabudování socialismu, multikulturalismu a bojovat proti zpátečnictví. Pojď tedy a přidej se k nám. Vyhrňme si rukávy a budujme spolu lepší společnost a nového člověka."(3.1.2019)

 • Cheeter
  ***

  Přiznám se, že i když se tu mluvilo dost bez obalu, tak místy mi přišla úroveň seriálu až vulgárně hospodská. Teda, může to být jenom můj dojem. A je dost možný, že tímhle svým postojem tak půjdu proti názoru většiny, od které slyším, že tenhle seriál je výborný. On i nejspíš je, akorát u tohodle dílu mi to tak nepřišlo. A ruku na srdce, ono mi to tak nepřijde u většiny prvních dílů.(14.2.2019)