• km_

Tak jsem dal šanci druhému dílu. Pokud v prvním díle působily postavy a dialogy nepříjemně uměle, tak v druhém díle už byly přímo nepovedenou předraženou kýčovitou karikaturou reality z Karlova mostu. Epizoda na mě celkově působí, jako kdyby někdo chtěl udělat koláž z vystřižených novinových článků a nalepil je omylem rubem nahoru. Ono to asi nebude o tom, že by seriál o slušných Češích, co nenávidí všechno a všechny, jakoukoliv deviaci od piva a fotbalu trestají pěstí a k odpovědnosti za promarněný život se staví jako teflon, nemohl být vtipný, to právě má ohromný potenciál, ale provedení je naprosto tristní. Místo sondy do hlavy rasisty je to spíše sonda do hlavy outsidera, kde právě probíhá mokrý sen o rasismu. Takový Eurotrip měšťáka do Mostu. Příští díl bude hate-watch, ale asi bude poslední, protože vlastně nezůstala, ani nebyla, jediná dějová linie, která by mě zaujala a chtěl bych vědět, jak skončí.(15.1.2019)

Respektuji názor těch, kteří to tady posílají do odpadů či hází minimum hvězdiček, mají na něj právo, ale zdá se mi, že nečetli/neposlouchali ani jeden z rozhovorů dvojice pánů Kolečko nebo Prušinovský, a zároveň nechápou, že se jedná především o žánr komedie, nikoliv drama typu Pustina a já nevím co ještě. Každopádně myslím, že se většina dobře baví u příhod Luďana a bráchy Dáši (mimochodem s výbornými představiteli) nebo se opravdu nemohou přestat smát při zpovědi majitele hospody Edy, který se zase dokázal ztopořit. Všechno navíc podtrhuje vynikající hudební podkres. Dle mého se tvoří legenda mezi komediálními seriály, který je tak nekorektní, že se možná stane těžce akceptovatelným. Tady v tom našem zaplivaném a strašně ustrašeném rybníčku, kde diváci vyrůstali na Chalupářích, Nemocnici na kraji města, nebo Ordinaci v růžové zahradě, se totiž těchto věcí bojíme jako čert kříže.(15.1.2019)

• makakus

Jak jsem očekával, tak nesmyslný motiv genderové předělávky začíná hrát hlavní roli, což je obrovská škoda. Vše ostatní by k Mostu krásně sedělo, tohle je tvrdá pěst na oko, a to pokud jde o dialogy, vývoj motivu i herectví. Jinak - Čvančarová na rozdíl od prvního dílu dostala šanci začít "dramaticky hrát", čehož samozřejmě okamžitě zneužila. Tyhle herecké a scénáristické křeče bohužel posílají jinak slibně načnutý seriál do kopru, stejně jako druhý haha motiv této části - nestojí mu. Takže sexualita ovládla díl v roli lidově podbízivé i výstřední, to opravdu zajímavé "ze života" a nosné, třeba Schmitzerova linka nebo život místních postpuberťáků se nepochopitelně odsunulo do pozadí. Tedy - téměř všechno špatně.(28.1.2019)

Jo, perfektni osvezeni. A velka radost, ze to jde na cesky verejnopravni a ne nekde na streamu nebo HBO. Nejlepsi sceny: opily pater, zpoved impotenta, Pavel s pivem konfrontuje "nekonzervativni" Cvancarovou. Jo a cikan, ten je fakt dobrej. Nesmim zapomenout na dokonale padnouci souddtrack (Proclaimers, Erasure, ACDC). A 'deeds not words' plati i v Moste!(14.1.2019)

Ilona: Já mám prostě o něj strašnej strach, oni píšou že se to v člověku může projevit daleko pozděj, že je to uložený v tom genotypu. A hele, všechno co jsem se na tých různých servrech dočetla na Tondu sedí, jo? Chodí rád do školy. Straní se kolektivu. Používa deodorant. A má kartičku do knihovny. Luděk: No promiň, ale to on asi jako student musí. Ilona: Jenže on si tam půjčuje knížky a taky je čte, Luďane, to není normální. Luděk: No po mně to nemá.(24.3.2019)

• - Pozorný divák si všimne, že když Tonda (Filip František Červenka) si prohlíží profil Blanky na Facebooku, je laptop připojený k Internetu pomocí WiFi, a to v momentě kdy v baráku nešel elektrický proud. (Leopard105)

• - V momentě, když si Tonda (Filip František Červenka) prohlíží profil Blanky na Facebooku, je přihlášen jako „Martin“, to ale neodpovídá jeho postavě. O chvíli později, když si Tonda pouští video, si lze všimnout osobní složku na ploše se jménem „Martin Voplakal“, který pracuje v České televizi jako rekvizitář. (Leopard105)

• - Druhý díl Mostu! měl na ČT1 vyšší sledovanost, než premiérový pořad vysílaný ve 20:00 (Rapl – Operace Ofsajd, 2019). Jedná se o unikát. (klukluka)