• Prubner

Jako téměř všechny Kolečkovy scénáře - nudné, nevtipné a bez pořádného děje. Zato z toho trčí pražskokavárnická kritika údajného rasismu a xenofobie české společnosti a agitace ve prospěch transsexuálů. A hlavně je tu hodně oplzlosti a vulgarit, dokonce tolik, že to vadí i takovému nemravovi, jako jsem já. Kolečko psát scénáře neumí a nikdy neuměl. Taky mě baví to označování tohoto seriálu za kultovní, ještě než byl vůbec odvysílán. Kultovním se dílo stává časem, ne před premiérou. Nicméně herecké výkony slušné (hlavně Hofmann a Stárková). Nevím, nevím, jestli tomu seriálu dám ještě šanci. UPDATE: Tak po 3. dílu dávám seriálu definitivní sbohem. Takové dno kvality a vkusu se jen tak nevidí.(15.1.2019)

Hele já teď nevim, ale moc nechápu zdejší vyblité komentáře. ,,Proč se za naše poplatky veřejnoprávní televizi točí takový vulgární hovna?" - To, že bude seriál obsahovat humor tohohle typu už bylo jasný hned při prvním díle, tak proč takové poznámky, když se na to dívat nemusíte? Mě se tenhle díl líbil strašně a původně jsem dal 4/5, protože to není ještě absolutně dokonalý, ale vzhledem ke zdejším dementním komentářům dám 5/5!(15.1.2019)

Druhý díl byl podle mého o dost slabší než jednička. Jednička byla nekorektní a zesměšňující, ale v mezích mého chápání vyhrocené pokřivené reality a parodie. V podstatě jedinou spornou okolností byly ony karbanátky v Poště pro Tebe, pokud jde o hranici přijatelné uvěřitelnosti či spíše akceptovatelnosti. Ve dvojce už jsem měl potíže některé dialogy ocenit a to např. ten, ve kterém se J. Čvančarová bojí, co se stane s jejím synem, pokud bude číst... Stejně tak sexuální výchova Tondy od Luďanova bratra Pavla mě tahala za uši - taková nepovedená prázdná trans osvěta. Lidé jsou i hloupí, neznalí a dělají různé věci, ale najít tu správnou hranu mezi pubertálním školním humorem a vydařenou ostrou parodií není snadné. Ve dvojce se to úplně nedařilo. Nerad bych, aby se z Mostu stal Comeback. To by byla velká škoda, protože téměř všechny postavy jsou typově zvoleny výborně a mají značný potenciál. 50-60%(15.1.2019)

• topi80

Zatímco promo materiály mluví o gejzíru politické nekorektnosti, výsledek je další naivňočkou převýchovnou propagandičkou, jak to umí dělat jen dnešní pokrokoví tvůrci. Víte, pokud by šlo o odvážný nekorektní seriál, sypal by hlášky všemi směry a s ničím by se nepátral. Tady nám ukazuje člověka chrlícího tyto hlášky nikoliv jako neutrální (či sympatickou) postavu, nýbrž jako někoho, nad kým by měl slušný pokrokový divák ohrnout nos a na veřejnosti se projevovat přesně opačně.(7.1.2019)

• makakus

Jak jsem očekával, tak nesmyslný motiv genderové předělávky začíná hrát hlavní roli, což je obrovská škoda. Vše ostatní by k Mostu krásně sedělo, tohle je tvrdá pěst na oko, a to pokud jde o dialogy, vývoj motivu i herectví. Jinak - Čvančarová na rozdíl od prvního dílu dostala šanci začít "dramaticky hrát", čehož samozřejmě okamžitě zneužila. Tyhle herecké a scénáristické křeče bohužel posílají jinak slibně načnutý seriál do kopru, stejně jako druhý haha motiv této části - nestojí mu. Takže sexualita ovládla díl v roli lidově podbízivé i výstřední, to opravdu zajímavé "ze života" a nosné, třeba Schmitzerova linka nebo život místních postpuberťáků se nepochopitelně odsunulo do pozadí. Tedy - téměř všechno špatně.(28.1.2019)

• - Dáša (Erika Stárková) je milovnice kamionů. V této epizodě zazní celé jméno jejího pejska Lopyho – Loprais, zřejmě na počest Karla a Aleše Lopraisových, kteří se opakovaně zúčastnili rallye Dakar v kategorii kamionů. (melica)

• - Druhý díl Mostu! měl na ČT1 vyšší sledovanost, než premiérový pořad vysílaný ve 20:00 (Rapl – Operace Ofsajd, 2019). Jedná se o unikát. (klukluka)