Kola vozu městských služeb zavezou Luďka do Chánova. Netuší, že ho tam čeká setkání se synem Tondou. Luděk Tondu zachrání a Luďka zachrání Franta. Kamarád Franta to myslí dobře, ale lež, kterou vymyslel, Luďkovi pořádně zkomplikuje život. (Česká televize)

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další zářný důkaz toho, že s poctivostí leda pojdeš a je třeba umět lhát a podvádět. Zřejmě nejlepší epizoda, kde se poprvé objevil pojem "Snědá tíseň", který nás jen tak rychle neopustí. Vydatná dávka rasismu. Cigáni znovu ukazují, jak mohou být přirození herci, protože v podstatě hrají celý svůj život. Luxus! Málem jsem se pomočil. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"To víte, ženská je jako tramvaj z Mostu do Litvínova. Hází s tebou ze strany na stranu a nakonec tě odveze do ještě větší prdele." .... Pray for Snědá Tíseň! ... Schéma toho, jak z téměř stereotypně konvenční dějové linie vytěžit výtvor, v němž se skrývá politicko-rasově-genderový kontext, který má až revoluční humanitární přesah, který je ovšem stále podán v komediálních mezích ("Toto je naše bytová tvořivost. Kulturní památka, víš?")... aneb vítejte v Chánově! ... Navíc: každý dílčí motiv soundtracku přesně vystihuje charakteristickou náturu dané scény... "Já myslel, že je to součást plánu." "Není žádnej plán!" "No, tak to jsme posrali." ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Já nemůžu do Chánova. Tam bílej nepřežije 10 minut." Tak to není pravda. Já jsem jednou byl v Chánově a … vlastně nebyl. Ale to je jedno, protože já bych tam přežil až do chvíle, kdy by v oranžovejch vestách přijel inkognito koordinát Snědé tísně Luďan s domestikovaným Frantou. V tu chvíli bych zemřel smíchy. To by mě ho snad musela Žaneta vykouřit, abych obživl. Mimochodem ta její nabídka byla skvělá a Luďan ten souhlas prodal taky luxusně. Ale to už píšu jenom nějaký ty český gádžoviny, takže konec a hurá zpátky do Mostu. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Úvod na popelářském voze nebo v areálu gymnázia jsou naprosto skvostné. Luděk neměl na výběr a k městským technickým službám prostě musel. A hned se dostává do problémů, když se ocitne na romském sídlišti Chanov, který představuje spoustu neobyvatelných průsvitných skeletů a hlavně potíže. Potká se totiž s vylepaným synkem, zachrání ho až pořádná lež, která bude mít ještě následky. Snědá tíseň se stává facebookovým fenoménem. Komunita chce další nápady. Frantovy hlášky nebo Edova bizarní romance jsou výtečně uchopené, stejně jako autentická atmosféra daného města, civilnost, do toho výborně napsané a zahrané postavy, romská neherecká komunita. Mezilidské vztahy nebo rasová otázka se tady omílají pod rouškou strachu z vlastní nedokonalosti. A báječně se na to dívá. ()

Radko

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Snědá tíseň zachraňuje a súčasne prenasleduje Luďana a rovnako tak jeho sestru (ex bráchu Pavla) Dášu. Raz jedinečná občianska iniciatíva s geniálnym názvom zachraňuje zdravie a možno aj život Luďanovmu synovi, prechádzajúcemu momentálne skinheadským obdobím. Inokedy Snědá tíseň zasvrbí Dášinho nápadníka, ktorý si z dôvodu zbavenia sa tiesne vyholí okolie svojej kakaovej dierky. Raz záchrana, druhýkrát prekliatie. Plus mnoho iných, podarených situácií. Spolu s prvou časťou, zatiaľ najlepšie epizódy. ()

• Písnička, která hraje v 7. minutě, je „Raindrops Keep Fallin' On My Head“ od B.J. Thomas. Ve 29. minutě hraje „Bad Romance“ od Lady Gaga. Na konci epizody pak hraje „Obsession“ od Army Of Lovers. (Duoscop)
  • Při rozhovoru Dáši (Erika Stárková) se svým nápadníkem na závodech je chyba střihu, když se prostřídá záběr, kde oba stojí čelem k sobě, se záběrem, kde je nápadník k Dáše bokem. (velkyvezir)