Humor zůstává, dál jsou autoři zdravě kousaví, ale víc se projevuje (jak to nazvat) jistá lidskost. Luďa už věci nehází tak za hlavu jako v prvním díle zborcenou záchodovou mísu, krapet víc přemýšlí a své závazky tak nějak plní. Přesto je náš lidový rebel bez příčiny dál zatraceně trefný a vtipný – se zažitými předsudky obzvlášť („Zjistil jsem, že nejedí psy! Tuhle pomluvu bych vážně chtěl razantně vyvrátit. Nejedí! Aspoň ti, co znám, nejedí. Když se pak s Romem skamarádíte, tak je to ten nejlepší přítel člověka.“). Dáša dál motá hlavu několika postavám, ačkoliv spolu jako malí kluci čůrali sousedům přes plot. Tvůrčí dvojice, která poprvé zabodovala roku 2010 seriálem Okresní přebor, dominuje na několika úrovních, ale co těší nejvíc, je přirozenost. Za to prostě velký palec nahoru.(27.3.2019)

Přerod hlavního hrdiny od buranství a hlouposti s xenofobií až k dospění v tolerantního zastánce ras a milujícího otce je překvapující, rozhodně jsem to nečekal a seriál velmi mile překvapuje! Obecně všichni hospodští hrdinové tohoto příběhu dospějí určitého sebepoznání a poznání světa okolo v pozitivním hledisku, ať už přes lásku, či pokoru...?(6.2.2019)

Musím se smát, když tady čtu komentář KyleReese, který vůbec nepochopil smysl seriálu. Hlášky jsou tam pouze prostředek k natáhnutí podobných deprivantů k televizorům a jejich pomalé, postupné a citlivé převýchově. Takže "cenzor" z ČT rozhodně neudělal žádnou chybu, protože to byl pochopitelně záměr. Na žádnou vlasteneckou notu se tu nehraje, ba právě naopak. Je opravdu veselé, jak se někteří snaží ve své pomatené mysli předělat seriál a jeho humanistické vyznění k obrazu svému. Kéž by to praštilo do palice co nejvíce "fobíků", to, že se jim seriál líbí ukazuje na to, že si uvědomují, jak jsou xenofobie, homofobie a rasismus negativní a že Rom může mít čistý charakter, nebýt buran a být lepším člověkem než mnoho tzv. vlastenců. Je to vpravdě geniálně vymyšlené, ještě to správně pochopit, KyleReesi a další.(6.2.2019)

"No, a když se bavíte s cikánama, tak potřebujete taky trochu toho černýho humoru, že jo?" Zase pěkně nahláškováno, taky Edova a Luďanova noční výprava do města pobavila. Myslim si, že jsem na konci, když se Eda svěřuje jsem asi vzbudil celej barák. Trochu je mi líto Tondy a Pavla. PS: Kolečko, hoď tam ještě Leoše, ať je sranda. 90%(17.2.2019)

Pro mě byla šestka lepším dílem než několik předchozích. Své jsem k Mostu! již řekl a tak jen doplním, že kvituji vývoj naznačující, že tvůrci a hlavní postavy se netopí v nějakém neodůvodněném nadšení, které vlastně nemá žádné reálné základy. Zkrátka vše není zalito sluncem a tak bezstarostné, jak se mohlo zdát. A to je alespoň za mě v pořádku. 3,5*(18.2.2019)

• - Na začátku epizody hraje „M.I.L.F. $“ od Fergie. Když se Dáša (Erika Stárková) připravuje na rande s Frantou (Zdeněk Godla), tak hraje „You're A Woman“ od Bad Boys Blue. Na diskotéce a v bordelu hraje „Sexy And I Know It“ od LMFAO. Na konci epizody hraje „Show Me Heaven“ od Maria McKee. (Duoscop)

• - V čase 41:13 si Eda (Michal Isteník) na diskotéce začne svlékat tričko, ovšem v dalším střihu (v čase 41:15) stojí u baru opět oblečen, aby pak v dalším záběru (v čase 41:17) svlékání dokončil. V čase 41:23 je opět v tričku, následně opět vysvlečen a hudba linoucí se z reproduktorů hraje uceleně dál. Celá ta pasáž z diskotéky působí poněkud chaoticky. (JariR)

• - V epizodě jsou zmíněny filmy Rychle a zběsile (2001), Bouřlivé dny (1990) a Top Gun (1986). (Duoscop)