Parta Maraton (TV pořad)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2016, 45 min

Pavel Nosek

Škoda, že to socio, tak přebíjí těch pár věcí, které se týkají běhu samotného. Socio je občas zajímavé, protože i s tím během to souvisí (dokopat se do pohybu v začátcích, najít si čas atd.). Ale nesmí se to moc rozpliznout. Kladně hodnotím jakoukoliv snahu zvednout lidi z gauče. Ikdyž si tady spíš říkám, jestli zde nebylo primárním cílem spíš dostat reklamu na SSimo do hlavního vysílacího času hned za upoutávku na tenhle pořad :)(30.5.2016)

David Šašek (39), Kateřina Drexlerová (32), Zdeněk Drexler (35), Kateřina Krucká (20), Josef Formánek (46) a Magda Kutková (49) se pod vedením trenéra Miloše Škorpila pokusí za 8 měsíců natrénovat formu, aby byli schopni uběhnout maraton. Seznam doposud odvysílaných epizod: 1. Z gauče na start, 2. Těžké začátky, 3. První překážky a 4. Radost z pohybu. Čtvrtá epizoda je jednoznačně nejlepší, protože se samotnému běhu věnuje nejvíce. Snad i zbytek bude ve stejném sportovním duchu.(4.6.2016)

• playboxguest

Daleko víc mě baví Superchlapi, kde je druh tréninku i sportovních aktivit rozmanitější (třeba trénink s pneumatikama byl super), stejně tak děj a motivace gradovanější. Tady se jenom furt dokola běhá a plká o minulosti účastníků, která mě po třech dílech upřímně stále vůbec nezajímá.(31.5.2016)

Kolísavá kvalita epizod závisela od tréninkového procesu a vaty účinkujících, kteří prezentovali své životy. Sledovat běžecký vývoj bylo vcelku zajímavé, horší to však bylo s medailonky z osobního života. Závěrečný maratónský díl ukázal pravdu. Kromě jednoho účinkujícího šel zbytek spíše pochoďák. 57%.(12.5.2016)

• solver

V dokumentu zazní několik dobrých rad pro běh, ale je to ubité tou "reality show", kdy výběr některých adeptů absolutně neodpovídá plánovanému cíli, ten bych u nich viděl někde na 10 km. Jde o policistku, děvče s vadou kyčlí (ta je mladá a bojovná, tak snad...) a tu pani, co ani v 49 letech nezjistila, proč je na světě - neviděl jsem lehkomyslnější osobu, ale některé vtipy má dobré, zasmál jsem se. Vrcholem je pak exhibicionista, který nejeden díl doslova vystlal žvásty o smyslu bytí, meditacích a toho, co má doma za krámy. Co poudal Škorpil spolehlivě upadne do pozadí, cože běh? Tady se podívej, jaký mám výhled... takový světaznalec si ještě neodbyl postpubertální držkopády? Ten mě baví nejvíc...(30.5.2016)