Reklama

Reklama

Příběh nás zavádí do chladného severu Evropy na začátku 20. století. Děvčátko Eva se narodilo s hypertrichózou – onemocněním, díky kterému jí po celém těle roste nadměrné množství chlupů. Odmala tak prochází rukama doktorů, kteří si s ní neví rady, a spolužáků, kteří se jí smějí. Ani vlastní otec netuší, jak má ke své dceři přistupovat, a drží ji raději v ústraní. Eva se ale rozhodne, že svůj sen žít jako ostatní naplní za každou cenu... (Fénix Distribution)

(více)

Videa (5)

Trailer 4

Recenze (7)

bizz_mjc 

všechny recenze uživatele

Těžko se ubránit pojmenování Sloní muž v sukni. Příběh ale primárně stojí na vztahu otec-dcera a má výtečnou režii i herectví. A ač je film norský, nejde o drsné drama, jak v případě Lynchova filmu, i když růžová knihovna to samozřejmě také není. ()

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Ne celkový příběh je to až moc dlouhé a chvílemi příliš o ničem. Nicméně jinak je to víceméně zajímavé. ()

Reklama

Vardara 

všechny recenze uživatele

Dívka, která se narodila jako „jiná“. Řada dětí se narodí v pořádku a v podstatě si prožijí ještě horší život než ona. Výhodou tu bylo, že kolem sebe měla mnoho přátel, kteří ji milovali. Kladně hodnotím Evu ve věku 7 (8) let, tam jsem jí opravdu mnohokrát litovala a držela palce, aby jí někdo konečně řekl, že je hezká. Kromě toho fakt, že se příběh vyhnul silnější romantické lince, která v takovýchto příbězích bývá častá, dodalo všemu punc „reálného“ vyprávění. ()

Vitex 

všechny recenze uživatele

Sloní muž pro holky. Filmařsky špičkové. Herecky především. Emocionálně skvěle dotažené až do konce (paní Zajíčková plakala a nebyla sama). Výprava poctivá. Masky taky. Zůstává jen otázka - proč na to ti lidi nechodí? ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Okrem Nórska sa natáčalo aj na viacerých miestach v Nemecku. (MikaelSVK)
  • S celkovým rozpočtom až 80 miliónov nórskych korún sa jednalo o najdrahší tamojší film. Rozpočet prekonal dovtedy najdrahší nórsky film a to Kon-Tiki (2012). (MikaelSVK)

Reklama

Reklama