Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film se odehrává v zimě roku 1997 v texaském městě Amarillo. Brian Deneke je proslulý svým zeleným čírem a neutuchající vášní k punkové hudbě. Se svými přáteli pořádá punkové večírky na zchátralém místě známém jako "Bomb City." Brian a jeho punkoví kámoši se odmítají podřídit konzervativní kultuře, která je obklopuje. Jejich radikální vzhled vzbuzuje v komunitě společenskou nesnášenlivost. Ke sporům dochází zejména s Cody Catsem, středoškolským sportovcem, který se připojí k bandě chuligánů přezdívaných "white-hatters." Po prohraném fotbalovém zápasu se Cody a pár dalších členů white-hatters ostře střetnou s několika pankáči. Tento konflikt rozpoutá mezi oběma tábory řadu nepřátelských potyček, které jednoho večera vyvrcholí děsivou pouliční bitkou plnou násilí. Tato noc brzy vejde v povědomí jako jeden z nejkontroverznějších zločinů z nenávisti v moderní americké kultuře. Natočeno podle skutečného příběhu. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (37)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Banda nesympatických kreténů bojuje proti jiné bandě nesympatických kreténů. První banda jsou shodou okolností punkáči a tak s nima máme prej sympatizovat. Sorry, ale nejde to. Je to úplně nefunkční v souznění s jakoukoliv postavou. Díky tomu chybí napětí, protože mi prostě bylo totálně u prdele, co se komu stane. Film, tak špatný až mám chuť ho rozmlátit flaškou od piva, rozdupat, pochcat, poblít, usnout na něm a ve spánku posrat. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Vypestovať si empatiu voči skupinke prívržencov "punku" je asi rovnako "jednoduché", ako keby šlo o skinhedov či cigáňov. Priznajme si to na rovinu - väčšina z nás má predsudky, posudzujeme podľa výzoru, formy komunikácie či sympatií. No a presne takto to dopadá aj s týmto snímkom. Keď sa vcítite, bude mať hodnotu. Keď nie, bude pre Vás stratou času. Ono spracovanie nie je najhoršie, akurát samotná myšlienka "neposudzovať" v tomto prípade nezasiahne každého. Ďalším mínusom boli pre mňa herecké výkony podaktorých protagonistov, ktoré pripomínali skôr seriálových aktérov zo slovenskej produkcie. Škoda, námet bol silný - realizácia slabšia. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek "Bomb City" má dobrý příběh, to se mu musí nechat, protože je to příběh, který napsal sám život a není to příběh pěkný, ať už z hlediska lidského, anebo z hlediska právního. Když jsem ho ale v tomhle podání sledoval, měl jsem pocit, že tu nebyla moc velká snaha zachytit ho skutečně dobře, spíš jen takový průměr. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Možné spoliery. Parta punkerů se porve v Amarillu s místními floutky z lepších rodin. Bitka skončí tragicky pro jednoho z punx a soud pak probíhá podle hesla "šaty dělaj člověka.". Na tohle si letmo vzpomínám, ale protože internet byl tehdá ještě v plenkách, dorazila sem zpráva o incidentu značně zkreslená a z Denekeho, to je ten mrtvý, se na čas stala takřka mýtická postava. Tedy dokud se na něj nezapomnělo, což se u nás stalo poměrně hodně rychle. Každopádně písničky na jeho počest se objevují v repertoáru kapel jako Dropkick Murphys nebo The Undead a ta od Total Chaos zazní i ve filmu. Nicméně i přes lákavé téma mě film zklamal. Příliš mi neseděl styl vyprávění, který snad měl být retrospektivní, ale Brooks to příliš nezvládl a zařazování soudních sekvencí mi přišlo neumělé a samotný proces měl být mnohem emotivnější. A příliš mě neoslovil ani jakýsi osobní příběh hlavního hrdiny, který byl sice sympaťák, ale obklopovala ho parta kreténů, kteří ty pozitivní věci s úspěchem přeřvali. Ukázka ze života zlaté mládeže byla o něco lepší, ale ani to mě z ponožek nevystřelilo a pokus o jakousi psychologickou sondu původce tragédie byl mizerný. Hnulo se to až s rvačkou a závěrem, ale to je příliš málo. Těch 50% je spíš nostalgických. Škoda dobrého tématu. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Problém toho filmu je, že sice chce říct něco opodstatněnýho a strašně důležitýho, to jo, ale neříká to chytře vystavěným dějem, ale až v posledním doslovným pětiminutovým monologu z úst Marilyna Mansona. Kterej možná funguje a trne z něj a mrazí, ale k čemu mi to je, když musím hodinu a půl předtím sledovat odtažitý drama "punx vs. footballers" bez jediný silný , dopodrobna rozepsaný postavy? Zpomalovačky a rádoby silná údernost na konci pak taky o to víc vyšumí do ztracena, celý je to fakt jako zírat na horší kopírku parádních Hooligans s Woodem a Hunnamem. Průměrný (jakože lepší) hodnocení dávám vopravdu jenom za to, CO ten film řekl, a že to na mě zapůsobilo, nikoli za to, JAK to řekl. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Název filmu odkazuje k přezdívce města Amarillo v Texasu, kde se příběh odehrává. Městu se přezdívá „Bomb City“ kvůli výzkumným zařízením na výrobu jaderných zbraní, která se nacházejí v okolí tohoto města. (didas)
  • Několik písní bylo napsáno pro Brian Deneke. The Dropkick Murphys napsali píseň „The Fortunes of War“, skupina Total Chaos pak vydala hned dvě písně, „A Punk Killed“ a „Murdered“. (ARI50)
  • Tak jak ve filmu při zabití Briana Deneke (Dave Davis) zazní věta od Dustin Camp: „Jsem ninja ve svém Cadillacu, Vsadím se, že se mu to líbilo,“ tak tahle věta padla při skutečné situaci, očitý svědek u soudu potvrdil, že tuhle větu slyšel. (ARI50)

Reklama

Reklama