Bomb City

Bomb City

Drama / Krimi

USA, 2017, 95 min

[Spoliery od začátku do konce] Už to, že všechny punkový filmy končí smrtí nejoblíbenějšího pankáče, vypadá na solidně zaběhnutý klišé a nebo stigma. Film spadá do osvědčeného schématu, kdy se pobijou dvě skupiny aktérů, tentokrát vygumované vidlácké děcka a pankáči. Film dostal jméno podle továrny Pantex v Amarillu, TX na montáže a demontáže jaderných zbraní. Ta děcka tak deprimuje, že se řežou hlava-nehlava. Decentní žánrový průměr. Dneska už asi těžko řešit kdo si první začal, faktem ale je, že slušňák nešel za vraždu sedět. Kdyby to bylo naopak, asi by nebylo moc o čem přemýšlet. Podobné filmy: Taqwacores, SLC Punk. Viděno v AMC Cupertino Square 16.(18.2.2018)

Příběh o jedné punkové partičce, která si žije po svém. Na té druhé straně barikády, je klasická skupinka borců, co jsou na střední, hrají amer.fotbal, udělají střední, možná i výšku a jejich rodiny jsou vlastně splněným americkým snem.. Tihle dva tábory se potkají jeden nezapomenutelný večer, který změní životy, někomu víc, někomu méně.. Je to založeno na skutečné události, co se stala v jednom Americkém městečku, kterému říkali místní Bomb City. O téhle události jsem nevěděl, takže jsem ani nezjišťoval o co šlo. Takže závěrečné finále bylo něco... Bohužel musím říct, že vědět jak to dopadne, nudím se od začátku do konce. Jelikož tu hodinu filmu už jsem někde viděl.. 6,5/10 Jo, nesmím zapomenout zmínit poslední komentář Marylina Mansona, k zamyšlení a snad bych si ho i napsal na zeď....(22.8.2018)

• Vikyy98

Dve nesympatické party. Fotbalisti a punkáči, kteří jsou prezentováni tak, že fuckují všechny okolo ale i sebe navzájem. Pak jich 5 naběhne asi do 30 lidí, jeden fotbalista jednoho z nich zajede přejede a roztrhne pod kolama auta a u soudu ho propustí, protože se snažil bránit svoje lidi (aby ne, když tam ty punkáči naběhli s bojovym řetězem a tyčema) a protože punkáči měli na bundách psáno "destroy everything" což jeden z nich u soudu objasní jako "postoj" a že nečeká, že to nějakej právník pochopí. Myšlenka filmu je ta, že punkáči jsou taky lidi a neměli by být odsouzeni jenom za to, že jsou jiný. Lidi to jsou, ale jde o to jaký - film je vykreslil jako bandu debilů, kteří do velký míry můžou samy za smrt svého kamaráda. Chci tím říct: Co si mysleli, když ozbrojení naběhli mezi fotbalisty na kalbě? V takovymhle případě záleží na mnoha detailech a já si nejsem jistej věrohodností tohohle filmu. Chyby jsou an obou stranách a takhle to může dopadnout, když se vyhrotí dvě bandy primitivů. Nechoval jsem sympatie k žádný postavě. V tom film selhal. Potenciál byl větší, ale scénář stojí za hovno. Dialogy jsou břidké jako louže a film je až hanebně plochej. Vizuálně to šlape. Kamera a barevná paleta jsou atraktivní, ale scéna na parkovišti chtěla lepší choreografii tý rvačky. Určité vyhrocené scény nemají takovej dopad, jako by mít mohli. Jako celek však tenhle film selhal.(5.1.2020)

Možné spoliery. Parta punkerů se porve v Amarillu s místními floutky z lepších rodin. Bitka skončí tragicky pro jednoho z punx a soud pak probíhá podle hesla "šaty dělaj člověka.". Na tohle si letmo vzpomínám, ale protože internet byl tehdá ještě v plenkách, dorazila sem zpráva o incidentu značně zkreslená a z Denekeho, to je ten mrtvý, se na čas stala takřka mýtická postava. Tedy dokud se na něj nezapomnělo, což se u nás stalo poměrně hodně rychle. Každopádně písničky na jeho počest se objevují v repertoáru kapel jako Dropkick Murphys nebo The Undead a ta od Total Chaos zazní i ve filmu. Nicméně i přes lákavé téma mě film zklamal. Příliš mi neseděl styl vyprávění, který snad měl být retrospektivní, ale Brooks to příliš nezvládl a zařazování soudních sekvencí mi přišlo neumělé a samotný proces měl být mnohem emotivnější. A příliš mě neoslovil ani jakýsi osobní příběh hlavního hrdiny, který byl sice sympaťák, ale obklopovala ho parta kreténů, kteří ty pozitivní věci s úspěchem přeřvali. Ukázka ze života zlaté mládeže byla o něco lepší, ale ani to mě z ponožek nevystřelilo a pokus o jakousi psychologickou sondu původce tragédie byl mizerný. Hnulo se to až s rvačkou a závěrem, ale to je příliš málo. Těch 50% je spíš nostalgických. Škoda dobrého tématu.(14.2.2018)

Máš číro? posloucháš punk nebo něco podobnýho? A co kérky, řetězy a křiváky? Tak v tom přídě seš kriminálník a zasloužíš si zemřít rukou zbohatlého parchanta. Film je podle skutečné události a vypráví o tom, že když tvůj styl je jiný než jaký udává společnost tak tebe se zákony a spravedlnost netýkají. Tohle bylo zase docela silný téma a musím říct, že konec filmu ve mě vyvolával hodně divný pocity. I styl filmu jakým byl natočen se mi líbil a hudební doprovod hlavně na konci tomu fakt dodával na síle. Rozhodně milé překvapení co se týče filmu ale rozhodně nemilé překvapení co se týče tohoto příběhu. 80%(18.2.2018)

• - Název filmu odkazuje k přezdívce města Amarillo v Texasu, kde se příběh odehrává. Městu se přezdívá „Bomb City“ kvůli výzkumným zařízením na výrobu jaderných zbraní, která se nacházejí v okolí tohoto města. (didas)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Tak jak ve filmu při zabití Briana Deneke (Dave Davis) zazní věta od Dustin Camp: „Jsem ninja ve svém Cadillacu, Vsadím se, že se mu to líbilo,“ tak tahle věta padla při skutečné situaci, očitý svědek u soudu potvrdil, že tuhle větu slyšel. (ARI50)