Komentáře uživatele Jeoffrey k tomuto TV seriálu

Studio Bones u mě v sezóně jaro 2016 v podstatě zvítězilo. Obě jeho nová anime mě zaujala a i Concrete revolution u mě zaznamenalo známky zlepšení. Zkrátka s přibývajícími anime sériemi, které jsem viděl začínám stále více oceňovat originalitu a zatím každé dílo od Bones, s kterým jsem se setkal je svým způsobem velmi originální. Jistě, některá mají třeba podobný námět, ale většinou se diametrálně liší zpracováním a tak se mi dost složitě srovnávají. Tato originalita se navíc projevuje jak u charakterů, příběhu a také u animace. Kromě této originality má mnoho děl tohoto studia ještě jeden společný aspekt. Jsou zpravidla velmi hravé a při jejich sledování má člověk takový poměrně příjemný pocit "očekávání nečekaného" a většinou se i slušně baví. Když si to shrnu, tak stále víc začínám věřit že autoři ze studia Bones mají anime opravdu hodně rádi a s každým svým kouskem si vysloveně hrají a neustále vymýšlí nejrůznější nové věci. A mě to baví. Opravdu mám rád, když můžu sledovat něco, co mě dokáže překvapit a nemusí to být jen velké dějové zvraty, ale třeba jen zajímavý dialog zakončený nečekanou vtipnou pointou, výraz v obličeji některého z charakterů, který jsem ještě nikde jinde neviděl a podobné malé detaily, které ve mě ale budí pocit, že vlastně nevím co bude dál, nebo jak se který charakter zachová. Bungo Stray Dogs má všechny tyto zmíněné atributy a baví mě se na něj dívat, protože kam se to bude ubírat malinko tuším, ale s jistotou nevím a čeho všeho jsou schopné hlavní postavy a hlavně Dazai, který je jako charakter poměrně hodně zvláštní, se mohu jen domýšlet. Když si k tomu přihodím opravdu hodně zajímavé finále první řady, kde se objevili hned dva hodně výrazné charaktery (vůdce Přístavní mafie a vůdce Gildy) a vše nasvědčuje tomu, že se v druhé sérii dostaneme do hodně šílené války 3 velmi silných stran, tak se prostě na ty další díly těším... Velmi originální, docela vtipné, hravé a příjemné. 8/10(30.5.2019)

I když je začátek "jen" backstory, tak se mi hodně líbil. Příběh byl hodně zajímavý a rozhodně mě bavilo se na "historky" z prostředí mafie koukat. Navíc Dazai tam má hodně dobré momenty a dokonce i ukazuje nové aspekty svého velmi zajímavého charakteru. Takže mě první polovina nikterak nezklamala. Co se druhé půlky týká, tak jsem ty souboje a válku mezi mafií, gildou a agenturou, čekal mnohem víc epické. Na druhou stranu zápletka a styl jejího rozuzlení mi zase nikterak nevadil a protože mám to děvče jménem Izumi Kyōka vlastně velice rád, tak mě vše potěšilo, i když řekněme si kriticky, že samotný závěr byl tak trochu "klišé jako prase", ale mělo to své momenty (boss fight, finální scéna a samozřejmě Kyōka! ) . No možné pokračování díky otevřenému konci prakticky nic nebrání a já se budu těšit. U mě stále "originální (ovšem už ne velmi originální), docela vtipné, hravé a příjemné" 7,8/10(13.10.2016)

Tak trochu přes kopírák druhá série. Zase to začíná flashbackem a zase máme v druhé polovině nějaký ten "větší konflikt". Navíc ta první půlka mě tentokrát až tak nechytla, ale naštěstí ta druhá byla mnohem zábavnější, napínavější a nápaditější, takže dojem z třetí série hodně zachraňuje (nepsal jsem něco podobného i u filmu?) a samotný závěr (poslední díl) by u mě byl dost možná i na 5*. Takže se dá říct, že Bungo Stray Dogs ani tentokrát nezklamali a když si to dávám v hlavě dohromady, tak je to nějakých 7/10(30.6.2019)