Boku no Hero Academia (TV seriál)

• Japonsko

僕のヒーローアカデミア

• Japonsko

Boku no Híró akademia

My Hero Academia

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2016–2019, 29 h 13 min (Minutáž: 23–24 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (16)

Tenhle šónen mi naprosto sedl a věřím, že v Šónen Jumpu splňuje přesně, co má manga splňovat - přátelství, usilovná práce a vítězství! Líbilo se mi, jsem ráda za druhou sérii a myslím si, že je opravdu jedná o velice kvalitní šónenovku. Lepší než všechny ty Titáni, SAO a Tokijští ghúlové dohromady. Mně se to líbilo hlavně z toho důvodu, že to velice dobře umělo přenést emoce. Ale chápu, že tohle není šálek pro každého. Samozřejmě to má své slabiny a určitě si lze povšimnou, že to jede podle vyšlapaného úspěšného mustru, ale pro mě to má tu správnou jiskru, kterou u šónenovek hledám. Slabší 5*.(30.6.2016)

Nemá to žádný drive, ve čtvrté epizodě to ještě vlastně nezačalo. Ještě chvíli počkám, protože námět je ok, ale byl bych rád, kdyby se to trochu zaprvé rozjelo a zadruhé to začalo volit víc než první očividné volby. Je vidět, že to je spíš pro děcka.(31.5.2018)

Čirý destilát toho, co si představíte pod pojmem šónen, a to se všemi jeho plusy i mínusy. U komentářů k první řadě HeroAca často čtu či slyším, že její začátek je těžkopádný, nudný, pomalý, utahaný jak jelení říje a že Deku je otravný hlavní hrdina, přičemž postupně to naopak začne být zajímavé. Můj názor je přesně opačný: začátek si plně získal mou pozornost právě tím, jak příjemně civilně představuje alternativní svět superhrdinů a věnuje velkou pozornost psychologickému vývoji hlavního hrdiny, který si navíc své speciální schopnosti musí oproti mnohým jiným šónenovským hrdinům zasloužit a poctivě odedřít. V této části pro mě tkvěla největší síla tohoto anime a právě díky ní si HeroAca získalo mou plnou pozornost. Žel bohu, po nástupu na superhrdinskou školu se zprvu nadějný seriál zvrhne do stokrát viděného mustru „šónen hrdina na divné škole“, což neznamená nic jiného než interakci s divnými spolužáky a divnými učiteli, kteří jsou ztvárněni těmi nejprovařenějšími typy postav, které v generickém anime o divné škole prostě nesmí chybět – šikanátor, srdcař, chudák s mindrákem, grázl, postava tajemná jak hrad v Karpatech, premiant, třídní idol, obdivovatelka hlavního hrdiny a tak dále, inovace nula nula. Tyto postavy napsané jak přes kopírák se tak společně s hlavním hrdinou vrhají do stokrát viděných situací, jež si příběhová šablona o divné škole opět žádá, a tomu všemu vévodí zcela mdlé finále, z nějž si už kromě směšného hlavního záporáka nevybavuji žádný moment, žádný zajímavý souboj. Ze zvědavosti jsem se podíval i na prvních pár dílů druhé řady, které však bohužel jen potvrdily mé obavy, že se bude pokračovat ve stejném duchu jako druhá polovina první řady. Pokud si potrpíte na šónen jak řemen nebo jste jich naopak ještě moc neviděli, pak jste na správné adrese, ovšem pokud čekáte něco víc než jen generickou podívanou, doporučuji zalovit v jiných vodách. Neurazilo, nenadchlo.(30.7.2019)

Jak by to vypadalo kdyby Saitama chodili do školy.......tak asi takhle, sice né tak moc šíleně, ale furt dost nápaditě a napínavě. Příběh je ze začátku předvídatelný a i naivní, však od čtvrtého dílu, to nabere adrenalin a jede až do konce. Hlavně bravůrně se povedlo do třinácti dílů, vměstnat to co by jiní tvůrci roztáhli do nějakých dvaceti šesti dílů. V poslední době, se tahle bravůrní technika objevuje častěji a nutno uznat, že to svědčí, to člověk pak může za den zkouknout celý seriál a přitom vyhlížet druhou sérii. Která už, už aby se objevila, pač mně zajímají charaktery i jejich vývoj, tak i příběh samotný a neposlední řadě se těším i na akci. Jo hlavní hrdina svoji schopnost sice ještě tak úplně nezvládá, ale narozdíl od jiných hrdinů nefňuká a ani neskuhrá, co by měl dělat, jde prostě do akce, ale né bezmyšlenkovitě. I ostatní postavy, vypadají zajímavě, byť jim nebylo dáno tolik prostoru, ale vzhledem k počtu dílů a délky jednoho dílu, je to furt výborný, jak se to autorům povedlo, vykreslit ty hlavní charaktery. Místy mi animace připomínala tvorbu od Hiroyuki Imaishi, taková lehce potřeštěná až absurdní, pak to zase sklouzlo do normálu. Ze začátku hlavně dost legrační, od pátého dílu hlavně akční a zaměřené na hlavní postavu a jeho kámoše i rivala. Tak sem zvědavý, kam to až dojde, vypadá to lépe než sem čekal.(29.7.2016)

Pomalý, optimistický, přehnaný a podivný rozjezd plný slz, nářků a křiku s doplněním o naivitu a pohádku... Nu, jsme u 9 EP a konečně to nabralo na zajímavosti. A to velmi hezky. Trochu mi to připomíná start One Piece, který jsem si zalíbil až u konce Arlong aku. 30-40 díl? Nějak tak. Ve chvíli, kdy už všechny jiné série 2x skončí. Tak nějak však pochybuji, že by měl Boku no Hero Academia naplánovaných 400 dílů....(6.6.2016)

Manga se mi líbí, takže na anime sem se těšil. Bohužel mě ale zklamalo. Zbytečně roztahaný děj, kdyby šlo o nějakou 50 epizodní sérii tak neřeknu, ale při 13 epizodách, to byla hrůza. Druhá série je jasná, bohužel pokud to bude pokračovat stejnou rychlostí, tak se dočkáme jen turnaje a ten pořádný příběh se začne odvíjet až v případné třetí sérii. Uvidíme, co si pro nás tvůrci tedy připraví dál. První série 60%.(27.6.2016)

Po Narutovi další peckové anime!(19.12.2017)

13x13 ... priemerný shonen. Dobré boli až posledné 2 - 3 diely inak celkom nuda. Prerecyklované a už otrepané.(22.11.2016)

Shounen pre najmenších. Je to plné energie, dej je síce predvídateľný, ale má spád a tvorcovia sa to nesnažia nijako umelo naťahovať. Tematicky aj kresbou, podobne ako Tiger & Bunny, oveľa bližšie západnému konzumu s komiksami o superhrdinoch, pričom sú ale stále zachované klasické východné hodnoty. Pri tak silno prefláknutej téme je celkom fajn, že schopnosti aj boje sú tu celkom nápadité, len hlavná postava nemusela preplakať každú jednu epizódu. 13/13 – 70%(27.8.2016)

Shounen anime, které je míseno se superhero žánrem - co lepšího si milovník obou žánrů, jako jsem já, vůbec může přát! Prvních pět dílů bylo takových rozjezdových, ale přesto velmi poutavých, hlavně díky animaci a sympatickému hlavnímu hrdinovi. Šlo v nich hlavně o zblížení All Mighta a Dekua, což se povedlo. Potom už to začlo mít pořádné grády. U tohoto anime jsem strašně rád, že je v něm vše, co si tento hero žánr zaslouží - zajímaví hrdinové a zločinci, celá ta UA akademie s učiteli, hero obleky, zlepšování fyzické zdatnosti, zlepšování superschopností, turnajová sága, hrdinské praxe, tohle všechno z tohoto anime dělá naprosto propracovaný superhrdinský svět. Ale hlavní je, že ty postavy mají emoce, že je dokáží přenést na diváka. TOP momenty pro mě byly dva 1) arc s Ligou záporáků v 1. řadě. O postavy jsem měl vážně strach, hlavně o All Mighta. Že ho zabijí, že odhalí jeho pravou podobu, že svět přijde o symbol míru a Deku tak o svůj největší vzor... 2) Když All Might v souboji s All For One ze sebe vydá všechno a poté předá svou štafetu Dekuovi skrze vzkaz do kamery: ,,Teď jsi na řadě ty." U toho jsem se vážně rozbrečel. Strašně se těším na pokračování!!(5.3.2019)

PLUS ULTRA!!!!!!!!!!!!!!(24.7.2016)

Obyčejný "dětský" šónen, který to co dělá, dělá velmi dobře. Jenom podle zasazení je vidět, že se to nesnaží lámat rekordy, nesnaží se to být něčím výjimečným, snaží se to jenom zabavit. A že to baví. Svět plný superhrdinů a superzloduchů, a jeden malý chlapec, který nemá žádnou schopnost. Chvíli jsem se bál, že později získá nějakou ultimátní schopnost a celé se to zvrhne, a přestože ultimátní schopnost získal asi ve třetím díle, tak to velmi dobře zpracovali a nestal se z něj overpowered týpek. Celé to má dobře vykreslené (i když archetypální) charaktery, které byste tam očekávali (akorát Eraserhead je trošičku specifičtější, a proto taky nejlepší). Je tam určitý charakterový vývoj. Občas je to i vtipné, na rozdíl od Fullmetal Alchemist, který má podobný typ humoru, ale tam nefunguje. Ale hlavní jsou bitky, to se od tohoto očekává asi nejvíce. A v tom to exceluje. Rvačky jsou dynamické, rychlé, ale zároveň taktické, mají šťávu. Naprosto nejlepší je rvačka AllMighta a toho ptačího týpka v intru (které má skvělou hudbu). Přímo z děje je rozhodně nejlépe provedená bitva Eraserheada s padouchy. Není dokonalá jenom z akčního hlediska, ale i z toho příběhového (nechci to dále nějak rozmazávat). Všechno je to navíc podtržené skvělým soundtrackem a animace, i když jednodušší, je taky pěkně zpracovaná. Celkově to asi ničím nepřekvapí, je to seriál sestávající hlavně z mlátiček, ale spoustu času dostávají i samotné charaktery. Pro děti je to dostatečně rychlé a barvené, pro starší publikum to má akci, která má koule a jednoduchý, přesto zábavný příběh. Za mě spokojenost.(3.8.2017)

• JackStrange

Jako večerníček pro 5 leté japonské děti to asi ujde. Vy ostatní se nad sebou prosím zamyslete. Skončeno po čtyřech dílech.(4.6.2016)

Japonské shonen anime vypilované do prosté dokonalosti a milostný dopis americkému superhrdinskému komiksu. Tvůrci zkrátka superhrdiny chápou. A tak se nám, divákům, dostává do rukou tato neuvěřitelně slibná záležitost, která má před sebou jistě ještě mnoho sérií. Ale k věci - první série My Hero Academia je třináctidílný shonen, tedy chlapecké akční anime. Tento žánr s sebou ovšem přináší mnoho samozřejmých a v současnosti již k smrti otřepaných motivů. A My Hero Academia si tyto motivy bere k srdci, ale ukazuje je upřímně, zajímavě a takovým způsobem, že i to nejstarší klišé působí čerstvě. Jako světla nad rajčaty v supermarketu. Pomalý rozjezd nevadil, a to hlavně proto, že na rozdíl od běžného shonenu, kdy čekáte, až se něco začne dít, My Hero Academia zvládá bavit, i když se tam vlastně nic moc neděje. Velice silnou stránkou a hlavním důvodem, proč dát tomuto anime šanci, jsou postavy (způsob, jakým jsou napsané, ale i jejich design po všech stránkách) a akce. A v obou těchto věcech hrdinové excelují a je zkrátka radost to sledovat. Pokud bych měl mít výtku, je to rozhodně padouch. Ani by tolik nevadilo, že je většinu série nepřítomný. Ale všechno na něm je zatím generické. Čemuž nepomáhá fakt, že je to snad jediný design z mangy, který se nepodařilo přeložit úplně bezchybně z mangy do anime, tj. ztrácí faktor děsu a hrůzy, kterým v manze disponuje. Protože mimo to na něm skutečně nic moc není. To je ovšem jen drobný mušinec na stropě Sixtinské kaple. My Hero Academia je nový vrchol shonenu a skvělá ukázka toho, čeho je kvalitní superhrdinský příběh schopný.(27.2.2018)

Objektivně bych plné hodnocení dát nemohl, ale proto tu nejsem. Fajn animace a hudba, dobře napsané postavy a solidní příběh - já jsem spokojený, nemám potřebu hledat chyby.(5.8.2018)

• raiax

Stejně naivní jako Naruto a FT ** Za některé waifu(27.6.2019)