Asenath

Takový lepší průměr. Příběh je fiktivní, a asi právě proto mě to tolik nevzalo. Někdy se zrovna moc nepovede smíchat skutečné historické postavy a smyšlený děj. Ovšem posledních nějakých 20 minut už je lepších, byť občas nabírá prvky obyčejného románu pro nezletilé dívky. Ale..prostě Mozart..ta hudba..ty kostýmy..lokace..masky..na nic se mi dlouho nekoukalo tak krásně. A Aneurin jako Mozart..ach..takže dávám čtyři hvězdičky a tímto odpouštím i nějaké ty nepřesnosti. ()

IvcaSammet

Přiznám se, že nejsem fanouškem ani operní hudby, ani podobných historických filmů. Mozart sice byl hudební génius, a jeho instrumentální skladby považuji za nejlepší mistrovská díla všech dob, operní zpěv mi ale bohužel prostě rve uši. Na film jsem se podívala pouze kvůli Kryštofovi, který mi zde snad jako jediný svou postavou nijak nevadil. Aneurin Barnard sice zahrál svou roli úžasně, bohužel se mi do ní ale vůbec nehodil. Samotný námět mě nijak zvlášť nezaujal, doufala jsem v něco víc než obyčejné romantické drama bez jakékoliv vedlejší zápletky, prolínané nekonečnýma scénama s operními pěvkyněmi. Nakonec se děj sice trošku posnul natolik, že jsem se u filmu přece jenom nenudila celou dobu, závěr ale zase zapadl do rozjetých kolejí nudných a zbytečně zdlouhavých scén. Výprava nádherná, pokud jste fanoušky historických filmů s operní hudbou, Interlude in Prague rozhodně bude film pro vás. Za mě ale pouze tři a půl hvězdičky, z toho ta "půlhvězdička" za Kryštofa a jeho angličtinu :) ()