The Dead Room

Horor / Thriller

Nový Zéland, 2015, 80 min

Jason Stutter

Jason Stutter

Ono se toho po většinu stopáže vlastně nic moc neděje. Když to tak vezmu kolem a kolem, tak je to ukázka práce skutečných lovců duchů, kteří v 99% na nic nepřijdou. Nicméně když to občas zacinká a zabouchá, tak si film dokáže vytvořit slušnou atmosféru, ale bohužel jí nedokáže korunovat nějakou tou lekačkou, nebo vhodným zjevením a některé scény si o podobné vyvrcholení vyloženě říkají. Nicméně mě to celkem slušně vynahradil samotný závěr, který byl docela našlapaný a do určité míry i překvapil. Herecky to bylo také celkem fajn, takže z mého pohledu se jedná o lehký nadprůměr. 60%(19.4.2016)

Zpruzená buchta, tatík od rodiny a nerudný technokratický dědek tvoří trio novozélandských lovců duchů, kteří se usalaší ve staré barabizně uprostřed ničeho, aby zdokumentovali zdejšího údajného poltergeista. Nevěrohodná, nepravděpodobná, divákovu náklonnost nevzbuzující partička. Ale netrvá dlouho a z dědka se vyklube pohodářský sympaťák, z buchty vcelku přesvědčivé médium, a z filmu záživná a skvěle natočená duchařina. Duchařina sice s porcí nadsázky a s občasným spikleneckým pomrkáváním na diváka, ale s o to nečekanějším, plnotučně duchařským závěrem. Naprostá spokojenost, Kiwiové umí, film po večeři jedna báseň.(22.4.2016)

Velmi se mi líbilo, jakým způsobem režisér dokázal vystavět jednoduchou zápletku do originálního balení. Všichni herci ztvárnili velmi dobře postavy třech badatelů paranormálních jevů, kteří jsou schopnostmi odlišní a jejich pobíhání po domě k sobě docela ladí. Tempo je vystavěn velmi pomalu, ale daří se jej dobře stupňovat i díky náznakům, které působí hodně realisticky. Velké plus hrálo, že se zde neobjevují žádné hollywoodské přehnané výjevy zla. Samotná pointa přichází až na samotný závěr, nemá tolik prostoru a překvapivě to bohatě stačí. Žádné nepěkné digitální triky, ale výborná práce s kamerou a co se děje po odhalení tajné místnosti, nemá chybu. Originálních momentů zde tolik není, ale dobře odvedená práce určitě......7/10(7.4.2017)

• Necrotongue

Tento kousek mě opravdu nepotěšil. Největším hororem pro mě bylo sledovat první půlhodinu filmu, kdy se nedělo vůbec nic, pouze mi začal připadat spánek jako lepší využití času. Když už se dostavil přerostlý poltergeist, děj se trochu zlepšil, následovaly typicky nelogické kroky trojice duchařů a závěr filmu byl překvapivě solidní, škoda, že takový nebyl celý film. Nízkorozpočtové filmy mi nikdy nevadily, musí ale mít kvalitní scénář, tady se ve scénáři objevují světlé momenty, ale je jich příliš málo.(11.4.2017)

• ricci.s

No, či sa tam tmavovlasá hlavná hrdinka hodila, to už neriešim, pretože tomuto snímku by podľa mňa nepomohlo, ani keby zo záhrobia vyliezla stará dobrá Zelda Rubinstein (aj keď kvôli tomuto hororu by podľa mňa radšej ostala tam, kde je), ale zase aspoň bola celkom pekná, takže ja v nej vidím asi jediné plus tejto pohromy. Počas 70 minút sa parta magorov fláka po jednom dome a režisér sa nezmohol na nič iné, len na pohybujúce sa predmety? Že to v závere aspoň trochu ožilo, je logické, ale čo z toho. Tak nezaujímavý film, že to ani nie je možné.(10.4.2016)