Code Geass: Bókoku no Akito 5 – Itošiki monotači e

Code Geass: Akito the Exiled Final - To Beloved Ones

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi / Fantasy

Japonsko, 2016, 60 min

Kazuki Akane

Vcelku slušné a povedené zakončení celé série. Jistě, mohlo to pořád být mnohem víc epické ale i takhle se mi to docela líbilo. 7/10(10.4.2016)

Na Lelouche Akito sice nemá, i tak je le tento spin-off velmi povedený. Komentář jsem si šetřila až k poslednímu dílu, jelikož souhlasím s názorem, že by to tu mělo být jako jeden seriál. Ale zpět k hodnocení: ačkoliv jsem to po prvním díle nečekala, postavy jsem si postupně hodně oblíbila a zajímaly mě jejich osudy, ať byly místy jakkoliv divné (např. babky u řeky). Vztahy mezi nimi působí uvěřitelně (hlavně zajímavě pojatý vztah dvou bratrů) a právě v posledním díle to vyvrcholí epickým finále (se skvělou akcí). Do toho je tu opět Geass a je opět jiný než v sérii o Lelouchovi. Mimochodem, jakkoliv mám Leloucha ráda, zde ty vsuvky s ním působily celkem zbytečně, spíš bych je nějak zakomponovala do hlavní série. Vlastně je škoda, že tahle série není přímo spojená s tou Lelouchovou - seriál by se tak prodloužil a příběh ještě vylepšil. 9/10(17.9.2019)

Akito mě zklamal. Začalo to jako pěkný spin off hlavní série, který se zaměří na válku Evropy s Británií. K tomu tam byl zamíchán i Lelouch a i Geass tam měl nějaké místo. Ale skončilo to hrozně. Připadá mi, že scénář k posledním dvěma dílům psali tak nějak narychlo. Bitvy to má pořád skvělé, ale jinak to není nic moc. Věci okolo Geassu tam jsou vysvětleny jen tak naoko, nedozvíme se proč Akito dokáže vzdorovat Geassu svého bratra, nedozvíme se co je to za podivnosti se synchronizovaným myšlením a k tomu se tam zaplete i cestování časem a nějaké nové nelidské bytosti. Mytologie Geassu měla skončit v hlavní sérii, zde měla být pouze využita. Ale oni se ji snažili rozšířit a moc to nevyšlo. Chtělo by to více akce, více vztahů, více rozhovorů, ale méně Geassu. Od toho je tady původní seriál. První 3 díly byly fajn, ale potom to zpackali. Nehledě na to, že Lelouch a Suzaku tady neměli prakticky žádnou roli. Rozhodně to mohlo být lepší. No, nestačí než doufat, že udělají další OVA a tentokrát to udělají lépe.(5.6.2016)