pěkný film, který jsem dosud vůbec neznal, i když už není nejnovější. Je to o partě kluků a o tom, čím žijí. Tedy o jistém vzdoru a rebelství, o holkách, o plánech a představách o budoucím životě. Film není vyloženou komedií, spíš je jeho ladění takové úsměvné. Nicméně film příjemně plyne a nenudí a to přesto, že nic mimořádného a dramatického se tam skoro neděje. Jen bych měl dvě drobné výhrady, chvílemi bylo v dialozích poznat, že je dělal někdo starší, vzdělaný, intelektuálský typ a těm puberťákům to do úst moc nepasovala. A pak mě dost zarazilo, že o vztahu hlavního hrdiny s dívkou, co právě rodí, to prakticky vůbec nebylo, což mi nepřišlo dvakrát logické. Jinak ale film rozhodně stojí za vidění(3.8.2014)

Film se dá považovat za předchůdce k Erasmus a spol., líbil se mi ale víc. Milostné problémy a nesplněné sny puberťáků ze sedmdesátých let jsou tady vylíčeny s jemným humorem, vše podkresluje výborný soundtrack.(19.8.2008)

• slunicko2

Francouzští středoškoláci v 70. létech. 1) Film poněkud klame tělem. Kámoši se sice setkají několik let po maturitě, ale ve skutečnosti se snímek skládá celý z flashbacků z jejich života na střední škole. 2) Dialogy, jak uvádí už kolodej1, příliš středoškolsky neznějí a to jak co do formy, tak pokud jde o jejich obsah. Tak angažovanou mládež v té době aby člověk pohledal.(30.3.2015)

Až na přiblblé dlouze trvající úsměvy Romaina Durise, tedy hlavního rebela, se mi snímek velkmi líbil. Taková skrytá zapadlá perla, na kterou se bez anglických titulků asi nepodíváte.. 85%(8.7.2011)