• kolodej1
  ****

  pěkný film, který jsem dosud vůbec neznal, i když už není nejnovější. Je to o partě kluků a o tom, čím žijí. Tedy o jistém vzdoru a rebelství, o holkách, o plánech a představách o budoucím životě. Film není vyloženou komedií, spíš je jeho ladění takové úsměvné. Nicméně film příjemně plyne a nenudí a to přesto, že nic mimořádného a dramatického se tam skoro neděje. Jen bych měl dvě drobné výhrady, chvílemi bylo v dialozích poznat, že je dělal někdo starší, vzdělaný, intelektuálský typ a těm puberťákům to do úst moc nepasovala. A pak mě dost zarazilo, že o vztahu hlavního hrdiny s dívkou, co právě rodí, to prakticky vůbec nebylo, což mi nepřišlo dvakrát logické. Jinak ale film rozhodně stojí za vidění(3.8.2014)

 • Sofia
  ****

  Film se dá považovat za předchůdce k Erasmus a spol., líbil se mi ale víc. Milostné problémy a nesplněné sny puberťáků ze sedmdesátých let jsou tady vylíčeny s jemným humorem, vše podkresluje výborný soundtrack.(19.8.2008)

 • slunicko2
  **

  Francouzští středoškoláci v 70. létech. 1) Film poněkud klame tělem. Kámoši se sice setkají několik let po maturitě, ale ve skutečnosti se snímek skládá celý z flashbacků z jejich života na střední škole. 2) Dialogy, jak uvádí už kolodej1, příliš středoškolsky neznějí a to jak co do formy, tak pokud jde o jejich obsah. Tak angažovanou mládež v té době aby člověk pohledal.(30.3.2015)

 • nevermore
  *****

  Až na přiblblé dlouze trvající úsměvy Romaina Durise, tedy hlavního rebela, se mi snímek velkmi líbil. Taková skrytá zapadlá perla, na kterou se bez anglických titulků asi nepodíváte.. 85%(8.7.2011)