poster

Ta třetí (TV film)

Drama

Česko, 2001, 89 min

 • sinp
  ****

  Příjemné překvapení. Zajímavé obsazení Vladimíra Dlouhého zvýšilo celkový kredit Kleinova filmu a na televizní počin je jeho výkon velmi kvalitní. Pro toho kdo předlohu nezná bude možná konec mírně překvapivý, je však pravda, že se s ním Klein dokázal skvěle popasovat. V rámci televizní tvorby nadprůměr, a opět zbývá pouze smutné konstatování - pouze televizní tvorby...(17.7.2005)

 • HonzaBez
  *****

  "Dej pozor, aby ti na podzim ta tvoje vlaštovka neuletěla," radí matka v podání Blanky Bohdanové svému synu, čtyřicátníku Jiřímu Mánkovi, kterého zcela excelentně ztvárnil Vladimír Dlouhý. Jiří si postupně uvědomuje, že ve svém věku již nestačí na svou až přes příliš přímočarou mladičkou přítelkyni Adu, se kterou musí být člověk "furt ve střehu" a kterou "čím více poznává, tím více se od ní vzdaluje". Rozčiluje ho přitom svými řečmi o tom, že "aspoň budeš vždy vědět, jak na tom jsme." Rád by proto zakotvil v klidném přístavu, který by pro něj mohla představovat jeho kamarádka z dětství Milena, která je přesným opakem Ady. Přesto je její krása nakonec silnější než jakékoliv racionální úvahy... A Ada? Ta se poprvé za dobu jejich společného vztahu nezachová podle toho, co o sobě až dosud tvrdila. A tragédie je na světě... Přiznám se, že i já jsem podlehl kouzlu Ady v podání Lucie Vondráčkové, která se své role zhostila bravurně. Občas si říkám, proč ona si svou reputaci v posledních letech zkazila filmy jako Babovřesky apod. Přitom zde hraje naprosto věrohodně. Možná je to i zásluhou Dušana Kleina, který taky má za sebou řadu spíše lehčích filmů, ale tohle se mu vážně povedlo.(26.7.2018)

 • waits
  ****

  Dlouhý s Vondráčkovu v tomhle televizním filmu předvedou Havlíčkovu novelu na takové úrovni, za kterou se často marně vydávám do kina. Zejména Vondráčková mě překvapila tím, jak svou cukrářku podala (ty očí v závěru..). U Dlouhého a Pavelky jsem tak překvapen nebyl, ti mě už přece jen potěšili mnohokrát. Klein trefil přesně tu pravou atmosféru, příběh vypráví pomalu a klidně, tak jak si předloha žádá, dobře vybraná je i Viklického hudba. Jedna z malých náplastí na televizní poplatky..(4.10.2011)

 • eileen
  *****

  Film už jsem viděla asi potřetí a pokaždé se mi líbil o trochu víc. Mám ráda atmosféru Havlíčkových románů a tady to tvůrci skvěle vystihli. Vladimír Dlouhý exceluje v roli Jiřího a Lucku Vondráčkovou jako herečku nemám moc ráda, ale tato role ji opravdu sedla jak ulitá. Docela by mě zajímala starší verze, pro srovnání. Škoda, že Česká televize nesáhne častěji pro náměty ke svým inscenacím po naší románové klasice.(12.6.2008)

 • Amper01
  *

  Tento film mě navzdory mé oblíbenkyni Lucce opravdu nudil... Zvládnul jsem při něm i tak trochu pouklízet pokoj, smontovat a ustavit lampu... ale stále zbývala ještě druhá polovina. Hádej - usnul jsem u ní...? Neusnul, což byla škoda. Zaspal bych jaxe má oblíbenkyně qůli pár korunám za honorář svlékla... chjo...(29.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace