Skrytá čísla (festivalový název)

• Austrálie

Životopisný / Historický / Drama

USA, 2016, 127 min

Film o ženách, které navzdory své rase a době to dotáhli daleko a díky svým schopnostem pomohli dostat člověka do vesmíru. Divím se, že Hollywoodu trvalo, tak dlouho než natočili příběh těchto pozoruhodných žen Dorothy Vaughn, Mary Jackson a Katherine Johnson, které si svůj film zasloužili. Velmi mě překvapil výkon Taraji P. Henson, která si dle mého názoru zasloužila získat nominaci na Oscara na rozdíl od Octavie Spencer, je to skvělá herečka, ale ve filmu se objeví opravdu málo a bohužel tam nemá ani jednu "silnou scénu". Jinak film krásně běží, místy je to vtipné, pak dojemné. Kevin Costner tomu skvěle sekunduje a film doprovází povedená hudba.(2.2.2017)

Podobně jako Melfiho předchozí počin velmi příjemný snímek, přestože obsahuje citlivou tematiku a má i silně působící scény. Režisér umí navodit slušnou oddechovou atmosféru, která i přes dramatičnost působí komediálně a nádherně ji dokreslují tři talentované herecké dámy, které vážně excelují ve svých rolích.(24.1.2017)

Perfektní černošskej film... Tak jako většinou se mi i u tohodle potvrdil fakt, že když se jedná film s rasovým podsexem, tak se mi to vela páčí :o) A né jinak tomu je i u tohle celkem nenápadnýho kousku. U filmu sem si dvakrát pobrečel a asi tak 10x zasmál, takže je to celkem slušná porce emotivních zážitků :o). Co je hodně neokoukaný, tak prostření uvnitř NASA, kde se téměř celej film odehrává. Taky je to super rozložený do třech sólo příběhů, který jsou samozřejmě propojený. Herecký výkony jsou obdivuhodný, trojice černošek tomu dává na frak a včela NASA největší frajer neboli osobní strážce Kevin, kterej už dozrál jako víno a charisma z něj stříká ven z televize. To, že se tenhle příběh skutečně odehrál je taková třešnička na dortu. Jako, to že to černoši měli v tědlech letech v USA extrémně náročný je stará známá věc, o to víc se člověk prostě musí divit, že 50 leto po té se stal Obama prezident. Tenhle film má v sobě prostě všechno a je to ještě o kousek lepčí než docela podobnej film - Černobílý Svět.(16.4.2017)

Snímek vypráví o třech černošských hrdinkách pracujících pro NASA a zároveň se musejí vypořádat s rasovými překážkami tehdejší doby a těžkostmi na pracovišti. V rámci možností se podařilo poutavě cely příběh odvyprávět, i když se v podstatě nejedná o nikterak zajímavou zápletku a větší přínos za mě měly dobové reálie kolem vesmírného programu a jakým způsobem vše kolem fungovalo. Veškeru pozornost na sebe strhává postava Katherine a ostatní dvě hrdinky jsou spíše do počtu a nedostávají tolik prostoru. Řemeslně odvyprávěno životopisné drama, které však úplně nevytrhne ze sedadel, ale určitým pozitivem je fakt, že se film nesnaží tlačit na pilu v rasové otázce a cíleně se podbízet k zisku sošky.......7/10(13.6.2017)

Skoro to vypadá, že Hidden Figures jsou natočena na objednávku letošních Oscarů. Příběh tří černošských žen pracujících pro NASA v dobách, kdy to rozhodně neměly na růžích ustlané, a ještě podle skutečných událostí. Tohle se snad trefilo do všech myslitelných kategorií, který by letos akademici chtěli ocenit. Celkově se jedná o hodně příjemnou filmovou záležitost. Svojí náladou mi to trošku připomíná nesporně kvalitnější Černobílý svět. Drama, vtip i dojemné momenty jsou zde dávkovány přiměřeně a Hidden Figures tak zbytečně netlačí na pilu. Z letošních filmů protěžovaných na ''černé Oscary'' podle mě nejpřijatelnější film.(20.2.2017)