Skrytá čísla (festivalový název)

• Austrálie

Životopisný / Historický / Drama

USA, 2016, 127 min

Hidden Figures nic neriskují. Po zkušenostech s Černobílým světem a řadě obdobných žánrových filmů je zřejmé, že diváci si chtějí hloupost lidí, kteří kastují jiné lidi podle barvy pleti, pořád připomínat, a to nejlépe ve vtipných nebo absurdních, ale ne zas tolik urážejících situacích. Kevin Costner může chodit deset minut po plátně a stejně je dobrý herec a herecké obsazení včetně Janelle Monaé nedává šanci, obsazení je prostě sympatické. NASA a kosmický výzkum jako téma je snad přímo na objednávku. A muzika je soudobá, a aniž bych zas tolik toto popové prostředí poslouchal, počínaje Runnin od Pharella Williamse to šlape celý film. Takže, sázka na jistotu, žádné odvážné inovátorství není na pořadu dne, už jsme to všechno stokrát viděli jinde a někdy s menším někdy s větším patosem a kýčem, ale vůbec to nevadí, ingredience jsou přimíchané s přesností miligramů, klidně si to dám desetkrát znovu, protože mě to prostě baví :)(2.2.2017)

režiser Theodore Melfi zde zobrazuje závod americké NASA a Ruska o vyslání člověka do vesmíru. Hlavními představiteli, jsou ve filmu tři afroameričanky, které to nemají díky době ve které žijí jednoduché, a musejí se díky svému tempreramentu, ctižádostí a hlavně díky své inteligenci propracovat až na významné pozice v NASA. Film zobrazuje víc jak auntentický obraz jak bylo s afromeričanami v minulém století jednáno, a jak i malý krůček pro člověka je velký krůček pro lidstvo. Snímek je svým zábavným, ale i dramatickým podáním velmi koukatelný a plynule diváka vtáhne do děje. Film je obohacený výborným soundtrackem od Pharella Williamse(17.2.2017)

Další naprosto dementní nominace (ano, hádáte správně, je to proto, že je to o negrech), která prošumí a během chvíle o ní nikdo nebude vědět. Což o to, příběh je to hezký a často i vtipný, ale nabízet to jako nejlepší film roku je absolutně mimo, zvlášť když je dopředu jasné, jak to celé skončí. 70%(15.8.2017)

• claudel

Nelze snad najít vhodnější film pro americkou akademii, chybí tomu snad ještě nějakou oslavu americké účasti v nějaké válce, byť vlastně se film dotýká té studené. Máme tady oslavu toho, jak jsou USA úžasné, jak v něm žijí chytří, vzdělaní a talentovaní lidé, kteří musí přece být chytřejší, vzdělanější a talentovanější než ti "zlí Rusové". A samozřejmě se všem po loňsku hodí do krámu, že je pozornost upřena na utlačované a segregované černošky, které na to mají více než bělošky a nemají prostor. Achichach, už jsem opravdu unavený ze všech těch klasických amerických schemat typických pro tento žánr - dokázal bych i se zavázanýma očima určit scénu, kdy se bude tleskat. A pro mě osobně má vždy mínus film, v němž se moc řeší mnou nenáviděná matematika a fyzika, takže jsem se kousal nudou vždy, když se zbytečně zacházelo do technických podrobností. Jedinou hvězdičku dávám za slušné herecké výkony všech hlavních a vedlejších představitelek - Jannelle jsem nepoznal, té to opravdu slušelo a líbil se mi i Kevin Costner, jenž si evidentně rád zahraje v každém snímku, jenž se nějak vztahuje k osobnosti JFK. A na závěr si neodpustím rýpnutí - nevidím jediný rozdíl ve výkonu Octavie Spencer a Kirsten Dunst.(26.2.2017)

Snímek vypráví o třech černošských hrdinkách pracujících pro NASA a zároveň se musejí vypořádat s rasovými překážkami tehdejší doby a těžkostmi na pracovišti. V rámci možností se podařilo poutavě cely příběh odvyprávět, i když se v podstatě nejedná o nikterak zajímavou zápletku a větší přínos za mě měly dobové reálie kolem vesmírného programu a jakým způsobem vše kolem fungovalo. Veškeru pozornost na sebe strhává postava Katherine a ostatní dvě hrdinky jsou spíše do počtu a nedostávají tolik prostoru. Řemeslně odvyprávěno životopisné drama, které však úplně nevytrhne ze sedadel, ale určitým pozitivem je fakt, že se film nesnaží tlačit na pilu v rasové otázce a cíleně se podbízet k zisku sošky.......7/10(13.6.2017)

• - Napriek tomu, že dej filmu sa odohráva v americkej Virgínii, tak celé jeho filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)