Od zaciatku do konca "feel-good movie" zachytavajuci komplikovanost 60.rokov minuleho storocia v USA nielen z hladiska vesmirnych pretekov, no najma rasovo-spolocenskych tem, ktore su pre nasho divaka uplne vzdialene a zrejme preto aj tu su nemiestne bagatgelizovane. Prave boj farieb, ale aj pohlavi, lahkost vysporiadavania sa s nimi a celkovo prijemny pocit mi velmi pripominal knihu Prah vecnosti (poslednu cast genialnej Folletovej trilogie Storocie). Pre mna ziadny (viac krat nezmyselne proklamovany) oscarovy kalkul, ale vyborna filmarcina s este lepsim obsahom. Velmi silne 4*, ale povedzme si pravdu...len preto, ze som cierny.(6.4.2018)

Základná náplň snímku je síce už pomerne dosť obohraná - rasizmus a segregácia v Amerike tej doby, miestami to dokonca zachádzalo až do pateticko-trápnej roviny (odstraňovanie nápisu z WC a pod.), ale nevadilo to. Film je zručne natočený a inšpiratívny príbeh dostatočne zaujímavý na to, aby udržal pozornosť. Slabší nadpriemer. 70/100(22.2.2017)

70% ... Zábavný film, který mě přes svoji délku nenechal se ani vteřinu nudit, hlavní hrdinky jsou sympatické a celé téma je mi osobně velmi blízké. Pro mě velké překvapení i co do zobrazení rasismu v USA v této poměrně ještě nedávné době (člověk se občas nestačí divit), zaujal mě pohled do zákulisí NASA (programování v plenkách) a vlastně ani nevadila naprosto odzbrojující pozitivita filmu, kdy nakonec všem všechno vyjde a všichni se mají krásně a báječně.(4.2.2018)

"Skrytá čísla" mají všechno, co by líbivý film měl obsahovat.. Pastelově barevná šedesátá rozjuchaná léta, nádherné oblečení a auta, vynikající muzika, zákulisí NASA, geniální mozky a aby všechno nebylo tak ideální, tak i velkou porci rasismu.. Afroameričanka to tehdá neměla moc jednoduché - bílejm chlapům musela dokázat, že je člověk a černejm chlapům to samé.. Film "Skrytá čísla" je povrchní kýčovité drama, ale to co má velmi dobře funguje.. Trošku jsem nepochopila obsazení tváří jako Kirsten Dunst a Kevin Costner, možná mají slavná jména dodat filmu na vážnosti.. Kdyby byla "Skrytá čísla" z dílny HBO, tak zaplesám, na vynikající televizní životopisný film to koule má, ale v kinech má silnou konkurenci.. Je ovšem vidět, že se nebojí zabojovat na Oscarech, stejně tak jako trojlístek hrdinek bojoval na plátně s celým světem.(19.3.2017)

Oscary 2016 v oceňovaných filmech rasismus neřešily ale během předávání se neřešilo nic jiného. Oscary 2017 mají půlku oceňovaných filmů na toto téma, tak doufám, že aspoň během předávání bude klid. V tomhle filmu se to hrotí docela dost, mnohem víc, než to bylo, dle svědectví samotné Katherin, v reálu. Postava Jima Parsonse je čistě fiktivní jen proto, aby tam byl archetyp rasistické machistické kreatury. Víc by se mi líbilo, kdyby toto téma tam bylo jaksi více mimochodem, že to patří k době. Mám pocit, že ve filmech odehrávajících se před rokem 1968 rasismus buď není řešen vůbec, nebo je to jenom o něm. Nepotřebuji Katherin oslavovat, protože je žena, nebo protože je "barevná", ale protože je ve svém oboru genius. Další dvě hlavní, ale spíše vlastně vedlejší, role jsou tak nějak do počtu a vůbec tam nemusely být. Jde jen o to ukázat všechny tři černošky, co v NASA něco dokázaly. Stačila by úplně ta Katherine. Také mě trošku mrzelo, že děj filmu končí tak nějak v půlce toho, co Katherine skutečně dokázala, protože ona dělala úplně všechno, Apollo 11 i 13 a nakonec i raketoplány. No nic. Každopádně hlavní téma, pionýrství kosmonautiky, je pro mě sázka na jistotu a v tomto směru mě film relativně uspokojil, i přes značné "umělecké" odlišnosti od reality.(9.2.2017)

• - Před natáčením v Atlantě režisér Theodore Melfi a herečka Taraji P. Henson navštívili 98letou Katherine Johnson v domě ve Virginii, kde se bavili a prohlíželi fotoalba s dětmi a vnoučaty. Katherine několikrát řekla: „Nevím, proč děláte film o mně. Dělala jsem jen svou práci. (griph)

• - Dům Dorothy Vaughn ve filmu, je vlastně historický dům, kde se setkávali Martin Luther King a Ralph Abernathy. (griph)

• - Napriek tomu, že dej filmu sa odohráva v americkej Virgínii, tak celé jeho filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Georgia. Natáčalo sa od marca do mája 2016. (MikaelSVK)