Epizody(14)

V malebných horách na severu Japonska v regionu Tohoku stojí malý šintoistický chrám, o který se stará mladá dívka Machi. V těchto horách žije i spousta medvědů. Jeden z nich, velmi vzdělaný a chytrý medvěd jménem Natsu, který umí mluvit, žije v tomto chrámu jako jeho ochránce. Natsu dohlíží na mladou Machi a v poslední době se musí potýkat s jejím rozhodnutím nastoupit na střední školu v Tokiu. Natsu ví, že Machi není na život ve velkém městě vůbec připravená, a tak se rozhodne jí pomoci různými zkouškami, které ji mají na nový život připravit. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Tak jak to teda s tím KumaMiko vlastně je? Sešli se tu krásné a rozlišné názory v kterých se dozvídám naprosto protichůdné informace, což je vlastně skvělý důvod pro to podívat se na anime sám a udělat si názor vlastní. Co se mě týká já mám vcelku jasno. Pravda je pro mě zase jednou někde uprostřed, i když... Andrew_Deer tady píše o tom jak je to vtipné, bohužel pravdou je, že já to za sebe zase až tak vtipným neshledávám. První díl byl ještě docela vtipný a hláška toho jednoho chlapce co vyzvídal jestli už Mači "byla s medvědem" to docela slušně rozsekla a mě pobavila, ale to je zatím asi poslední moment, kdy jsem se opravdu pobavil. Od té doby se už jen občas pousměji nějakému tomu vtípku, které jsou však víceméně stále o tom samém. Jistě, má to být založené na střetu děvčátka z hor s moderním světem, ale ten střet nebývá dle mého zas až tak zajímavý a nápaditý a upřímně takový souboj samuraje Kennosukeho z Kuromukuro s moderní dobou je mnohem více povedený a vtipný a to je tématem v uvedené sérii pouze vedlejším. Takže co se humoru týká u mě KumaMiko příliš neboduje. Dál tu máme jednotlivé charaktery a údajný pedofilní podtext. Medvěd je dle mého spíše opatrovníkem, otcem a kamarádem a jiný vztah, natožpak se sexuálním podtextem jsem povětšinou nezaznamenal, možná snad jen kromě té scény, kdy Miko vybírají nové šaty a medvěd se rozplývá nad jedním z vybraných úborů. Zkrátka Nacu na mě jako Pedobear příliš nepůsobí a za to, že komunita vytvořila spoustu dosti zvrácených obrázků s ním a Mači vlastně nemůže (i když se to dalo čekat...). Takže pokud někdo čeká erotiku se zvířátky, pak má víceméně smůlu a měl by svojí pozornost zaměřit spíše na takové kousky jako je třeba "Monster musume...", nebo si pořídit nějaký chapadlatý hentai. Další výraznou postavou je Jošio, který je zpravidla tvůrcem všech těch nesmyslných a rádoby šílených situací, do kterých se zdejší Miko dostává. Za sebe můžu říct, že je mi Jošio krajně nesympatický a většího k*kota jsem v tomhle anime nenašel. Nějak nechápu proč ho berou vážně a skoro bych i řekl, že tam má mnohem víc momentů, v kterých bych uvažoval nad tím, zda je jeho zájem o malou Mači čistě jen kamarádský, než celý medvěd... Hudba mi nevadí a animace je slabší průměr, což ovšem k tomuhle asi stačí. Ve výsledku je to tedy vcelku nuda a ten mírný závan "pedo" tam prostě je... 3,5/10 ()

Andrew_Deer

Starletka je mimo. Tohle je spolu s Flying witch z jarní sezóny anime 2016 nejlepší anime, ale to by někdo nesměl hodnotit podle první epizody. Tohle dílo sází hlavně na humor, vlastně hlavní postava medvěda jako opatrovníka (otce, ale samozřejmě ne otce, že jo..) mladé kněžky, která vstupuje do puberty se vším, co k tomu patří, je samo o sobě už dobrá premisa. Kněžka chce jít studovat do města, ale sama má problémy s běžnými spotřebiči a domácí elektronikou, čehož využívá Natsu (ten medvěd), který chce zabránit jejímu odchodu. Dává jí proto různé úkoly, které zahrnují užití moderních technologií, takže sledujeme, jak se kněžka snaží třeba naučit pracovat s vařičem rýže. Velká část humoru se soustředí na fakt, že Natsu je medvěd a tak není úplně tak obratný, jak by chtěl, má problémy s klíči a tak podobně. Další aspekt humoru je právě ten kontrast mezi tou tradiční postavou kněžky, kterou tu je mladá "moderně" smýšlející dívka, která místo tradičních rituálů tančí aerobik. Zatím vyšlo nějakých 7 dílů, ale jenom protože tam vystupuje medvěd s mladou dívkou ještě neznamená, že že je to pedofil. 2.2.2017: Husté, další tři komentáře na mě reagují s tím, že se pletu. A dokoukali to. Dobrýý... Dostanu se k nějakýmu vysvětlení, snad časem. A myslim, že se i omluvim, ne, že bych snad změnil názor, ale asi jsem zapomněl zmínit, že ne všichni se bavíme stejnými věcmi a že jiným lidem to vlastně nemuselo připadat tak vtipné, jak mně. Nenapadlo mě, že by to mohl být problém. -.- A závěr.... 22.11.2018: Ahoj, po takové době se mi poněkud změnil názor. A taky jsem toho dost zapomněl, avšak rád bych se zmínil o závěru, který mi přišel zvláštní. SPOILER! Je to vlastně pozitivně podaný bad end. Medvěd se zachová sobecky a místo toho, aby holku podpořil v jejím snu, zajistí, že po silném traumatu už nikdy nebude moci sama do civilizace. Medvěd tím tak žije do nějaké míry ten velký sen některých upjatých rodičů. Vzpomněl jsem si přitom na Sons and Lovers od D. H. Lawrence. Tato myšlenka je silně podtrhnuta tím, že v úplném závěru medvěd nerozporuje nesmysly, které bezstarostná holka mele (medvěd říká "internet site", zatímco holka mluví o nějakém internetovém panu Saitovi) a celý obraz končí tím, že holka zaboří hlavu medvědovi do kožichu a lechtá jej, je to silně romantizováno. Avšak, stále si nemyslím, že by měl medvěd být brán jako pedofil, nýbrž jako opatrovník a velmi upjatý rodič. Již výše zmíněné trauma mimochodem spočívá v tom, že holka se bojí lidí a po veřejném vystoupení jejich aplaus považuje za nesnášenlivé pokřiky, do kterých si projikuje vlastní mindráky a depresi. Tento závěr drtivá většina anime komunity nedokázala přijmout. Je totiž zcela absurdní a já sám nerozumím, zdali autoři osobně považují tento závěr na správný, nebo je v něm nějaká kritika fascinace pečovatelství o malé, nemohoucí holčičky (myslím, že i přestože samotný medvěd není pedofil, divák se může stylizovat do něj tak nějak bez nutnosti akceptovat roli otce), nebo naopak její adorace. Tak či tak na mne závěr zapůsobil velice silným dojmem a do jisté míry to, že jsem jej označil jako dobrý mělo ten důvod, že oceňuji, když autoři příliš nelpí na tom, aby jejich postavy skončily dobře. Holka končí prakticky jako oběť své sociální fóbie, která má nakonec vliv i na její mentální zdraví. Je zlomená, a nejspíš vždy bude. () (méně) (více)

Starletka odpad!

Pedobear the anime. Doslova. Edit: Challenge accepted! Po 8 nekonečných epizodách jsem byla odhodlána to už konečně, definitivně dropnout (i když jsem si zakázala dropovat, protože to poslední dobou přeháním), ale Andrew_Deer mě motivoval se na to přece jen dodívat, abych nebyla mimo a můj názor zůstal dostatečně objektivní. Takže se těším na další neskutečně vtipné (zvlášť pokud jste po lobotomii), originální a zajímavé dobrodružství s promyšlenou zápletkou naprosto nesexualizované, neotravné, inteligentní mladé slečny, jejího neúchylného bratrance, který se na ni každou chvíli nevrhá, a kamarádského (ale ne moc kamarádského) medvídka. Edit: Challenge completed. 1/10 ()

SonGokussj

Komentář Andrewa_Deera mne přivedl na myšlenku, že si nedovedu představit, jak jsem jen mohl takové kvalitní dílko odsoudit po pár minutách koukání. Starletko styď se, oproti tobě, která jsi, jak praví Andrew jistojistě viděla JEN jednu episodu, tomu dám těch episod 7 a řeknu od srdce, jak na mě celé toto velkolepé dílko zapůsobilo. Inu, pustím se tedy do toho a za 7 episod nashledanou. || po 2EP premisa "mladá kněžka vstupující do puberty podporována otcem medvědem" opravdu stojí za to. Veškeré dialogy mezi nimi jsou absolutně nudné a usmát jsem se přistihl pouze když se objeví nové charaktery. Na konci 1EP děti vyzvádající, jak to medvěd dělá s holkou a na konci druhé ten týpek, co se jí nonstop směje. U 2EP je vidět nucená komičnost, kdy autoři navozují nijak překvapivé, ale uměle udělané scény, při kterých se prostě divák -musí- smát... Pokračujem... || 3EP boha nuda, konečně konec. Trance-disko zmrvení legendárního obřadního tance a pak fashion show, kdy se na ní medvěd téměř vrhnul. A náš 25 letý kamarád povalil naši 14 dívenku ve spodním prádle, vzal ji za ruce a... Konec jsem zde uvítal s otevřenou náručí a polootevřenýma očima. || 4EP přijdu domů po 3 dnech konečně neunavenej, říkám si - místo hoďky spánku kouknu na Kuma Miko. Výsledek? Půjdu si na hodinu lehnout, neudržím oči. Krista tak nudná episoda je tam poprvé. Doufám naposled. Nakupování? Půl episody nakuopvání? To, že tam řvou, ještě neznamená, že to je vtipné. Kristova noho. Už ani nevím, co byla první půlka. Mám pocit, že sexuální narážky na její nový kostým nebo tak. || 5EP Zábavné části tehdy, když tam není medvěd. Nudné části, když je tam medvěd. Trochu odporuje pointě seriálu? Na konci nahé dítko koupající se s medvědem... || 6EP trapas v obchodě a pak řešení, jako by to byl konec světa. Opět pouze mezi medvědem a dívkou + tuna flashbacků = nuda nadruhou. Ten jeho hlas mě uspává... || 7EP ježiš to mě deptalo. Půlka byla jen o holce a medvědovi, skoro usl, v druhé se pak objevil pan optimista, ale vyloženě měl medvěd zas 10 minut monolog. Jeho klidným... Mírným.... Hlase... zzZZZzZZZ || 8-10EP Dnes jsem chtěl kouknout na 10EP, zjistil jsem, že už jsem ji asi včera nebo předevčírem viděl a absolutně nepamatuji, co bylo v minulých. Tohle je taková Sra*ka, že to svět neviděl. O ničem... Jeden klad? Alespoň jeden klad, říkáte? Jeden bych měl. Poznáte po 1-2EP, že je to blbost a nebudete tím ztrácet drahocený čas. O ničem. 10% ()