Marianne (34) úplně náhodou zjistí, že ji její přítel Håkon podvádí s Fridou, kolegyní, která každý pátek v práci dělá vafle. Za pomoci tipů na pomstu od své nejlepší kamarádky klopýtá Marianne do svého nového života a zjišťuje, že pohodlí se přeceňuje a nejdůležitější je užít si život. (Severský filmový podzim)

VeeDee

Takové filmy mám ráda. Ze života. Téma bylo pro mě hodně silné, smutné. Na druhou stranu byl film i milý, takový neobyčejně obyčejný. ()

Aljak

Nie, toto komédia nebola, ani náhodou. Aj keď sa asi Nóri snažili, aby to miestami tak vyznelo, ale mali sa rozhodnúť či z toho chcú robiť kvalitnú komédiu alebo kvalitnú drámu. Lebo snaha o kombináciu nebola moc dobrý nápad (odhliadnuc od toho, že to aj tak nevyšlo). Áno, zopár úsmevných situácií a dialógov tu bolo, to by nevadilo, lebo boli podané v prirodzene sarkastickom tóne, ale inak mi to sem nepasovalo. A pritom bol ten námet plný potenciálu, keďže táto situácia je fakt taká "zo života". Nuž, škoda toho... S týmto sa dalo naozaj pekne pohrať a spraviť z toho skvelý film. V tomto nevýraznom podaní je to však len obyčajný priemer. ()

yvona

Mariána byla od začátku do konce na přesdržku. Na to, že Norové označují komedií všechno, kde zrovna proudem neteče krev a kde není zrovna halda mrtvých dětí, jsem si už zvykla. ()

• Håkonov syn Jens prevráti pohár s džúsom a vyleje ho, pohár je úplne prázdny 00:31:07). Håkon postaví pohár a je do polky naplnený (00:31:18), ale v čase 00:31:31 je opäť prázdny. (GabrielGabko)

Začíná Severský filmový podzim

Začíná Severský filmový podzim

07.11.2017

Severský filmový klub již poosmé pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských států. Festival divákům nabídne 24 snímků ze 7 severských zemí. Přehlídka začíná 9. 11. v Praze a… (více)