Jeden z mnoha vrcholných němých Lamačových filmů, které sice vytvořil u nás, ale i tak byla produkce doplněna o zajímavé zahraniční herce. Anny tu není, tou dobou dělala kariéru v Anglii nejen u Hitche. Nicméně takový Gaston Jacquet ale o nic nepřišel, ostatně natočil s ní jiné čtyři filmy (Der erste Kuß, Saxophon-Susi, Das Mädel mit der Peitsche a Das Mädel aus U.S.A.) a s Čechy se naposledy setkal u variace na Golema Juliena Duviviera v roce 1936. Počátkem zvuku měl například také štěstí na francouzské produkce s Lilian Harvey (Le chemin du paradis) nebo Louise Brooks (Prix de beauté (Miss Europe)). Začínám se o něj zajímat :)(28.3.2009)

Němé filmové drama střižené po vzoru divadelní tragédie, což se k zápletce hodí, protože se točí kolem herců na divadle. Vztahový čtyřúhelník kolem krásné ženy přehlíženého herce je velmi dobře natočeným dramatem Karla Lamače, který se proslavil spíš jako režisér komedií s Burianem či Ondrákovou.(6.7.2017)