Hvězda

The Star

Hviezda

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Rusko, 2002, 97 min

Výborný válečný akčák od Rusů. Samý adrenalin. Hrdinství na můj vkus ale příliš mnoho. Tiché zabíjení němců v týle v takovém množství jsem snad ve filmu viděl poprvé."Jaký sport provozujete soudruhu vojíne? Šachy" ..."no a ještě umím německy." I takového průzkumníka by přijal do své jednotky můj děda Carl Tuschla kapitán průzkumu na východní frontě. S tím jazykem by to bylo asi ale obráceně.(5.8.2012)

Ak neočakávate technicky náročné bojové scény a vystačíte si s mierne odľahčeným príbehom tak je to práve on. A volanie spojovateľky, ktoré sa nesie oblohou " Zvezda, zvezda ja zemlja kak slýšite vy menja" mi stále znie v hlave, keď spomínam na tento film. a možno v úlohe jedného z prieskumníkov spoznáte aj chlapca z filmu Idi i smatri.(22.1.2008)

,,…A VOLACÍ ZNAK SKUPINY JE ,,HVĚZDA“..... /// Káťa je u spojovací roty novickou, ale to ji nemůže zabránit, aby ji okamžitě po tom, co uzře poručíka Travkina, nezačala svrbět. Ale má smůlu. Rozkaz zněl jasně a ,,Tráva“ už formuje skupinku na vejlet k Němcům (jeden je chytrej, jeden umí střílet, ten zas německy šprechtí, tohle silák je….šak jako v životě). Děvočka kouká láskyplně na hvězdy a chlapci naštěstí) vyrážej do akce. (takže láska přes radiostanici…(píchání nahradilo pípání)). Úvod je pryč a máme tady rozumný válečný drama 7mi průzkumníků, dávkující přiměřený napětí ze situací, který je zákonitě v týlu nepřítele musej potkat. Nechybí ani kus toho válečnýho (a ruskýho) patosu, ale člověk aspoň zjistí, že měl ty kluky rád. A třeba si ani nevšimne menšího rozpočtu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal v roce 1947 Emmanuil Genrikhovich Kazakevich číst nebudu. 2.) Rád se seznámím s borci vyznamenanými řádem Vlastenecké války. 3.) Trénink mám úspěšně za sebou, přišel čas vyrazit do akce! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(26.11.2012)

• Lucas87

Takový ruský béčkový film, německé uniformy mají orlici snad zažehlenou podle jednoho záběru, členové průzkumné jednotky vypadají jako šašci, kteří by byli dávno po smrti jejich pohybu jsou takové umělé. Letecký úder na vlakovou stanici je docela dobře udělaný. Ale ani průměr to u mě není. Jestli se jedná o remake tak kopíruje dost chyb z předešlé sovětské produkce většina scén je nedůvěryhodných, kvalita není okouzlující asi v tom hraje roli nízký rozpočet. U ruských filmů je problém, že z většiny herců lze poznat typická slovanská tvář. Ta romantická zápletka je tedy pořádný kýč, stejně jako ta kamera co snímá toho jednoho vojáka co má odlákat Němce tak hroznou kameru jsou dlouho neviděl. Oni ani neumí propagovat film, již podle obrázku k filmu sem soudil, že víc jak průměr to nemůže být.(4.5.2011)

Malá skupina sovietskych diverzantov cvičí s celým nemeckým tylom. Na takom filme by nebolo nič čudné, keby to nebolo natočené v klasickom hollywoodskom štýle. Ale ruský vojnový film je tým čiastočne rehabilitovaný, osudy sa dajú s prižmúrením oka prežívať s postavami, nechýba akcia a dojatie na konci. Priznám sa, že mi nejako chýbal ten pravý komunistický pátos, ktorý neodmysliteľne patril k sovietskemu filmu, a keď za celý čas nepadlo jediné oslovenie súdruh, mal som pocit, že som v americkom vojenskom štábe. –––– Zem, Zem, tu Hviezda. Počujete ma? Volám Zem, počujete ma?(9.5.2016)