Velký útok zombies

Nightmare City

Horor / Sci-Fi

Itálie / Mexiko / Španělsko, 1980, 88 min

• Jino

Vcelku nic moc zombie film. Masky jsou špatné, občas jsem si myslel, že se jim do záběru nasoukal Toxický mstitel... Navíc celková stereotypnost masek ve mě nechala ten pocit, že se maskéři mohli víc snažit, než jen opakovat asi 10 různých typů. Herci jsou neslaní nemastní a v hlavě mi zůstává snad jedině jejich přehrávání. Režisér a scénárista se snaží do filmu vnést nějakou hlubší filozofickou myšlenku spolu s kritikou společnosti, což díky přehrávajícím hercům bude spíš nudit než diváka nutit zaobírat se nějakou myšlenkou. Gore scény jsou v pár, ale opravdu pár případech koukatelné, jinak jsou tyto triky většinou mizerné, za což může i fakt, že zombie tady nezabijí jen hrstku lidí, ale své oběti berou po desítkách. Konečné rozuzlení filmu docela pobavilo a uznal jsem, že Lenzi mne teď docela dostal. Vyzdvihnu tady snad jen velkoplošné pojetí snímku, kdy se zombie nesoustředí, jen na nějakou oblast, ale likvidují zrovna celé město. Celkově tomu nedám víc než jednu hvězdu 20-30%(22.9.2008)

• tron

„Nie sú to mimozemšťania... sú to ľudia... len sa tak nesprávajú.“ Sú to vôbec ešte zombíci? Zopár trademarkov tomu napovedá (úder/strela do hlavy), ale väčšinou sa správajú (a vyzerajú) skôr ako... ehm... divní ľudia. A majú rýchle pohyby, dokonca utekajú. Pritom, zabite ma, som si do marca 2010 myslel, že zombíkov naučil utekať až Danny Boyle v O 28 DNÍ v roku 2002... V porovnaní s inými talianskymi zombíčinami (ZOMBI HOLOCAUST, VRAŽEDNÍ VTÁCI) ma to relatívne bavilo, herci fajn, masky fajn, akcia fajn, atmosféra dokonca tiež fajn. Nerazilo z toho také diletantstvo, ako z NOCI HRÔZY a je to príjemne rázne, priamočiare a dlhé (či skôr krátke). Pôvodne som chcel dať až 60%, ale talianske zombíčiny sa na seba strašne podobajú a táto nie je taká výnimočná, ako DÉMONI, BEYOND, ZOMBI 2 či DOM PRI CINTORÍNE, kdeže.(6.5.2010)

Atomoví zombíci držící pevně v rukou zbraně nože, sekery nebo kulomety se vymykají všemu co jsem až doposud viděla. Jsou rychlí a inteligentní.Takže se nevrhají na své oběti, tak bezmyšlenkovitě.Nejdřív člověka zabijí a pak ho začnou požírat. Podoba zombíků,taky není zrovna moc kvalitní vypadají spíš ,že spadli hlavou do bláta,které na nich zaschlo.To asi těžko někoho vyděsí,ale za tu originalitu a nové pojetí zombies dávám 3*.(19.9.2008)

na csfd vladne zasada co ceske - to dobre .... ja tento nazor urcite nezdielam ... ked porovnam zanrovo zhodny film ...napr. Svankmajerov : Šílení a Nightmare City ,,tak mi jednoznacne vychadza ze Šílení ma asi 10% horrorových atribútov a Nightmare City 300% ,,,takze niet co riesit ...80 - 90 %,, originalna , prepracovana zalezitost ,,na mnoho filmov clovek mozno zabudne ..ale na tento urcite nie ....(4.5.2012)

• Tsunami_X

Zmatený patvar, který osciluje mezi akční demencí osmdesátých let, vyprávěnkou o zhoubném vlivu atomové energie a bojem o přežití v městě zamořeném nemrtvými. Šílené tempo se prolíná s neustálými změnami prostředí a alespoň díky této kombinaci nemá divák možnost výrazněji se nudit. Bohužel pokud už se podaří vybudovat ucházející atmosféru, vše jde okamžitě do kytek, díky neskutečně špatným maskám a nedomyšlenostem ve scénáři. Nemrtví sají krev jako upíří, pohybují se rychleji než v novém Úsvitu mrtvých, umí pilotovat letadla a bojují zásadně klacky, kameny a primitivními nástroji. Zobrazované násilí je na velmi špatné úrovni. Krev sice stříká proudem, ovšem o nějakém větším masakru se nedá mluvit ani při nejlepší vůli. Pointa z říše snů pak podtrhuje celkovou nejednotu a zmatenost filmu, který ani sám neví, kam by chtěl patřit.(8.8.2005)

• - Film bol zakázaný na Islande. (Paldiny)