poster

Velký útok zombies

 • Itálie

  Incubo sulla citte contaminata

 • Itálie

  Incubo

 • Španělsko

  La invasión de los zombies atómicos

 • Velká Británie

  Nightmare City

 • USA

  Nightmare City

 • USA

  City of the Walking Dead

Horor / Sci-Fi

Itálie / Mexiko / Španělsko, 1980, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -Bomba-
  ***

  Celkem netradiční zombiárna, hlavně na Itálii. Na rychlé zombíky jsme zvyklí především z novějších filmů a tím víc překvapí, když se objeví v nějakým starším horroru, jako je tenhle. Zombies tu totiž nejen vypadají jako škvarky, oni běhají, umějí používat sečné i střelné zbraně a dokonce přemýšlejí na takové úrovni, že dokáží záměrně otevřít výtah, aby se zmocnili lidí v něm. Snímek je to docela průměrný a je škoda, že zábavní park na konci nedostal více prostoru (narozdíl od Zombielandu). SPOILER: Úplný konec, kdy se dojde k tomu, že se to všechno jenom zdálo hlavnímu hrdinovi považuju za zbytečný, včetně definitního “Ona to byla pravda!”.(11.4.2010)

 • kosta73
  ****

  Pamatuji si, jak jsme asi v páté, nebo šesté třídě s otevřenou pusou poslouchali vyprávění jednoho šťastlivce, jehož rodiče vlastnili video, o filmu, ve kterém na začátku vyskáče z vojenského letadla banda zombíků. Teď po dlouhé době jsem film konečně viděl. Musím říct, že mě rozhodně nezklamal, jak se mi to docela často v podobných případech stává.(15.2.2007)

 • JFL
  *

  Umberto Lenzi sice opakovaně trval na tom, že jeho film není o zombiích, a při uvážení chování zdejších zmutovaných zabijáků nelze než s ním v zásadě souhlasit. Nicméně "Velký útok zombies" v žádném případě nemůže zapřít, že parazituje na dobové popularitě zombií, především pak na boomu italských produkcí odstartovaném Fulciho "Zombi 2", který sám vznikl jako parazit na mezinárodním kasovním úspěchu Romerova "Úsvitu mrtvých" (jenž byl v Evropě uváděn pod názvem "Zombi"). Film neodbytně navozuje dojem, že tvůrci viděli Fulciho průlomový titul "Zombi 2", a rozhodli se divákům předložit jakoby přímé pokračování tohoto snímku. Hlavní atrakcí je tedy šíření apokalyptické zkázy moderním velkoměstem, zatímco se hrstka postav snaží ve vzniklém chaosu přežít a setrvat po boku svých blízkých. Ačkoli výsledný film čiší ambicí tvůrců natočit výpravnou vizi apokalypsy se záběrem hollywoodských katastrofických filmů, stejně tak ale nezapře řemeslné patlalství všech zúčastněných a jejich kořeny v exploatační kinematografii. K čemu je dobrý opulentní záběr vyprávění, když je stejnak největší důraz kladen jen na vršení těch nejlacinějších a nejpřímočařejších atrakcí, které z plánovaného eposu dělají jen další z řady mysoginních braků libujících si v sekvencích detailně zabíraného obnažování a bestiální destrukce ženských těl.(19.7.2013)

 • darkrobyk
  ****

  Název filmu by měl jasně odradit diváka, hledajícího tzv. velké umění, intelektuální dumky a poetické rozprávky. Pro mě jde o báječnou osmdesátkovou béčkovku se vším všudy. Prkenní herci vypouštějí stupidní dialogy s téměř nepohyblivých úst, kamenné tváře znají jen výraz absolutního děsu, zejména ženské postavy v momentě ohrožení ( tak jako v řadě podobných filmů) stojí na místě, křičí a čekají na úder a vše doprovází typická italská hudba 80.let - místy atmosférická, místy děsivě diskotéková, libující si v možnostech tehdejšího elektronického projevu. Klátivé primitivní zombie jsou pryč, na jejich místo nastoupily tryskově rychlé a inteligentní zrůdy ovládající jak palné zbraně, tak automobil či letadlo. A pak gore, hmmmm. Uřezávání prsa připomene mistrovy divočejší kousky ( Sežrána zaživa, Ženy od hluboké řeky...), vydloubnuté očíčko Fulciho fláky a rozstřílené hlavy snad všechny italské horrové mistry. A ještě trocha nahoty - než ženskou oběť zmasakrujete, je třeba ji vysvléci. Účastnící natáčení se jistě bavili více než divák, ale jako halloweenská oddechovka to není zlé...(31.10.2011)

 • sullafelix
  *****

  na csfd vladne zasada co ceske - to dobre .... ja tento nazor urcite nezdielam ... ked porovnam zanrovo zhodny film ...napr. Svankmajerov : Šílení a Nightmare City ,,tak mi jednoznacne vychadza ze Šílení ma asi 10% horrorových atribútov a Nightmare City 300% ,,,takze niet co riesit ...80 - 90 %,, originalna , prepracovana zalezitost ,,na mnoho filmov clovek mozno zabudne ..ale na tento urcite nie ....(4.5.2012)

 • - Film bol zakázaný na Islande. (Paldiny)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace