Velký útok zombies

Incubo sulla città contaminata

• Itálie

Incubo

• Španělsko

La invasión de los zombies atómicos

City of the Walking Dead

Nightmare City

Nightmare City

Horor / Sci-Fi

Itálie / Mexiko / Španělsko, 1980, 88 min

• SOLOM.

Umberto Lenzi, známý režisér kanibalských filmů Canibal Ferox či Man from Deep River, natočil tento velice netradiční zombie horor, který se už takového ohlasu nedočkal. Proč netradiční? Pokud znáte díla od takových autorů jako jsou Fulci nebo Romero, kteří dali světu několik nezapomenutelných filmů s tímto tématem už jistě znáte odpověď.Hlavním důvodem je ztvárnění samotných zombie. Z jiných filmů o nich víme, že jsou to oživlé mrtvoly bez vůle, které může občas i někdo pomocí kouzel (hlavně woodoo ovládat). Jejich strnulé pohyby a odporný vzhled jim dávají právě to kouzlo, proč je tento žánr tolik oblíbený. Jenže zde na nás vyskákali velmi hbité a chytré bestie, které jsou zřejmě nějakým vývojovým mezistupněm mezi upíry a zombie. Nejenom že ze svých objetí pojídalo maso (což bych ještě bral), ale oni jim i pili krev. Dokázali používat všelijaké zbraně, řídit auto, letadlo a dokonce i přeštípnout elektrické vedení. Tohle je už trochu příliš i na mě, člověka v jehož sbírce naleznete všelijaké filmové blbosti.Samozřejmě jsme se dočkali množství nechutných scén, při kterých se možná někomu se slabšími nervy může zvednout i žaludek, ale velké množství bylo opravdu špatných a vedli mě spíše k smíchu nežli ke strachu. Samotné masky zombie byly jen laciné latexové cetky, které zašpinili ještě vrstvou prachu.(5.5.2010)

• Slartibarkfast

V tomhle dílku jsem hledal alespoň nějaká pozitiva, ale nic jsem nenašel. Směšné masky, pitomí hlavní představitelé, slabý scénář. Hlavní myšlenkou bylo asi ukázat co nejvíce ženských poprsí a litry falešné krve. Chirurg, vrhající skalpel, byl vskutku pro smích. Jinak tuny mrtvých, mraky polomrtvých a nikdo, kdo by je zastavil. Béčko nejhrubšího zrna. 25%(12.1.2012)

• Gaskin

Ač jsem se snažil, jak jsem chtěl, tenhle film jsem vůbec nepochopil. Absolutně nesmyslná zápletka o nakažlivé radiaci, zombie se objevují v místech bez přístupových cest z čistého vzduchu, apod... Naprosto tupé dialogy typu "já sem generálova dcera a nebudu ho poslouchat, chci jet na chatu zombíci nezombíci" připomínají něco jako "já sem zabiják s velkym nožem a jdu rozkuchat tamtu krvavou bloncku, bacha na mě!".. a co mi vadí nejvíce - naprosto, naprosto špatně vytvořené zombie. Nejen, že běhají, ale jejich svalové koordinace je naprosto bezchybná a očividně mají jakési logicky nelogické myšlení - zombie například otevře výtah ze strojovny jakýmsi kolem, přestřihne telefonní kabel... používají palné zbraně a s bezchybnou nesmyslností uřezávají ženám bradavky a prakticky každé ženě nezapomenou rozepnout košili, než zaútočí. a tak dále a tak dále.(7.1.2008)

• Lima

Bylo to ještě pitomější, než jsem čekal :o) Špatní herci, mezi nimiž vyniká neskutečně prkenný herecký projev Hugo Stiglitze, jenž by se dal směle priřadit k výkonům pornoherců. Dobré je, že se ve filmu pořád něco děje a nudné proslovy jsou tu omezeny na minimum. Divák si těch zombíků, respektive nakažených a zmutovaných kreatur, zhusta užije. Neustále někde pobíhají, neustále někoho mordují a po vzoru upírů sají krev s vytřeštěnýma očima jako maniaci. Zkrátka béčko jako lusk, které svojí pitomostí neustále pokoušelo mojí bránici. A ta nechtěně srandovní pointa v samotném závěru je už pouze takovou třešničkou na dortu......(7.8.2004)

• 3n3my

Dosť špatný horor, ktorý má aj jedno naj: zatiaľ NAJhorší zombie horor čo som videl! Lhurgoyf, keby som ťa nepoznal, tak by som si myslel, že berieš drogy, keď ťa dokáže pobaviť tento paškvil. Ja som to dopozeral len s námahou, a jedna hviezda je len za to, že si to viem predstaviť ešte horšie. Áno, mohlo byť aj horšie, aj keď už to má toľko chýb a nedostatkov, že viac by mohlo byť už zdraviu škodlivé.(28.10.2009)

• - Film bol zakázaný na Islande. (Paldiny)